Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mapy dla pilota dostajesz z Ogończy obok Anomali żelazny las.Tylko najpierw musisz znaleźć bazę świtu jest ona w północno zachodnim tunelu,ale najpierw musisz wykonać misje od naukowców.Potem informator mówi ci że pilot w bunkrze naukowców jest gadasz z nim wracasz na zaton i już możesz te helikoptery badać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich.

Mam mały problem z wątkiem monolitu. Oddaję aktówkę Leona Kapucynowi, odbieram nagrodę od handlarza, idę do Cyborga- i nic, nie mogę wziąć od niego żadnych questów, jedyna opcja dialogowa to ,,Przepraszam, już idę" czy coś w ten deseń. Do Prypeci przybyłem właściwie dopiero co, na razie zdobyłem ,,Niezidentyfikowaną broń" i mam aktywne questy od SBU (sprawozdanie naukowe) i Kowalskiego (Zaginiony oddział). Trzeba zrobić coś konkretnego, żeby przyjęli mnie do monolitu?

W poradniku jest napisane ,że między misjami dla monolitu trzeba odczekać 24h.

Literówki. cichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i natrafiłem na niezłą zagwostkę :geek: Przechodzę do Prypeci, gadam z Kowalskim - fabuła(dialog) omija kwestię szpitala, ja mogę tylko opowiedzieć Kowalskiemu, że wiem o karabinie gaussa i koniec. Nie ma misji szpital - mówi mi, że odezwie się do mnie jak coś. Co najgorsze Garika też nie ma i do jupitera muszę na piechotę łazić. Zrobiłem misję o x8 i Kowalski nie chce ze mną gadać. Ehh chyba będzie już po ptokach, wczytywanie sejwów nie działa - nie mam innej opcji by inaczej pogadać i dostać misję o szpitalu. Może zrobiłem błąd wchodząc do labolatorium na Zatonie wcześniej, ale było otwarte :blush:

Edytowane przez kfiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kfiat

Niestety jest to możliwe... Jeżeli z ciekawości zrobiłeś coś, co zaowocowało wydaniem Ci inforporcji (taka wewnętrzna informacja dla skryptów w grze co już zrobiłeś, a czego nie), to może się okazać, że zablokujesz sobie całkowicie w pewnym momencie fabułę moda.

Nie ma na to innej rady, jak tylko wrócić do sejwa sprzed wizyty w labie na Zatonie.

Ten mod jest naprawdę świetny i bezproblemowy pod warunkiem powstrzymania się od ruchów wykraczających poza zlecone zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie Mam podobny problem z Cyborgiem co kolega wyżej. Także mam wymagane osiągnięcie, próbowalem nawet przyspieszać czas tak aby przeskoczyć te 24 h i nic Cyborg nadal milczy- pomożecie? edit: Jest rozwiązanie-najpierw trzeba wykonać misję w księgarni.

Edytowane przez walec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jest ok?

Tak jeżeli nie chcesz już skończyć gry. LD

Edit: Ok dzięki.

Wczesniej zatłukli mi najemnika Zło, bo zamiast stać na bramie gdzieś polazł i musiałem kawał gry sie wracać.

Wolę więc dmuchać na zimne :biggrin: .

Nie sprzedawajcie Wojskowych Zestawów medycznych to takie duże niebieskie walizki, w fabule będziecie potrzebować 5 takich.Bywają w schowkach SGM.

No właśnie przelatałem wszystkich handlarzy ,medyków, Sowę i Brodę i dupa. Chodzi o quest z uzupełnieniem schowkow Świtu- macie jakieś pomysły?

Edytowane przez walec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i natrafiłem na niezłą zagwostkę :geek: Przechodzę do Prypeci, gadam z Kowalskim - fabuła(dialog) omija kwestię szpitala, ja mogę tylko opowiedzieć Kowalskiemu, że wiem o karabinie gaussa i koniec. Nie ma misji szpital - mówi mi, że odezwie się do mnie jak coś. Co najgorsze Garika też nie ma i do jupitera muszę na piechotę łazić. Zrobiłem misję o x8 i Kowalski nie chce ze mną gadać. Ehh chyba będzie już po ptokach, wczytywanie sejwów nie działa - nie mam innej opcji by inaczej pogadać i dostać misję o szpitalu. Może zrobiłem błąd wchodząc do labolatorium na Zatonie wcześniej, ale było otwarte :blush:

A oddałeś dokumenty Kardanowi przed rozmową z Kowalskim? Bo ja też byłem w laboratorium na Zatonie (czekał tam na mnie łącznik SBU, drzwi były otwarte, więc stwierdziłem, że trzeba wejść do środka i tam szperać) przed wyprawą do Prypeci, ale dokumenty nadal mam. Save, który może mi uratować fabułę jest sprzed dwóch dni, a to oznacza, że jeżeli mi zablokowało tę misję to koniec ze stalkerem na jakiś czas...

Jest również drugi problem. Obroniłem właśnie Skadowsk przed bandytami, ale nadal nie chce mi zaliczyć tej misji, mimo że przeszukałem okolice wokół dość dokładnie. Stąd pytanie, czy aby zaliczyć tę misję trzeba wysadzić ładunki? Bo nie mam detonatora w plecaku i niezbyt wiem jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ares Tak, specjalnie zostawiłem sobie te dokumenty. Kiedyś w SGM 2.2 zrobiłem podobny błąd z tym, że oddałem dokumenty Kardanowi przed wizytą w Prypeci. Też były zgrzyty (min Kardan nie wziął ode mnie obiektu 62, bo wcześniej kupiłem u handlarza gaussa i mu dałem :pinch: ), ale dostałem normalnie misję ze szpitalem. W tym modzie zblokowałem się na amen.

Edytowane przez kfiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem na etapie Wolność vs Powinność, w czwartej misji, zadanie od Warga który siedzi sobie w "szopie" tuż koło stacji Janów. Mam przesłuchać Gąsiora na wieży chłodniczej, i wrócić do Warga po dalsze wskazówki. Zapylam więc do wiezy, rozmawiam z Gąsiorem, wracam, a Warga nie ma. Ani w tej "szopie", ani w Janowie. Ani też we wschodnim tumelu (na który to miał mi dać namiar).

 

Czy to może być wina tego, że przed przystąpieniem do tych misji należałem do frakcji Świt?

W poradniku wyczytałem: "Ważne jest by podejść do tej linii fabularnej nie należąc do żadnej frakcji, inaczej mogą wyniknąć kłopoty z nastawieniem do nas Powinności lub na późniejszym etapie grzeszników."

 

Mimo, że przypisany jestem do Świtowców, Powinność mam na zielono.

Edit:

Zacząłem zadanie od nowa, nie należąc do żadnej frakcji, i to samo. Warga brak.

Edytowane przez teente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pewien problem z mp3, gdy próbuje włączyć dział "stalker" wywala do pulpitu z takim logiem:

 

FATAL ERROR [error]Expression    : !m_error_code[error]Function      : raii_guard::~raii_guard[error]File          : D:prog_repositorysourcestrunkxrServerEntitiesscript_storage.cpp[error]Line          : 748[error]Description   : ... zew prypecigamedatascriptsui_mod_elements.script:427: bad argument #1 to 'pairs' (table expected, got nil) jest na to rada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ emixo1

 

Musiałbym popatrzeć dokładniej o co z tym chodzi. 

Na razie po prostu zostaw ten mp3 player w spokoju - i tak do niczego nie jest w tym modzie potrzebny.

 

EDIT 17:33

Moje gratulacje !

Znalazłeś błąd w polonizacji moda. 

Żeby nie było wylotu należy notatnikiem otworzyć plik: "ui_mod_elements.script" znaleźć linię nr 201 i zamienić linijkę : 

local mp3_table_stalker = {

 

na linijkę:

local mp3_table_other = {

 

I powinno być OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg zadań jakie mam w PDA, oraz niechęci kwestowych NPC do dawania nowych zadań ( celowo opuściłem tylko zamówienie u Żwawego kupna szturmowego, aby nie mieć scysji z Sękiem i kradzieży na Janowie ), wygląda na to, że dalszy ciąg mam na Janowie. Szedłem wg zadań w PDA, wyznaczanych przy rozmowach.

Mam znaleźć Świt, granaty i modernizację bodajże snajperek. Miałem zadania na nakarmienie bandytów w podstacji, artefakt z Pogłębiarki, walizkę dla Monolitu i pogawędkę na kule z Wilkiem, zatonowe dla Informatora, oraz inne drobne.

Ale nie dostałem jeszcze na Zatonie takich zadań jak zagazowania pijawek ( gaz już mam ), "Intratnego Interesu" i zadań od Czapajewa i Kociłba - wykupiłem prawo wejścia do ich bazy. Wiem z poradnika, że chimera będzie po powrocie z Janowa.

 

Będą, gdy się pojawię z powrotem na Zatonie z zadaniem od Sułtana i Informatora, czy mogę im zrobić już papa?

Ewentualnie, zanim pójdę dalej, co jeszcze zrobić na Zatonie. Przede wszystkim, jak uruchomić Czapajewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób swoje. Bandytów na razie postaraj się nie ruszać. Przyjdzie i tak na nich czas...

Fabuła jest dość skomplikowana w tym modzie i w końcu sama się ujawni.

 

Z tego co ja pamiętam jak grałem, to najpierw zrobiłem wszystko co było do zrobienia na Zatonie, a potem poszedłem na Janów i tam też robiłem po kolei, aż zrobiłem wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wg poradnika, zadania dla Czapajewa, należy zrobić przed znalezieniem ugrupowania Świtu. A na Janowie trudno będzie tego uniknąć, bo ( znów wg. poradnika ), jest to konieczne.

Ale zobaczę, co z tego wyjdzie. Faktycznie, obie fabuły, ta z podstawki i ta z moda, są skomplikowanie pozaplatane.  Trudno trafić w " myśl przewodnią autora moda".

Może mi się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.