Skocz do zawartości

Problem z Merlinem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kłopot z Merlinem.Nie mogę go zabić.Kilka razy podchodziłem i ani razu go nie położyłem.Za każdym razem kule przez niego przechodzą nie robiąc mu krzywdy. // Strzelam z broni z trzema specjalnymi nabojami i nie ma żadnego efektu.W starszej wersji TŚ 2 jeden strzał i koleś leży i nie mogę dalej grać. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest update a nie nowa historia. Jest poprawiona parę błedów, jest dodanych kilka zadań, podobno jest zmienione zakończenie, jest dodanych kilka drobiazgów, ale to ciągle znane Tajne Ścieżki 2, tyle że wersja finalna. Jurek48, sprecyzuj o co ci chodzi z tym strzelaniem bo nie jarzę. Broń nie strzela? słaba skuteczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę do felczera,mówię mu że Merlin kazał go zabić.Dostaję obrzyna z trzema specjalnymi trzema nabojami od Felczera,aby zabić Merlina.Gdy strzelam do niego nic się nie dzieje i skubaniec żyje dalej.Ucieka i znika w murze budynku.Spróbuję się cofnąć do wcześniejszych sejwów i się zobaczy.Może to coś pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz tej specjalnej amunicji, a broni też? On z tego co pamiętam daje nam też pukawkę jednostrzałową. Kilka słów na temat rozgrywki: Fajnie się gra w niego jak już się raz przeszło wsio szybciej idzie, ponadto coś się strasznie szybko wgrywają sejwy jestem pod miłym wrażeniem, a handel ze stalkerami to już zupełny odjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak użyłem tej specjalnej amunicji i broni też,tylko że to nic nie dało.Po kilku próbach strzeliłem tylko raz wyciągnąłem saigę ze zwiększonym magazynkiem na 20 naboi wywaliłem do Merlina blisko cztery magazynki i zawodnik padł jak pies Pluto.Gram dalej.Wydaje mi się,że nie powinno tak być ale cóż Zona rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam problem z Merlinem, a konkretnie z ostatnim manuskryptem (tam gdzie trzeba przeskoczyć z jednego dachu wieżowca na drugi, niższy). Otóż postać moja, mimo rozbiegu nie przeskakuje. W poprzednich wersjach nie było najmniejszego problemu, a tutaj ZONK. Czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie zawsze brałem rozpęd po tym murku, hop i jest na drugim dachu. A teraz lipa, ląduję najdalej na tym wystającym gzymsie. Maila już wysyłam. EDIT: też macie w config/creatures takie pliki jak: actor ORIG, m_army ORIG, m_fraction ORIG itd? Praktycznie do każdego pliku jest taki sam z dopiskiem ORIG.

Edytowane przez jalkavaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko stąd ściągałem. Pliki były chyba w dodatkach. Pokasuje je i zobaczę czy to coś dało. Edit: wywaliłem plik actor.ltx zostawiając tylko acto rORIG.ltx i nagle spadł udźwig do 60 kg (tewraz mam 90) ale za to bez problemu przeskoczyłem.Te pliki zmjieniaja się w dodatku o wrednych NPCach.

Edytowane przez jalkavaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej trzeba by na nowo gamedatę postawić, a jak chcesz usuwać, to musiałbyś zostawić pliki z dopiskiem "orig" to zapewne czyste pliki moda, przed poprawkami. Oczywiście ten dopisek trzeba usunąć. Pewnie skusiłeś się na jakiś hardcorowy dodatek obniżający staty gracza, miedzy innymi długość skoku. Pewnie i w innych plikach będą poprawki. Jak postawisz nową gamedatę nie powinieneś mieć kłopotów. Mi twój sejw zaskoczył bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem w czym problem był. W tym dodatku "Niebezpieczni NPC" prędkość sprintu była mniejsza niż w oryginale i dlatego Striełok nie mógł się rozpędzić aby pokonać przepaść. Po zmianie na oryginalną wartość skok udał się :-) Dzięki za pomoc. EDIT: Kobal, grałeś z tym dodatkiem i miałeś dłuższy skok? Moiżesz podesłać swój plik actor.ltx z tego dodatku?

Edytowane przez jalkavaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

climb_coef to właśnie zdaje się parametr odpowiedzialny za wysokość skoku. A jak się wyżej odbijesz to i powinieneś dalej polecieć. Tak przynajmniej myślę, nigdy nie byłem mocny w tych parametrach. Do pełnego szczęścia zawsze wystarczała mi modyfikacja udźwigu. Innych rzeczy nigdy nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,ja mam troszkę inny problem,ale nie chciałem tworzyć nowego tematu.Mianowicie chodzi mi o Fanata jestem już po odbiciu wioski z rąk bandytów i rozmawiam z Fanatem i jest taka opcja dialogowa.Striełok do Fanata;witaj ,co chciałeś oh,głowa mi pęka,nie masz czegoś?Poczekaj,zaraz przyniosę i pytanko o co chodzi Fanatowi,co mam mu przynieść z góry dziękuję za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.