Skocz do zawartości
Yurek

Geonezis Addon For Sigerous Mod 2.0 wersja PL

Rekomendowane odpowiedzi

Geonezis Addon For Sigerous Mod 2.0

4aeee2896754.jpg

Autor dodatku: GEONEZIS

Autor adaptacji: Mechanik

Wsparcie techniczne: leorik1, mike_vs, GEONEZIS, IGOR, WitaLiy™

Autorzy polonizacji: Yurek & Kobal (stalkerteam.pl)

Poprawka błędów: 256 artefaktów i nieśmiertelny Anubis w finale gry: Yurek

Adaptacja dodatków do Geonezis 2.0 do wersji PL: Yurek

Kilka słów od autora adaptacji (Mechanika)

Spoiler

Będąc od wrażeniem dodatku GEONEZIS (autor GEONEZIS) zdecydowałem zrobić jego adaptację do Sigerous Mod wersji 2.0 )(Autor: Nikołaj Bołotow (GeJorge lub Nick_Modyfic).

Chciałbym ogromnie podziekować twórcy największego moda do gry S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci : Nikołajowi Bołotowowi (GeJorge), twórcy GEONEZIS ADDON for SGM 1.7 - GEONEZIS

oraz wszystkim tym, którzy mu pomagali podczas prac nad dodatkiem. Szczególnie wdzięczny jestem koledze retrov za założenie tematu na sigerous.ru i moralne wsparcie z jego strony.

Taką samą wdzięczność kieruję w stronę grupy wsparcia technicznego: GEONEZIS, mike_vs, WitaLiy, IGOR, leorik1

Wsparcie techniczne dla moda i jego dodatków jest na rosyjskojęzycznej stronie: http://sigerous.ru/

Życzę wszystkim powodzenia i udanej gry.

Z poważaniem - Mechanik.

Co zrobiono:

Spoiler

GEONEZIS ADDON został w pełni zaadaptowany do wersji SGM 2.0.

Naprawiono część technicznych błędów i część kwiestowych niedoróbek głównie na poziomie Zatonu... Ponieważ podstawowa linia fabularna zawiązuje się właśnie tam.

PODSTAWOWE ZMIANY:

1) Przejrzane warunki odblokowania podstawowej fabuły.

2) Przejrzane warunki spawnu niektórych postaci.

3) Zmienione warunki przechodzenia niektórych kwestow.

DODATKOWE ZMIANY:

Zrobiono nowe menu. Może takie sobie, ale za to własne.

Zrobiona zmienna muzyka w głównym menu.

Zintegrowano «Władcę Zony COP 1.0» Autor: Shoker. Zrobiono jego wizualizację w stylu SGM menu. Zaadaptowano pod szerokoformatowe monitory (test 1680x1050). Wywołanie z głównego menu przyciskiem F2.

Oryginale SGM spawn menu zostawiono. Wywołanie z głównego menu przyciskiem F9. Częściowo zmieniono lokalizację narzędzi. Sowa handluje informacją o nich za elektroniczne ruble.

Podniesione ceny na usługi ochroniarzy.

Podniesiona cena na przejście na teren bazy Bandytów.

Usunięto miotacz płomieni ze schowka. Teraz otrzymacie go jako nagrodę w kweście.

No i kilka innych, drobnych poprawek.

POPRAWKI W POLONIZACJI:

Naprawiono błąd powodujący zawisanie kwestów w PDA po zebraniu powyżej 256 artefaktów oraz błąd nieśmiertelnego Anubisa w finale gry (jeżeli wybrało się opcję walki z nim). Poprawki by Yurek.

Instalacja dodatku TYLKO NA CZYSTĄ wersję Sigerous Mod 2.0

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

1. SGM 2.0https://yadi.sk/d/DWd4AtFBZu6NE

2. Geonezis 2.0 - http://narod.ru/disk...%202.0.rar.html

(tom3kb:dodałem nowy link na Mega do Geonezis 2.0: https://mega.nz/#!dgZGEQZQ!bpKtsbZnD6U83-_7v-MmYxWsHEr_R_JJ_UxJsVVphmk)

3. Kumulatywny fix z 16.01.12 - http://narod.ru/disk...x_1601.zip.html

4. Polonizacja - z Google Disk od @kobalhttps://drive.google.com/file/d/0BwEX_f6JarCid2tMUktuWXJ4M0k/view

PLIK Z NASZEGO SERWERA: https://zone.stalkerteam.pl/file/263

5. MP3 player Mini FIX PLhttp://yadi.sk/d/l5QfhhUV3nmJI

Autorzy polonizacji moda (czyli Yurek i Kobal) NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na uploadowanie polonizacji na inne serwery.

Co należy zrobić w dodatku:

Spoiler

1. Prawidłowo zainstalujcie dodatek.

2. PRZED ROZPOCZĘCIEM GRY W OPCJACH MODA SGM KONIECZNIE ZAZNACZYĆ OPCJĘ "WYŁĄCZ KOLONIZACJĘ PUSTYCH MIEJSC" - ZALECENIE OD TWÓRCÓW MODA !!

Usunięcie poprzedniej instalacji.

1. Usuńcie deinstalatorami Sigerous Mod 2.0 i GEONEZIS ADDON FOR SIGEROUS MOD 2.0 (jeśli są deinstalatory)

2. Potem ręcznie usuń folder gamedata.

3. Ręcznie oczyścić folder z sejwami.

4. Tak samo można oczyścić folder logs

Prawidłowa instalacja.

Sigerous Mod 2.0 + GEONEZIS ADDON FOR SIGEROUS MOD 2.0 + kumulatywny fix z 16.01.12 do GEONEZIS ADDON FOR SIGEROUS MOD 2.0 + polonizacja SGM_2.0_Geonezis_PL_(FINAL)_02.03.12

Potem ewentualne dodatki i pliki adaptujące je do wersji PL.

NOWA GRA OBOWIĄZKOWA!

Jeśli zainstalujecie jakiś dodatek w czasie gry - trzeba zacząć od nowa.

Czego nie należy robić w dodatku:

Spoiler

1. Po instalacji (przeinstalowaniu) nie próbujcie bawić się na starych sejwach. Jeżeli nawet gra ruszyła, to problemy pojawią się na pewno.

2. Nie dodawajcie niczego na własną rękę do dodatku. Mogą powstać problemy.

3. Nie instalujcie fiksów od twórcy Sigerous Mod 2.0. Wszystko co potrzeba jest już dodane.

4. Nie instalujcie dodatków przeznaczonych dla Geonezis addon w wersji 1.7.

Prawidłowa kolejność instalacji:

Stalker - Zew Prypeci PL + patch 1.6.0.2 PL + Sigerous Mod 2.0(czysty, bez fiksów) + GEONEZIS ADDON dla SGM 2.0 + kumulatywny fiks 16.01.12 + Polonizacja SGM_2.0_Geonezis_PL_(FINAL)_02.03.12 + MP3 player Mini FIX PL + ewentualne dodatki wymienione poniżej (w tym temacie).

Dodatki do moda:

UWAGA !!

Adaptacje poniższych dodatków do wersji GEONEZIS 2.0 PL zawarte są w archiwum pod linkiem:

https://www.rapidsha...ezis_2.0_PL.rar oraz w naszej Pobieralni: Z naszego serwera.  LINKI NIEAKTYWNE

1. ATMOSFEAR 3 do GEONEZIS ADDON FOR SIGEROUS MOD 2.0

link: https://yadi.sk/d/lTR8uLLZ2k9hB

Spoiler

Instalacja. Pobieramy i instalujemy Atmosfear 3. Rozpakowujemy archiwum z adaptacjami i kopiujemy odpowiednią do folderu z grą.

Porządek instalacji: SGM 2.0/Geonezis 2.0 Addon/fiks/Polonizacja SGM_2.0_Geonezis_PL_(FINAL)_02.03.12/Atmosfer 3.0/adaptacja do wersji PL

Zacząć nową grę. Niestety jest to konieczne dla poprawnej pracy Atmosfear 3.

Atmosfear 3 wymaga minimum 2 GB RAM do działania.

WAŻNE: tekstury wysokiej rozdzileczości wymagają 500 MB więcej pamięci, niż oryginalne. Na 32 bitowych systemach lub na systemach o mniej niż 3 GB RAM ich instalowanie może spowodować poważny brak pamięci.

Ten mod może poważnie obciążyć waszą kartę graficzną, jest on opracowywany dla kart high-end.

Modyfikacja testowana i przeznaczona tylko dla wersji ZP 1.6.02.

UWAGA!

Mod zastępuje oryginalne dll rendera gry. To jest potrzebne dla poprawnej pracy Atmosfear. Oryginalne dll przy instalacji będą przemieszczone do folderu bindll_backup. Przy deinstalacji pliki będą przemieszczone na swoje pierwotne miejsce. Jeżeli by to nie nastąpiło - po usunięciu moda skopiujcie je ręcznie z powrotem do folderu bin.

Jeżeli u was problemy z wydajnością, próbujcie obniżać rozszerzone strojenia grafiki.

Nigdy nie zmieniajcie bazowych nastawień (Nisko, Przeciętnie, Wysoko).

Dynamiczna głębokość pola widzenia i fale emisji mogą dodatkowo obniżyć wartość FPS.

2. NANOKOMBINEZONY ОD WESKER'а

link 1: https://yadi.sk/d/0u3UM07G1wr-x

link 2: https://mega.nz/#!1W5RHIxB!fE00AHfOggS5mgG36zV42lGQ-StwYOGS9X1YgCAMvJo

Spoiler

To uzupełnienie dodaje nonokombinezony od WESKERa. Kupić można u wszystkich handlarzy, dodano każdemu do wolnej sprzedaży po jednym egzemplarzu. Wyjątki: Sowa, Hawajczyk, Kociłeb i handlarz Monolitu. Im dodać się nie udało. Upgrade tylko u Nowikowa. Jeżeli kombinezon się znudził chętnie go kupią wszyscy handlarze. Ceny umiarkowane, bez szaleństw. HUD działa. W czasie testowania bugów związanych z kombinezonami nie wykryto.

Usunięto kombinezon Czarnego Stalkera. Z konkretnych powodów. Adaptacja NIE DAJĄCA SIĘ POGODZIĆ z GEONEZIS ADDON wersji 1.7. Adaptacyja ZGODNA z adaptacją Atmosfear 3.

Instalacja: SGM 2.0 + GEONEZIS ADDON FOR SIGEROUS MOD 2.0.+ fiks + Polonizacja SGM_2.0_Geonezis_PL_(FINAL)_02.03.12 + (AtmosFear 3 + adaptacja, jak ktoś chce) + NANOKOMBINEZONY ОD WESKER'а. Nowa gra jest obowiązkowa.

Dodatek NIE OBOWIĄZKOWY do instalowania i na przebieg gry w żaden sposób nie wpływa.

2cf53bfcc3de316a42a75ed3c01fce634f6f2b14

963a25487c80b290fc22c22614aae7914f6f2b14

424835304b05c0532ac960c402245b4d4f6f2b14

192b1be697a4c611d59ba8058e937fcd4f6f2b14

3. Wyłączenie akumulatorów do detektorów

link:  https://yadi.sk/d/sdGycHTC1wTWx

Spoiler

INSTALACJA: Rozpakujcie archiwum do folderu z grą, a potem podmieńcie plik adaptacją do wersji PL.

4. NanoCell inventory for CoP

link: NanoCell_Inventory_CoP.zip

WAŻNE: Nowa wersja GEONEZIS nie była testowana pod kątem działania ze wszystkimi dodatkami zrobionymi dla GEONEZIS ADDON dla SGM 1.7. Dlatego nie radzimy instalować innych dodatków niż te powyżej wymienione !

Post edytowany przez @Allen 24.07.2014: dodano link do SGM 2.0;

Post edytowany przez @Anton Gorodecki 17.06.2018, uaktualniono linki do dodatków

• Like 1
  • Dodatnia 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba zagram, świetnie się prezentuje Geo 2.0; poprawiono stabilność gry- kilka osób tu o tym pisało. BTW- ciekawe czy będzie Geonezis 2.2, bo niedawno wyszedł SGM 2.2- wiadomo już coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stalker - Zew Prypeci PL + patch 1.6.0.2 PL + Sigerous Mod 2.0(czysty, bez fiksów) + GEONEZIS ADDON dla SGM 2.0 + kumulatywny fiks 16.01.12 + Polonizacja SGM_2.0_Geonezis_PL_(FINAL)_02.03.12 + ewentualne dodatki wymienione wyżej (w tym temacie) + Absolute Nature i Structures + Atmosfear 3.0 + fix do AF3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to się cieszę, że się spodobała nasza polonizacja ;) A ja wracam do prac nad poprawkami do LW-TOD i pakietem dodatkowym do TS2 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie wywala jak chce sobie AF3 wgrać :P Loga nie podam bo już wywaliłem gamedate i gram na normalnej bez AF 3 :P Okej wszystko mi już działa :) Potrzebuje jakiegoś boskiego lekarstwa na problem celownika który jest wyświetlany jako wielki krzyżyk . Biały w dodatku . Chciałbym mieć kropke taką jak w NS . Pomorze ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ptachu Zainstaluj AF3 dla geonezis 2.0, a potem na to łatkę dla polskiej wersji (w pliku z rapida, który jest tuż nad linkiem do AF3) Jeśli chcesz to zainstaluj także Absolute Textures tak jak pisał Sedoro. Mnie działało, tyle że nawet na niskich detalach miałem straszne obsówy z pamięcią. Muszę pomyśleć o przesiadce na 64 bity ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze jedno . Bardzo irytuje mnie jak nasz NPC biega z gołą czachą w kamerze TPP . Czy ktoś zna jakiś mod na to albo config ?

Dzięki za pomocJejhiev

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze jedno . Bardzo irytuje mnie jak nasz NPC biega z gołą czachą w kamerze TPP . Czy ktoś zna jakiś mod na to albo config ?

Gołą czachą? Ja mam założony hełm do mojego egzo i w TPP jest widoczny... Muszę sprawdzić na zwykłym pancerzu, ale raczej

też powinno być widać hełm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w SGM 1.7 + Geonezis na najniższych miałem max 20 fps . Teraz FULL Detale i Atmos Fear 3 i mam tyle że głowa boli :teehee: Jest niepowtarzalnie lepiej ! Stary ściągaj i graj . Polecam :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcę zainstalować jakis dodatek np. nano kombinezony to muszę też wrzucić adaptację?? Tak to rozumiem. Niech mi ktoś wytłumaczy albo najlepiej napisze co mam wrzucić. Interesuje mnie mod plus nano kombinezon plus nano cell inventory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@LordDino 1. instalujesz dodatek (nano kombinezony, nano inv) 2. instalujesz adaptację do wersji PL dodatku :) (adaptacja nano kombinezonów, nano inv) Panowie jaka jest wymagana specyfikacja PC, żeby na Atmosfear 3 na wysokiej rozdzielczości grać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy próbie odpalenia gry sypie błędem "xray przestał działac". Ściągnąłem czystą wersję i zainstalowałem w katalogu gry, genoezis zainstalowałem w katalogu gry, fix wrzuciłem do katalogu gry i spolszczenie również zainstalowane do katalogu gry.

FATAL ERROR

[error]Expression	: xml_doc.NavigateToNode(path,index)
[error]Function	  : CUIXmlInit::InitStatic
[error]File		  : D:prog_repositorysourcestrunkxrGameuiUIXmlInit.cpp
[error]Line		  : 156
[error]Description   : XML node not found
[error]Argument 0	: ga_version
[error]Argument 1	: uiui_main_menu_16.xml

Błąd pojawia się po instalacji fixa, jest początkowy ekran SGM i wylot. Ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głupie pytanie ale miałeś jakiś reinstal gry ? I czy ją potem patchowałeś do 1.6.2 ? I czy dodatki takie jak NANO CELL czy coś takiego wpakowywałeś do tego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, grę odinstalowałem i zainstalowałem na nowo przed wgraniem moda. Patchowałem do 1.6.0.2 i żadnych dodatków nie instalowałem. Jedynie SGM, GEN, FIX i spolszczenie. nie wiem o co chodzi zupełnie, bo dopiero po zainstalowaniu fixa sypie. Może źle instaluję? Poza tym przy ściąganiu GENO avast wykrywał jakieś złe oprogramowanie. Nie wiem, czy może ja źle instaluję. Powiedzcie czy dobrze i co sądzić o logu? 1) SGM 2.0 czysty, instalatorem do folderu gry 2) Genoezis addon 2.0 instalatorem do folderu gry 3) Gamedata fixa do folderu gry, zapisuję i nadpisuję konflikty 4) Spolszczenie instaluję do głównego folderu gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zazwyczaj przy instalowaniu każdego elementu, trzeba nadpisać folder z modem, najlepiej instaluj na pulpit i dopiero przenoś do folderu z grą, wtedy masz 100%-pewność, że prawidłowo zainstalowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Racja, gdzieś w instalacji był błąd, jednak wyskakuje kolejny zaraz po rozpoczęciu gry

FATAL ERROR

[error]Expression	: data
[error]Function	  : CVirtualFileReader::CVirtualFileReader
[error]File		  : D:prog_repositorysourcestrunkxrCoreFS.cpp
[error]Line		  : 545
[error]Description   : d:program filesgsc world publishings.t.a.l.k.e.r. - zew prypecigamedatatexturesuiui_mod_huds.dds
[error]Arguments	 : Not enough storage is available to process this command.

I kolejny:

FATAL ERROR

[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:prog_repositorysourcestrunkxrServerEntitiesscript_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : not enough memory

Ehh, chyba sobie nie pogram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi