Skocz do zawartości

Nowa książka Uniwersum metro 2033


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jestem świeżo po lekturze "Człowieka obiecanego" Pawła Majki. Książka z szybką i ciekawą fabułą. Akcja to postapokaliptyczna Nowa Huta, Kraków. Bohaterowie - kilku. Cel to zniszczenie potwora jaki żyje w podziemiach Wawelu. Zniszczony Kraków i Nowa Huta którą zamieszkują ludzie stanowiący różne ugrupowania. Jedyny cel to zatrzymanie kobiety Ewy która nosi w łonie dziecko Króla i zmierza do Źródła. Poznamy losy kpt. Pitali, Halnego, Marcina, Piętaszka oraz 4 plutonu 6 Dywizji Powietrznodesantowej tzw "umarłych". Każdy rozdział zbliża nas do rozwikłania tajemnicy "jednomyślnych" i "źródła". Nie wszystko jest tym czym się wydaje a zakończenie was zaskoczy. Jesteście ciekawi to zapraszam do lektury. Gorąco polecam.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

"Prawo do użycia siły" to pierwsza książka z trylogii Denisa SZABŁOWA. Akcja powieści dzieje się w Sierdobsku. Bohaterami książki są mieszkańcy schronu. Poznajemy ich życie od najmłodszych lat po czasy życia w postapokaliptycznym świecie. Walka o przetrwanie, mutanty które stanowią śmiertelne zagrożenie dla ocalałych. Autor rzetelnie przedstawia broń i wyposażenie jakim posługują się ludzie.  Ciekawa narracja nie pozwala się nudzić. Polecam lekturę wszystkim. Przede mną lektura "Prawa do życia" jako drugiej części powieści. Nie zawiedziecie się. Jeżeli chcecie czytać to najlepiej zacząć od "Prawa do użycia siły".

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Prawo do życia" Denisa SZABŁOWA kontynuacja przygód Daniły. Tym razem poznajemy losy bohatera i jego przyjaciół w drodze do Rosrezerwy, składów wszelkich zapasów które mają pomóc przetrwać mieszkańcom schronu w przetrwaniu schronu. Akcja powieści przenosi się na otwarte tereny zniszczonej Rosji. Każdy rozdział to nowe przygody podczas wyścigu do legendarnych składów. Nie zabraknie opisów walk, rzeczy nadprzyrodzonych oraz rozwikłania kilku tajemniczych wątków z pierwszej części trylogii. Książkę czyta się szybko wręcz "pożera". Autor przedstawia nam silne związki przyjacielskie jakie istnieją między mieszkańcami schronu. Tylko wspólna walka może przynieść szanse zwycięstwa. Koniec zaskakuje i przedstawia obraz człowieka samotnego który jednak nie załamuje się. Polecam lekturę najlepiej w kolejności chronologicznej.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Drogi @tom3kb - dziękuję za atencję. To bardzo miłe . Tak - mam juz wersje elektroniczne wspomnianych przez Ciebie ksiażek. A teraz zasiadłem w zasadzce na "Riese":033:.

Ostatnimi czasy dopadł mnie paradoks nieciągłości czasu ( czy jak to nazwać) . Wydawało mi sie że doba winna miec 24 godziny ... a często mi ich brakowało. Ale już wychodzę na prostą. BTW: gdyby ktoś z kolegów Stalkerów był w najbliższym czasie na Babarybie 2019  - będę tam.....polować na modele.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wiem, już pobrałem, jest też jakieś tam epub i azw?

Dla językowych:

https://knizhnik.org/andrej-butorin/mutant

https://fantasy-worlds.org/lib/id21222/

3 serie do przerobienia: 

1. Метро 2033: Мутант
2. Метро 2033: Подземный доктор
3. Метро 2033: Хозяин города монстров

Spoiler

Teraz przerabiam:

Метро 2033: Хозяин города монстров

Метро 2033: Подземный доктор

p.s. chcecie zobaczyć "Limańsk" (w oryginale część Kijowa)w nowej odsłonie to polecam:

https://metro2033.pl/topic/wojna-kretow/

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.