Skocz do zawartości

Sigerous Mod 2.2 Jenot Edition


Yurek

Rekomendowane odpowiedzi

Do Aprogromu:

Anomalia przestrzenna taka jak w misji z Noe, jest na płaskowyrzu tym z helikopterem

Dziękuje za wskazówkę! I mam kolejne pytanie - gdzie znajdę artefakt "Szapokłak" i czy detektor ma jakieś znaczenie? Bo posiadam tylko ten typu "Niedźwiedź" i obleciałem już cały Kordon. Dodam, że nie znalazłem żadnego artefaktu, nawet tych "pospolitych"..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wygląd obrażenia poprawia jedynie znajomość taktyki walki. Mam ten problem co korn nic nie pomaga. Zdarzały mi się wcześniej takie błędy pojedyncze ale nigdy tak jak teraz ciągle jakiego celownika nie użyje mam ten problem. Pewnie na rosyjskich forach był ten problem omawiany, rzućcie proszę okiem, a mam ten hud inny. Dzięki za pomoc, wspomaganie osób testujących mody jest ważne.Dobrze, że jest to u nas na wysokim poziomie. Poradziłem sobie sam powoli robi się taka mała tradycja ale do brzegu bo smęcę mocno. Pomogło wrzucenie innego huda (zamieszczonego w dodatkach) w sumie nic się nie zmieniło w wyglądzie ale błąd przestał wyskakiwać nic więcej nie interesuje mnie ważne, że działa. Chyba odkryłem kiedy ten błąd występuje. Jak masz uszkodzony hełm bądź kombinezon i takie pęknięcia na wizjerze i plamy krwi i wtedy ten błąd mi się pojawiał jak wrzuciłem hud bez widoku hełmu błąd zniknął.

Edytowane przez LordDino
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc HUD miałem na myśli minimapę, ikony napromieniowania, głodu, stan animunicji itp. Jak na tym screenie

Widok zza maski to też HUD ale jest on dodatkowo nałożony na ekran. Coś jak siatki celowników optycznych. Nie jest on jednak częścią tego mojego a zupełnie oddzielnym modem, który nazywa sie Dinamic_HUD. Po prostu zbieżność nazw. Biorąc pod uwagę definicje HUD-a (head-up display) praktycznie wszystko co wyświetlane na 'płaszczyźnie' ekranu jest HUD-em.

U mnie ten dinamic_hud (maski) działa w porządku ale może na innych rozdziałkach coś sie sypie.

Nie grasz przypadkiem na statyku bo ten tryb ma kłopoty ze skalowaniem tekstur czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też grałem tylko na statycznym, Atmosfear 3 stworzony do grania oczywiście na pełnym, więc to wszystko wyjaśnia. Trzeba poszukać nowego huda, bo nie lubię grać bez tych ikon- są uniwersalne hudy do CoP: Albo jak ktoś ma specjalnie przystosowany do SGM 2.2 Jenot to może podrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda w AF3 jest do grania na DX9 w górę ale sam HUD powinien działać na wszystkim. W końcu to tylko poprzesuwane ikonki.

Ale i ja mam pytanie

- siła rażenia wszystkiej broni w modzie jest jednakowa (hit_power=0.50), [...] Teraz siłę zadawanych obrażeń przez broń można oszacować w następujacy sposób - naprowadźcie strzałkę kursora na broń w plecaku i zobaczycie skalę "uszkodzeń" w opisie broni. Oblicza się w niej nie tylko moc samej broni, ale i moc używanych przez nią naboi.

- o poziomie zadawanych obrażeń decyduje teraz głównie amunicja

- przewaga danej broni przejawia się teraz nie wskaxnikiem zadawanych przez nią obrażeń, a możliwością podczepienia do niej tych czy innych dodatków, jej szybkostrzelnością, masą i tak dalej.

- ilość zadawanych obrażeń przez amunicję jest określana przez Thornily Stopping Power (TSP).

Chyba za gupi jezdem i czegoś tu nie rozumiem. Skąd mam wiedzieć, która broń albo amunicja jest lepsza? Jak najeżdżam kursorem na broń albo amunicję w plecaku to nie mam żadnej informacji o skali "uszkodzeń". Gdzie znaleźć te parametry (np. TSP amunicji)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz zobaczyć co jak strzela, ja właśnie gram i mogę moje poglądy zarzucić jeśli sobie życzysz.

Ponieważ jestem leniwy i nie chciało mi się czytać tych wszystkich opisów amunicji i próbować która lepsza napisałem krótki skrypcik, który sczytuje parametry ammo i przedstawia je w formie wykresu. Może komuś się przyda (mi na pewno) :)

Dołączona grafika

TCP - Thornily Stopping Power

APP - Armor Piercing Power (przebijalność pancerzy)

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cromm jesteś wielki, a ja się spuszczałem i każdy próbowałem. Jak to czasem dobrze przypatrzyć się robocie mądrzejszego. Ale generalnie moje spostrzeżenia się pokrywają z realem. Yurku może wrzuć to w 1 post, I może tam robić taki mały poradnik co robić żeby ułatwić rozgrywke? Tylko nie wiem czy to robić czy niech się ludzie męczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałbyś radę zrobić Cromm taki wykres do broni z Solianki lub Tajne Ścieżki 2?

Nie powinno być problemu. Potrzebuję tylko katalogu config i tekstury ui_icon_equipment.dds z tych modów

Co do obrażeń to Jenot jest chyba pierwszym modem gdzie obrażenia zależą tylko i wyłącznie od amunicji. Niezbyt realistyczne bo powinna mieć wpływ również prędkość wylotowa a ta różni się w poszczególnych broniach. Niestety nie jest ona brana pod uwagę w obliczeniach obrażeń w xRayu. W xRayu prędkość wylotowa wpływa tylko i wyłącznie na to jak grawitacja działa na pocisk.

Normalnie obrażenia to hit_power broni * k_hit amunicji * MP. Gdzie MP to modyfikator pancerza czyli (k_ap amunicji - hit_fraction pancerza)/k_ap amunicji

Dlatego bronie w Jenocie nie powinny mieć hit_power ustawione nie na 0.5 ale zależnie od prędkości wylotowej a jej modyfikacja u techników powinna wpływać również na damage (a wpływa tylko na celność w pionie)

Wtedy było by to uber-realistyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wrzuciłem te 2 foldery. Pamiętam, że w Soliance fizyka strzelania była kompletnie zepsuta, a w TŚ2 jest znacznie lepiej.

http://www.wrzuc.to/QquwsD5MU.wt

Co do obrażeń to Jenot jest chyba pierwszym modem gdzie obrażenia zależą tylko i wyłącznie od amunicji

To też nieciekawie, bo po co zbierać różne modele broni. A w opisie moda pisało, że poprawili fizykę strzelania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.