Jump to content

Cud w strefie czarnobylskiej! Objawiła się Matka Boska?


Recommended Posts

Czy na Białorusi miał miejsce cud? Wierni Cerkwi prawosławnej nie mają wątpliwości, że tak i tłumnie pielgrzymują do wsi Hubarewiczy, gdzie po ścięciu jednego z konarów drzewa ukazał się rzekomo wizerunek Matki Boskiej z dzieciątkiem Jezus. Z dnia na dzień w miejsce to przybywa coraz więcej pielgrzymów, którzy wierzą, że może tam dochodzić do rzeczy niezwykłych.

Dołączona grafika(fot. Komsomolska Prawda)

Ludzie, których rzesze pojawiają się we wsi Hubarewiczy - osadzie położonej w rejonie, który przed laty został skażony podczas katastrofy w Czarnobylu - wyrażają nadzieję, że wizerunek Matki Boskiej to znak z Nieba. Wielu z nich przybywa w to miejsce, by zawierzyć Maryi swoje troski. Jeszcze inni, wierząc w możliwość dokonania się cudu, pojawiają się z członkami swoich rodzin, którzy zostali dotknięci chorobami bądź kalectwem.

Przy drzewie, na którym można dostrzec wspaniały podobno wizerunek Matki Boskiej z Jezusem, wierzący składają dary w postaci kwiatów, a nawet cukierków. Zdarzają się również datki pieniężne - poinformowała Polska Agencja Prasowa, powołując się na doniesienia dziennika Komsomolskaja Prawda w Biełorussii.

W miejsce rzekomego cudu przybył też przedstawiciel Cerkwi. Biskup, który zjawił się w Hubarewiczy, nie przyjechał jednak po to, aby modlić się wraz z ludźmi przy rzekomym wizerunku Matki Boskiej, ale by zganić wiernych. Kapłan stwierdził, że zachowując się w taki sposób, popełniają świętokradztwo.

Dostojnicy reprezentujący Cerkiew prawosławną nie po raz pierwszy dystansują się od zjawisk o charakterze nadnaturalnym, które przez wiernych często awansem interpretowane są jako cud.

Niedawno, przy okazji fenomenu, jaki ma miejsce w jednej z cerkwi w Terespolu na wschodzie Polski, przedstawiciele Kościoła prawosławnego także nie zgodzili się na wszczęcie dochodzenia. Przypomnijmy, w świątyni św. Apostoła Jana Teologa znajdują się obrazy zawierające wizerunek Matki Boskiej. Od jakiegoś czasu z ikon wypływają oleiste łzy. Wieść o rzekomym cudzie rozniosły się w tempie błyskawicznym, a w cerkwi zaczęli się pojawiać pielgrzymi z całej Polski. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, sprawą rzekomego cudu nie zajmie się jednak Synod Cerkwi Prawosławnej.

http://niewiarygodne.pl/kat,1031985,title,Cud-w-strefie-czarnobylskiej-Objawila-sie-Matka-Boska,wid,14503083,wiadomosc.html?smgajticaid=6e7d2

Link to comment
Share on other sites

Panowie wyluzujcie trochę z tymi kałowymi porównywaniami, bo czytające to osoby wierzące mogą poczuć się zniesmaczone, a nie mamy tego w zamyśle. Jeżeli ktoś uważa, że coś jest dla niego symbolem niech tak sobie myśli. Z mniejszych powodów wybuchały konflikty nawet zbrojne nasza światowa historia pełna jest podobnych przypadków zostawcie to niech sobie ludzie wierzą w co chcą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity