Skocz do zawartości

Maski pgaz ZSRR


Rekomendowane odpowiedzi

czarnobyl10 - może to różnica czasu w którym ja nosiłem, a teraz Ty nosisz kamasze, ale i w moich czasach był OP-1 i była L-1 - dwuczęściowa, więc górę ubierało się przez głowę.

A OP-1 też tak można, jeśli zrobi się to co wyżej napisałem. Wypraktykowane :thumbsup: . Też kombinowaliśmy.

Jeśli gdzieś dorwiesz tego starocia, to spróbuj. Nie zapomnij tylko po zapięciu guzików, wywinąć dolną część, bo faktycznie można się zaplątać. A zrób to jeszcze z maską mającą pochłaniacz na rurze :laugh: .

A tak mimochodem. OP-1 jeszcze jest na wyposażeniu? Bo słyszałem już o jakimś OP-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy byłem w wojsku? A no byłem prawie 50 lat temu :biggrin: . Wtedy jeszcze AK-47, oficjalnie nazywało się pmK, torba na magazynki miała 6 przegródek ustawionych nie płasko, a prostopadle i miała dodatkowo szelkę przez ramię, dla zmniejszenia obciążenia pasa taką wagą amunicji. Zetknąłem się wtedy też z L2, zapinanym na zamek błyskawiczny. A OP-2, ponoć miało mieć zamiast guzików rzepy. Inne czasy, inna armia, inny sprzęt.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

@GenerałTaczenko Niezmiernie nas to cieszy. 
Niestety jednocześnie mnie irytuje fakt, iż nie zapoznałeś się z Regulaminem który cię obowiązuje na forum. 
Publicznie to piszę, ponieważ chciałbym każdemu nowo przybyłemu użytkownikowi przypomnieć o tym, że panują tu pewne zasady. 
Czarno na białym pisze, że zabrania się tworzenia Spamu. Niestety popełniasz ten błąd nagminnie. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że za ostrzeżenia, które otrzymujesz można '' złapać " bana. 
Tyle. 
Jeżeli chcesz mi coś napisać - od tego jest PM. 
Ten post miał jedynie ( jak wspomniałem wcześniej ) na celu Przypomnienia Tobie oraz nowo przybyłym o przestrzeganiu tego Regulaminu. 

Ps. 
Temat jest z 2012 Roku..nieźle '' przekopałeś " forum. 
 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.