Skocz do zawartości

Sigerous Mod 2.2 Jenot Edition


Yurek

Rekomendowane odpowiedzi

LordDino tak, ale ja znam sposób na zwiększenie wagi i z tego co wiem to jest tylko jeden (zmiana parametru weight w pliku actor i system), co do paska to automatycznie się on zwiększa (gdyż zależy od wartości dźwiganych rzeczy więc jeśli udxkig jest duży a rzeczy mało to i tak się długo da biegać). Sęk w tym, że ten sposób nie działa, gdyż właśnie wtedy wywala bugtrap i szukam sposobu jak usunąć haczyk nałożony na tą zmianę , o którym mowa w pierwszym poście (pewnie jest to coś w jednym z tych właśnie plików ale nie chce gdybać). No chyba że ktoś zna inne sposobu na zwiększnie udźwigu które mogłyby zadziałać na tej wersji moda, choć ja sam wcześniej innego sposobu na udźwig nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym znalazł uszkodzoną linijkę i ja podmienił na tą dobrą z nowej gamedaty może by podziałało. Jakim programem można coś w pliku odszukać.

WinMerge jest dobry w porównywaniu plików.

Poza tym przypuszczam, że gdybyś spreparował nowy plik przez wklejenie danych z początku tego uszkodzonego pliku do nowego to po wgraniu ostatniego sejwa zrobionego na tym uszkodzonym mogło by zadziałać. W tym przykładzie co podałem wyżej 'jermak' to nazwa sejwa do którego są przyporządkowane dane parametry. Tzn. jak wgrywamy sejwa 'jermak' mod odzczytuje tylko te linie co zawierają 'jermak'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety to ten sam sposób którego próbowałem i na który zastawiona jest pułapka. Dokładniej mówiąc zmiana parametrów zmęczenia działa ale mimo wszystko kiedy przeciążę plecak to GG nie może sie ruszać a parametru maksymalnego udźwigu z którym GG może się poruszać zmienić się podanym tam sposobem nie da. W ten sposób i tak mam tylko 45 kg i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "HUD do moda Jenota (Albora) by YaD" to HUD z AtmosFear 3 mojego autorstwa :)

I nie powoduje on żadnych problemów.

Jeszcze w sprawie tego huda. W opisie jest takie info:

Zainstalować na mod Albora z zamianą plików.

Nadesłał towarzysz YaD.

HUD dla moda Albora. Testowany na rozdzielczości 1280x800, w pełni przeszedłem cały Kordon i Bagna. HUD działający na 100%. Ale muszę was uprzedzić: żeby zadziałały u was wskaźniki widzialności i hałasu, usuńcie z folderu gamedataconfigsui plik motion_icon.xml (lepiej go sobie gdzieś indziej zapisać w oddzielnym folderze).

Nie jestem autorem HUDA, i nie wiem kto go stworzył. Ale jestem wdzięczny temu komus za jego robotę!

Może zgłoś się Cromm do Yurka i do ruskich, żeby poprawili opis, bo znowu ktoś się podszyje pod twoją pracę, tak jak przy jednym modzie graficznym. Edytowane przez korn06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem autorem HUDA, i nie wiem kto go stworzył. Ale jestem wdzięczny temu komus za jego robotę!

To wystarczy :)

@LordDino, spróbuj tak: otwórz oba pliki save_data.sgm (uszkodzony i nowo stworzony) w notatniku. W starym pliku znajdź linie, które zawierają nazwę Twojego ostatniego sejwa sprzed wywałki (np. param1=lordino-quicksave|...) i dodaj je do nowego pliku.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z tym modem, a raczej ze spolszczeniem do niego. Robię wszystko tak jak w instrukcji, i gdy uruchamiam nową grę lub save to wyskakuje błąd silnika. Bez spolszczenia ten mod nie występuje. Sprawdziłem w logu : "Can't open section 'wpn_groza_m3'". Brak pliku czy jak ? I w takim razie czy mógłbym otrzymać jakoś ten plik gdyż nie mogę pobierać spolszczenia jeszcze raz gdyż mój net to katorga (6kb/s) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Misterius

Źle Ci się polonizacja rozpakowała lub pobrała. Plik, który zgłaszasz jest uszkodzony i niepełny. Prawdopodobnie antywirus Ci go popsuł w trakcie rozpakowywania, lub podczas pobierania.

Na czas pobierania i rozpakowywania wyłącz antywirusa. Nam wszystko chodzi, więc plik nie może być z błędem.

@ Qubsik

W tym modzie jest zamontowana bardzo skuteczna pułapka na próby zmiany parametru udźwigu. Próbowałem ją jakoś zneutralizować, ale bezskutecznie. Na razie trzeba grać bez zmiany udźwigu, lub nazbierać artów, które go zwiększają.

@ LordDino

Cromm podsunął mi pewien pomysł z tym Twoim błędem dotyczącym statystyk. Dziś zobaczę, co da się z tym zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem od nowa i działa :). Tylko mam problem że normalnie mogę grać, ktoś mnie zabije i jak wczytuje to "xray engine przestał działać", patrzę w logu "Not enough storage is available to process this command." ;/. Po włączeniu gry zapis poprawnie funkcjonuje.

Ja tez tak często miałem komputer nie wyrabia. LD

Edytowane przez LordDino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po poście Yurka zabrałem się za naprawianie tego problemu od innej strony i mam. Także jak by ktoś chciał sobie zwiększyć udźwig to wystarczy trainer do stalkera który blokuje wielkość posiadanego ekwipunku na 15 kg. nie ważne ile wpakujemy gierka widzi 15kg. mimo że widzieć będziemy normalnie. Trainer nie zmienia wielkości maksymalnej ekwipunku więc nic sie nie blokuje, testowałem nawet do 800kg. i nic nie wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Qubsik

A możesz podać linka do tego "trainera", bo chętnie mu się przyjrzę bliżej Dołączona grafika

@ CrommCruac

Dzięki Cromm. Twoje odkrycie z plkiem "save_data.sgm" pozwoliło mi uratować grę w Jenota LordDino Dołączona grafika

"Człowiek to się jednak całe życie uczy, a i tak umrze głupi..."

A ja mojej strony również dziękuje obu panom dzięki wam moja gra nie utknęła w ciemnej .... LD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób by naprawić ten mój błąd, poza wymianą podzespołów ? Pytam gdyż gdy dochodzę do bunkra naukowców mam bugtrapa i koniec.. Jeśli nie ma sposobu to nie będę mógł grać.. podchodziłem tam z rozdziałką 800x600(normalnie 1680x1050) i nic.. Ale jeszcze nie próbowałem zmniejszyć ustawień graficznych z wysokich..

EDIT (Yurek):

Jak masz bugtrapa, to proszę podać końcówkę logu. Bez tego raczej nie doczekasz się konstruktywnej odpowiedzi na Twoje pytanie.

Edit (Mis ;d) :

Podawałem wyżej, ale jeśli chcesz jeszcze raz to "[error]Arguments : Not enough storage is available to process this command."

I co, ma ktoś pomysł co zrobić z moim problemem ?(wybaczcie double posta ale chyba nikt nie patrzał w temat a edytowałem post.)

Nie martw się patrzymy w posty, ewidentnie ram ci nie wyrabia częsta przypadłość modów SGM mam to samo bardzo często. LD

Edytowane przez LordDino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dalej cholernie tnie, ale mogę choć dojść do bunkra. Nie próbowałem wchodzić bo miałem dość użerania się z tym modem, ale mam ochotę grać w ZP więc spróbuję. Edit: Na niskich działa, choć dalej tnie przy bunkrze i gdy dochodzę do Janowa.

Edytowane przez Misterius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.