Jump to content

Szybka utrata zdrowia


grzesu
 Share

Recommended Posts

Witam,mam problem ze zbyt szybką utrarą zdrowia(sił)przez mojego stalkera .Chodząc po Prypeci i wypełniając zadania Merlina od Jakiegoś czasu ,a szczególnie po wykonaniu ostatniego zadania i walce z trzema Fantomami czerwony pasek zdrowia tak gwałtownie spada , że niemogę nadążyć z uzupełnianiem go apteczkami czy opatrunkami.Straciłem w ten sposób mnóstwo apteczek ,opatrunków, jedzenia a to nic nie pomaga po kilku krokach stalker pada martwy.Myślałem ,że jestem napromieniowany ale użycie leków przeciw promiennych pogarsza tylko zdrowie.Kombinezon mam w porządku przy pasku noszę tylko dozymetr i obciążony jestem około 50 kg.Chyba będę zmuszony cofnać się o kilka sejwów (ale w ten sposób stracę kilka godzin) i znalezć przyczynę.Jeżeli Ktoś miał podobny problem proszę o podpowiedz za co z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

To pewnie promieniowanie. Domyslnie na Tab albo Capslock można sprawdzić poziom, najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie przynajmniej jednego artefaktu który ma właściwości obniżające radiację- można spróbować wymienić się z jednym z monolitowców w sarkofagu (o ile dobrze pamiętam na początku tymi artefaktami są Świecidełko, Błysk, Kula Ognista). W poradniku masz opisane, jaka skala radiacji jest śmiertelna.

Edited by korn06
Link to comment
Share on other sites

Musi być promieniowanie. Tym bardziej że jak autor pisze "po ostatniej walce z fantomami". A w tym budynku (dworca autobusowego chyba) jest potężne promieniowanie. Można błyskawicznie złapać śmiertelną dawkę nawet z artefaktami. Dlatego raczej starałem się gonić z fantomami w około i nie pchać do środka. Nic nie pomoże tylko kupić dozymetr, wsadzić na pas i okresowo kontrolować (Tab) ile nazbieraliśmy. Jeżeli sporo (powyżej setki) to znajdujemy spokojne miejsce, wszystkie arty +radiacja wrzucamy do jakiegoś schowka, ładujemy na pas wszystkie arty - radiacja i oczekujemy aż nam poziom spadnie. Bawić się w antyrady szkoda czasu.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedzi , faktycznie przyczyną zbyt szybkiej utraty zdrowia było bardzo duże napromieniowanie stalkera (ponad 500 jednostek).Leki przeciw promienne,apteczki,jedzenie i odpoczynek w zacisznym miejscu pomogły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity