Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi


FATAL ERROR

[error]Exp[b][/b]ression    : fatal error
[error]Function	  : CScriptEngine::lua_error
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line		  : 73
[error]Description   : <no exp[b][/b]ression>
[error]Arguments	 : LUA error: ...czarnobylagamedatascriptsamk_offline_alife.script:169: attempt to call field 'npcDoNotTouchItem' (a nil value)

stack trace:

Ma ktoś jakiś pomysł?

Świerzo po instalacji, pod koniec ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malakas: Dziękuję, tak spróbuję. @kobal: Miałem przedtem zainstalowanego DMXa, niedawno go usunąłem poprzez całkiem odinstalowanie stalkera, usunięcie gamedaty i usunięcie stalker-shoc w dokumentach. EDIT: Właśnie próbuję zainstalować OOP jeszcze raz po ponownym ściągnięciu. EDIT2: Czemu w instrukcji instalacji jest napisane żeby instalować na dopę 3.09 a w pierwszym poście na 14.08? EDIT3: Dlaczego fix textur od @czernobyl10 zawiera foldery "config" i "scripts". Wg mnie to może powodowac ten błąd. Jednocześnie proszę o ponowną, zaktualizowaną instrukcję instalacji moda, gdyż w tym całym można się nieźle pogubić.

Edytowane przez Krzysu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego fix textur od @czernobyl10 zawiera foldery "config" i "scripts". ...patch jest od autorów moda nie od @cz10 . Jest poprawny.

Gdzie widziałeś wpis Dopa 3.09 ?Jeżeli jest taki to poprawimy.

//

Instrukcja instalacji jest bardzo przejrzysta i nic w niej nie ma dziwnego. Innymi słowy..zainstalować NSoljankę + Dopa z dwoma patch 20.08 i 3.09....a potem dołożyć cały dodatek OOP/Master + 2 fixy i spolszczenie. Wszystko według kolejności 1 postu. Na końcu..Podmienić plik xrGame.dll z folderu bin gry, na ten z folderu "plik na podmianę w folderze bin" w folderze polonizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopełnienie do NS jest z 14.08 a 20.08 i 3.09 to kolejne patche do dopełnienia. To daty kiedy dane paczki zostały wydane. Fix tekstur nie jest żadnym fixem tekstur tylko po prostu kolejnym fixem. Po prostu tak go tam sobie rosjanie kiedyś nazwali. Może nawet i coś tam w teksturach poprawiał, ale przy okazji i inne błędy. Instalować koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w tego moda i już na początek mam pasztet....po zażyciu środka nasennego ląduję w pieczarze i zaraz opróżniam schowek, który jest w pobliżu...w tym momencie mam wylot na pulpit z takim oto logiem:

FATAL ERROR
[error]Exp[b][/b]ression    : fatal error
[error]Function	  : CScriptEngine::lua_error
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line		  : 73
[error]Description   : <no exp[b][/b]ression>
[error]Arguments	 : LUA error: ... shadow of chernobylgamedatascriptsamk_mod.script:2463: attempt to call field 'biodetectorRemove' (a nil value)
Jak sprawdziłem, to powodem tego wylotu jest egzoszkielet znajdujący się w tym schowku...pozostałe przedmioty nie stwarzają problemów...co tu można zaradzić... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być błąd huda na jakim grasz. Jak rozumiem loga, skrypt próbuje uruchomić funkcję wyłączającą bio detektor, ale nie umie. Nie wiem czemu miałby go wyłączać. Rozumiem, że nie próbowałeś nielegalnie się wzbogacić o przedmioty których normalnie nie powinieneś posiadać na tym etapie gry. Na przykład bioradar albo co. Akurat ten kawałek gry to czysta NS, zmieniono tylko broń, nic więcej. Jeżeli nic nie zmieniałeś na własną rękę to spróbuj zainstalować inny hud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo moich (i Waszych) wszelkich starań mod ciągle szwankuje.

Instaluję go tak:

Solianka 3.09 pobrana stąd: http://stalkerteam.p...a-na-torrencie/

addon OOP

patch OOP

fix textur

spolszczenie

dodatek w postaci HUDu od Serafim12 16x10

EDIT: Może ma ktoś podesłać ten plik amk_mod.script ?

Będę widzięczny :). Ew. jak wiadomo, możliwe że to spowoduje kolejnego bug trapa,

lecz mimo wszystko chcę spróbować zgodnie z przysłowiem: "Tonący brzytwy się chwyta" :)

Edytowane przez Krzysu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś swój log błędu ?

Niestety jeżeli mod nie startuje to są tylko dwie opcje....błąd instalacji i błąd plików.

Jeżeli ta zebrana gamedata na torrencie jest w porządku to pozostałe elementy Nasz w dobrej kolejności. Co ciekawe @cichy dał fotki i mod działa. Pozostaje błąd w instalacji lub pobranych plikach od OOP.

//

Nie podmienia się plików bez potrzeby. Co zawiera plik BIN.RAR pobrany z torrenta ?

adaptacja pod szerokokątne monitory, textury, dodatki ..co dodałeś z tej zawartości do moda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ściągałeś NS z torrentu to ta instalacja troszkę się różni od normalnej NS poskładanej z kawałków. Między innymi problematycznym plikiem amk_mod.script. Spróbuj zrobić tak. Na ściągniętą gamedatę NS z torrentu nałóż tego patcha patch dla NS z torrentu.7z To pliki przywracające postać gamedaty do postaci znanej i sprawdzonej. Poza tym musisz ręcznie usunąć z katalogu scripts plik sol_sound.script. Nie wiem skąd się te zmiany wzięły, ale są. Na tak przygotowaną gamedatę nakładasz gamedatę OOP, patch, fix, dodatki, polonizację, patch do polonizacji. Oby zagrało :thumbsup:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malakas: Instalowałem jedną rzecz z paczki ze spolszczeniem, a mianowicie hud od serafim12 16x10 i nic więcej. @kobal: Dziękuję za porady i łatkę :) niebawem napiszę sprawozdanie czy działa. Nie wiem co to za rodzaj czarnej magii ale jestem niezmiernie wdzięczny, podziałało :smile:. Wszystko elegancko działa, tylko nie ma hud'a od serafim12, mimo to że zainstalowałem, ale to jest najmniejszy problem :thumbsup: EDIT: Jednak hud od serafim12 jest, tylko myślałem że jest to ten okrągły z paskiem zdrowia :teehee:

Edytowane przez Krzysu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś napisać (komu dodatek działa), tak jak w przypadku czystej Soli, ile w każdym archiwum OOP jest plików, jaka jest dokładna waga po wypakowaniu ? Przeinstalowuję któryś raz z kolei, i przy 1wszym ładowaniu takie coś :


Exp[b][/b]ression : fatal error
Function	 : CInifile::r_section
File		 : E:stalkerpatch_1_0004xrCoreXr_ini.cpp
Line		 : 342
Description : <no exp[b][/b]ression>
Arguments	 : Can't open section 'wpn_abakan_m1'

edit:

uprzedzę, pliki solianki mam dobre bo w nią grałem teraz, hashe MD5 dla OOP sprawdzałem i się zgadzają. Kolejność instalacji:

SHOC 1.0004

NS 19.04

DOPA 14.08

PATCH NS 20.08

NASTEPNY PATCH NS 03.09

OOP gamedata

Patch OOP

FIX TEKSTUR

POLONIZACJA SOLPL_24_12_11_REPACK ????

NA POLONIZACJE NAKŁADANY PATCH POLONIZACYJNY DODATKU

NA KONCU PODMIANA PLIKU DLL

Edytowane przez kobal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że to HUD, ponieważ ma on w plikach skrypt biodetektora. Możesz spróbować mojego HUD od Serafim12 dla 16х9 ...ma nano cell w środku (małe okienka w menu inwentarza)

Link...http://www.sendspace...82253fd31145545

Dziękuję bardzo za pomoc @malakas....winny był hud...leci za to plusik... :thumbsup:
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dwa problemy z wypełnieniem zadania dla Siaka i Zachara....w pierwszym muszę zebrać dość dużo rodzajów artefaktów, oprócz tego plecak, zamek i znacznik GPS i tu jest pewien kłopot, ponieważ mam prawie wszystko oprócz artefaktu Kamienny Kwiat, którego nijak nie mogę znaleźć...w drugim zadaniu dla Zachara uzbierałem 10 sprawnych strzelb Sayga, 150 szt. Czekanów, 200 szt. strzałek, 500 szt. grubego śrutu i jeszcze żąda 300 kul...co to są za kule, bo nie wiem o jakie chodzi (mało jest danych)...może ktoś by mi podpowiedział... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.