Skocz do zawartości

Windows 7 - Dumping Physical Memory to disk Error blue screen


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ten problem co pokazuje ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=EVlMjFJYh-4

Miałem już go dwa razy, jak podczas wkładania płyty, drugi raz podczas instalacji gry.

Paramentry:

Gigabyte G41MT-S2PT

Pentium Dual-Core CPU E5800 @ 3.20GHz

Kingston HyperX 4 GB DDR3 1600 MHz

SilentLine 425W

Gigabyte HD 5570 1 GB DDR3

Windows 7 Professional 64 Bit

PS. Komp jest nowy i nie wiem dlaczego tak się dzieje, przełożyłem ramy do drugiej bańki i zobaczę czy za jakiś czas błąd się powtórzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz Windowsa w trybie rejestrowania zdarzeń (Tam gdzie sie wybiera tryb awaryjny)

Następnie działaj normalnie i gdy zobaczysz na ekranie BSOD, zresetuj PC, włącz system w zwykłym trybie i przenieś plik ''ntbtlog.txt'' (%SystemRoot%) do np. pulpitlogi01

Następnie uruchom ponownie komputer znowu w trybie rejestrowania zdarzeń i postępuj analogicznie.

Jak będziesz miał3 takie logi, zarchiwizuj ie wrzuć na wupload i daj w temacie linka.

Od razu mówię że te logi nie są tak dokładne jak zrzut pamięci ''DUMP'' ale w niektórych przypadkach można się z nich sporo dowiedzieć o problemie.

Sprawdził bym czy w biosie płyty głównej są dobre wartości dla mostka, ramów i CPU a w zasadzie ustawił je na sztywno.

Do tego twój zasilacz chyba jest na czarnej liście wiec do wymiany. (ale to trzeba sprawdzić bo nie jestem pewny)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych zasilaczy do 130zł ? To tak jak by zapytać czy da się kupić maybacha za 50 000zł Dobry zasilacz to tak z 180zł trzeba dać, Ja mam i mogę polecać Delte i OCZ Białą listę możesz sobie wygogglować i zobaczyć na allegro, (na elektrodzie jest lista z uwzględnieniem czy dany zasilacz można kupić używany czy nie) ''PPS. Jeżeli mam gwarancję to by mi go wymienili na inny czy nie?'' - to już zależny od dobrej woli sklepu. Nie mam teraz czasu bo lecę na działkę ... jak malakas będzie miał czas to pewnie coś ci poszuka ...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania. Kliknij pozycję Wydajność i konserwacja, kliknij pozycję Narzędzia administracyjne, a następnie kliknij dwukrotnie ikonę Zarządzanie komputerem. Można też otworzyć program MMC, który zawiera przystawkę Podgląd zdarzeń.
  • W drzewie konsoli kliknij pozycję Podgląd zdarzeń.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zasilacz jest na gwarancji to albo go muszą naprawić albo dać nowy, jeżeli nie posiadają już takich samych modeli to albo oddadzą kasę albo dadzą porównywalny zasilacz, tylko nowszy.

O ile jest zepsuty. Jeśli zasilacz działa, to na jakiej podstawie chcesz go reklamować ?

Junx

Podaj całą nazwę zasilacza, albo wrzuć zdjęcie etykietki. Bo nawet mr, Google nic nie chcesz powiedzieć na temat czegoś, co nazywa się SilentLine 425 W. To znaczy, owszem, pokazuje sporo wyników, ale jako Qoltec SilentLine 425W. Co zresztą niewiele zmienia, bo to urządzenie zasilaczopodobne z czarnej listy.

Czarna lista :

http://forum.program...c-vt113278.html

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kpuc: Sprawdzę

@ apg2312: Mojego tam nie ma na liście, nazwa jest właśnie Qoltec SilentLine 425W mam taki: http://www.opineo.pl/opinie-773761-qoltec-silentline-425w-pfc.html tylko, że u dołu mam wiatrak.

PS. Na razie nie mam za bardzo czasu [życie na wsi] wieczorem sprawdzę wszystko co pisaliście. Na razie macie po plusiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakładacie, że to zasilacz...tym bardziej że to dzieje się na biegu jałowym bez obciążenia. Wystarczy konflikt sterowników, brak sterowników, niewłaściwe sterowniki, niewłaściwe OC itd. i będzie BSOD..należy najpierw zapisać log błędu który podaje system..0x00000... i od tego zacząć poszukiwania. // Tani w miarę dobry zasilacz to ...Chieftec GPA-450S8 450W 80+ OEM...148 zł..ale tutaj na wymianę nie żałowałbym kasy...minimum 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malakas Nie zakładamy (przynajmniej ja), że jedyny winowajca to zasilacz. Ale też tego wcale nie wykluczam. Cały problem leży w tym, że Qoltec to nie zasilacz, a "urządzenie zasilaczopodobne podwyższonego ryzyka", które na szlachetną nazwę zasilacza nie zasługuje. Bo liczyć, że tutaj akurat trafił się dobry egzemplarz...powiedzmy, że szansa jest IMHO zbyt nikła. Ale oczywiście masz bezdyskusyjną rację, że na wymianę nie żałowałbyś kasy. Ja zresztą też, ale na szczęście nie muszę, już kiedyś to zrobiłem (3 czy 4 lata temu kupiłem Tagana 380, ale padł i w ramach gwarancji dostałem Enermax Liberty 400AWT) i mam jak na razie spokój :) @Junx Nie wiem, jak patrzyłeś, ale na tej liście na forum Programosy to Twoje "coś" niestety jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem leży w tym, że Qoltec to nie zasilacz, a "urządzenie zasilaczopodobne podwyższonego ryzyka", które na szlachetną nazwę zasilacza nie zasługuje.

Nie inaczej...trochę mu brakuje do zasilacza.

Junx potrzeba dobry minimum 400W zasilacz ..ja kupiłbym 450 W na przyszłość dla procka x4....Jeżeli chcesz wymienić to mogę podać tutaj swoje propozycje, ale nie wiem ile kasy chcesz wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? O ile nie jest to jakiś zaprzyjaźniony/zaufany serwis, to powiedzą Ci, że z zasiłką wszystko jest w porządku. Bo jedyne, co mogą zrobić, to włożyć go do jakiegoś komputera, i sprawdzić napięcia bez i pod obciążeniem, a mając miernik uniwersalny, jesteś w stanie zrobić to sam. No i jeżeli to cudo będzie trzymać napięcia zgodnie z normą ATX, czyli +/- 5%, to uznają zasilacz za sprawny. Niestety bardziej prawdopodobne są dwa inne scenariusze : 1 zamontują do komputera, włączą komp - jak się włącza i działa, to sprawny 2 nie zamontują nawet do komputera, przetrzymają kilka dni, i stwierdzą że jest sprawny. Sorry, ale zbyt dobrze wiem, jak działają różne serwisy komputerowe :/ Ale żeby nie było nieporozumień !!!!!!!!! Zasilacz owszem, kwalifikuje się do wymiany, to nie ulega wątpliwości. Tyle, że wcale on nie musi być winowajcą i sprawcą tych BSOD-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakładacie, że to zasilacz...tym bardziej że to dzieje się na biegu jałowym bez obciążenia.

Ja nic takiego nie zakładam, najpierw pisałem by podał mi logi ''ntbtlog'' - czyli lista sterowników a ich prawidłowe załadowanie. :)

Junx@ jeżeli masz zaufanie do tego sklepu/serwisu to zanieś im cały komputer, sami przetestują.

Nie ma co wsadzać komuś twojego zasilacza, jeszcze komuś spalisz sprzęt i dopiero będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.