Skocz do zawartości

Brak schowka Pielgrzyma


wlodko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem a mianowicie za żadne skarby nie potrafię znaleźć schowka pielgrzyma przy posterunku Mścicieli. Ze screenów ewidentnie widać iż powinien być pod jednym z kół wagonika, niestety nic bardziej mylnego. Nie potrafię też znaleźć nigdzie opisu jego zawartości gdyż używająć spawnera przesłałem sobie tylko brzytwę i nie zalicza mi zadania zatem jest jeszcze coś. Z dialogów wiem, że są to arty. Jakie natomiast nie mam pojęcia. Może jest jakaś komenda dzięki, której mógłbym go odnaleźć aczkolwiek wszelka eksploracja terenu wokół nie przyniosła żadnego rezultatu. Gram już dość długo w Soliankę i jest to dopiero drugi taki przypadek kiedy czegoś po prostu w grze brakuje(pierwszy raz kiedy musiałem się ratować spawnerem był brak mapy sejsmicznej w prypeci na dworcu autobusowym). Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki bądź rady. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś powtórzyć od zapisu przed rozmową z Pielgrzymem i zadanie wykonać całkowicie w ukryciu. Jeżeli się nie pokazał to po kilku ładowaniach tego zapisu powinien być na miejscu. Nikt jeszcze nie zgłaszał takiego błędu więc plecak powinien tam być. Spróbuj przeszukać miejsce zmniejszając gęstość trawy do minimum i z wciśniętym kluczem "F".

Jest lista przedmiotów Soljanki...http://www.stalkerte...otow-w-soyance/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`Wierz mi, że tak robiłem nie raz!:( niestety za każdym razem jest brak tego schowka. Rosyjski kojarze jeszcze z czasów liceum więc coś nie coś kumam. Natomiast spawn samej maszynki nie zatwierdza mi zadania stąd moja ciekawość odnośnie całej zawartości schowka Pielgrzyma bym mógł go odtworzyć w spawnerze właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. Są dwa wejścia do OP, oba widzialne, ale niezbyt dokładnie. Przy jednym z nich znajdujemy Pielgrzyma i rozmawiamy z nim. Obiecuje pomóc, i z bateriami i z zegarkiem, jeśli mu przynieść Brzytwę z jego schronu. Teraz jest tam obóz Mścicieli, i on sam iść tam nie może.

12. Nieskomplikowana misja w ukryciu, znajdujemy porzucony plecak Pielgrzyma i zabieramy stamtąd wszystko. Jeśli choć jeden Mściciel zginie zanim zameldujemy o zadaniu, misja nie zostanie zaliczona.

13. oddajemy Brzytwę, dostajemy Zegarek.

Ciężko powiedzieć czy było tam coś jeszcze ..może zadanie zalicza się po oddaniu zegarka...sam poradnik wspomina tylko o brzytwie. Były natomiast przypadki gdzie Soljanka nie chciała zaliczać zadań z przedmiotów spawnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Oczywiście. Już się nauczyłem, że należy podejmować wszystkie możliwe opcje typu wczytać zapis, ponownie wejść na lokacje itp. Co ciekawe zadanie nie wykonuje się pewnie dlatego, że zostałem zauważony (nie wiem jak) bo w zadaniu pisze aby zabrać schowek po cichu, w przeciwnym razie dołożyć 70 tysięcy. Idę na wyznaczone miejsce i schowek jest zabieram go i w sumie pchnę fabułę do przodu bo jest dialog z Pielgrzymem w którym oddaje mu rzeczy a on mi zegarek. Tylko dlaczego zadanie się automatycznie nie wykonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Cień Czarnobyla ma taką brzydką przypadłość, że zapis zrobiony w jakimś nienormalnym stanie gry, na przykład pod wpływem radiacji, albo upojenia alkoholowego, albo podczas stanu zagrożenia, lubi uznawać wyżej wymienione warunki za normalne w grze. Potem człowiek nie może zbić radiacji, nie może iść spać albo, jak w przypadku Pure, jest cały czas uznawany za widoczny przez wrogów. Na tej lokacji Mściciele są rządzeni przez skrypty. W dalszym toku gry będą przyjaciółmi, potem znowu wrogami. Trzeba uważać. Sądzę, że Pure musiał zrobić zapis podczas walki z Mścicielami na Niezbadanych Terenach i od razu go wczytać. Teraz Mściciele cały czas go widzą. Dlatego nie można wykonać zadania po cichu. Istnieje ryzyko, że nie będzie można później kontynuować gry. Myślę o zadaniu na głowę Sidorowicza, jeżeli mściciele nie zrobią się przyjaźni, będzie kiszka. Warto rozważyć cofnięcie się w sejwach i próbę poprawienia sytuacji. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie grzebać w plikach, wiem ze Stalker jest kapryśny niemożebnie. Gram uczciwie bez żadnych spawnerów czy grzebaniu w plikach. No ale jeśli będzie konieczność to w ostateczności chyba będe musiał bo nie widzi mi się cofać tygodnie gry, a kończyć przygody z modem też nie chce. Więc póki co gram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.