Skocz do zawartości

Sigerous Mod 2.2 Jenot Edition


Yurek

Rekomendowane odpowiedzi

@TRUESTALKER Jeżeli masz postawione inne mody na Zewie, to wypiernicz je. W sensie - gamedatę. Sam Zew Prypeci odinstaluj, przeczyść rejestr systemowy. I wtedy po kolei: Zew Prypeci -> patch 1.6.02 (jeżeli podstawka go nie ma) -> mod czyli folder gamedata wrzucasz do folderu z grą -> fix 11.05.12 również folder gamedata do katalogu z grą ze zgodą na nadpisanie -> polonizacja (gamedata) do folderu z grą ze zgodą na nadpisanie -> mini fix pl (gamedata) do folderu z grą ze zgodą na nadpisanie.
Odpalasz, ustawiasz w settingsach odpowiednio do swego sprzętu (grafika), cieszysz się (jak wygłodniała pijawka na widok stalkera) grą. Jeżeli wszystko dobrze zrobisz - gra MUSI Ci zabanglać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak napisałes i NAPRAWDE mi nie działa jest loading screen dochodzi do 100% i bum nic nie moge zrobic alt+tab nie działa ctrl+alt+delete nie działa menadzer zadań nie działa. Działa tylko przycisk windows i tyle moge zrobić. Jak wlaczylem menadzer zadań to zauważyłem ze jest napisane przy tym programie napis BRAK ODPOWIEDZI. Nie wiem co wy tej sytuacji mam zrobić reinstalowałem chyba już to 30 razy wszystko daje do folderu z gra i nadpisuje.Gra sie włacza no tylko zawiesza  mi sie na ekranie ładowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak... Zadziałał pomysł kolegi Yossarian zeby Wywalić  moda, deinstalować gre. Ponowna zainstalowac  Zew. Odpalić grę na chwilę (sam początek) i wyjdź. Skopiować folder z grą na inną partycję. Na tą skopiowaną postawić moda ze spolszczeniem i fixami, w odpowiedniej kolejności.I działa nie wiem jak ale działa także ten problem mam za sobą ale jak zwykle pojawił sie drugi ktory tylko wkurza w graniu gdy chce w masce gazowej chce popatrzeć przez celownik nagle maska sie buguje i sie rozciaga.

Wyglada to tak 873651119_S.T.A.L.K.E.R._CallofPripyat14_04.201912_08_46.thumb.png.3aa217e1529b0f2d586a54cd59b6f1d5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TRUESTALKER a to może być wina rozdzielczości w jakiej grasz. Pozmieniaj i sprawdź 

Ewentualnie jakiś zbugowany kombinezon, jak możesz to sprawdź czy jakiś inny rodzaj z maską p-gaz też ma takiego buga.

 

@TRUESTALKER

Jeszcze jedna opcja czy to się czasem nie dzieje jak kombinezon jest bardzo mocno zniszczony, bo chyba coś takiego kiedyś w czymś miałem.

@edit. 

@TRUESTALKER

Ta to jest to, sprawdziłem. Masz dwie opcje albo nie dopuszczać do mocnego uszkodzenia pancerza, albo pobrać hud, w którym nie ma tego widoku z masek p-gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, ostatnio zainteresowałem się SGM2.2 Jenot Edition i biorę się za instalke. Dawien dawno przeszedłem podstawkę i zapomniałem o Zonie, ale ostatnio coś mnie naszło i wracam, tym razem do modów, po raz pierwszy:wykrzyknik: Tak więc zaczynam zabawę z xray engine instaluję taki oto zestaw

Spoiler

SGM22Jenot.thumb.jpg.a8748cebae1b288418b04a0f136839f3.jpg

Mam nadzieję, że w razie potrzeby jeszcze ktoś tutaj jest aktywny i pomoże. Wiem, wiem odkopuje temat ale co poradzić, jeżeli naszła mnie taka chętka :D

EDIT: Do tego będę chciał zmienić nieco udźwig (do 70kg) i szybkość niszczenia się ekwipunku. Znalazłem już w tym temacie (tak przeczytałem 30 stron) porady jak to zrobić, chociaż może ktoś ma lepsze pomysły niż te tutaj, mianowicie mam zamiar zmienic to tak :

Udźwig (post Yurek z sierpnia 2013):

Cytat

Autor moda celowo "zamontował" w swoim modzie pułapkę, która ma uniemożliwić samodzielne zwiększanie udźwigu i pojemności plecaka przez graczy.
Jeśli chcesz mimo to zwiekszyć udźwig swojego Diegtiarowa, to musisz zrobić tak, jak opisałem w poniższych punktach:

1. Wybieramy docelowy udźwig naszego Diegtiarowa - niech będzie dla przykładu 400 kg
2. Otwieramy w edytorze plik "actor.ltx" i znajdujemy w nim dwie linijki:

max_item_mass = 40
max_walk_weight = 50

i zamieniamy w nich wartości na nastepujace:

max_item_mass = 400
max_walk_weight = 400

Wprowadzone zmiany zapisujemy.

3. Otwieramy w edytorze plik "system.ltx" i znajdujemy w nim dwie linijki:

max_weight = 40
max_ruck = 46

i zamieniamy w nich wartości na nastepujace:

max_weight = 400
max_ruck = 400

Wprowadzone zmiany zapisujemy.

4. Otwieramy w edytorze plik "_g.script" i znajdujemy w nim fragment kodu:

function makdm_fix()
local ltx = system_ini()
if ( ltx:r_float("actor_condition","max_walk_weight") ~= 50 ) or ( ltx:r_float("inventory","max_weight") ~= 40 ) then
mod_abort("xrEngine Fatal Error: incorrect file system.ltx or actor.ltx")
end
end

i zamieniamy na nastepujacy:

function makdm_fix()
local ltx = system_ini()
if ( ltx:r_float("actor_condition","max_walk_weight") ~= 400 ) or ( ltx:r_float("inventory","max_weight") ~= 400 ) then
mod_abort("xrEngine Fatal Error: incorrect file system.ltx or actor.ltx")
end
end

Wprowadzone zmiany zapisujemy.

I w ten sposób zamieniliśmy naszego Diegtiarowa w ciężarówkę :D

Wytrzymałość ekwipunku (pomysł LordDino i Ranger801):

Cytat

parametrach broni trzeba zmienić:

condition_shot_dec    = 0.0003

 na:

condition_shot_dec    = 0.0000

Adres w tym modzie i w większości innych gamedata/configs/weapons/weapons i wybieramy interesującą nas broń.

Pancerze:

burn_immunity = x

strike_immunity = x

shock_immunity = x

wound_immunity = x

radiation_immunity = x

telepatic_immunity = x

chemical_burn_immunity = x

explosion_immunity = x

fire_wound_immunity = x

Gdzie x to stopień zużywania się, im mniejszy tym pancerz wolniej się zużywa.

Generalnie szukamy nazwy outfit.

Podstawowy folder pancerzy gamedata/config/misc.

Folder modowych pancerzy gamedata/config/misc/items.

 

Edytowane przez Tajczif6661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co chciałem się rozeznać, do momentu wrzucenia polonizacji jest jak z płatka (co wrzucenie plików do gamedaty odpalam i załączam new game), ale musiałem odejść od komputera, więc później, albo jutro dam znać jak poszło.

 

EDIT: Niespodziewany problem: nie mogę zainstalować atmosfeara, bo nie mam okienka do zaznaczenia akceptacji warunków w setupie.

Spoiler

atmosfear3.jpg.3c0936c3a806a87e4b5cf66f82797211.jpg

Spoiler

atmosfear33.thumb.jpg.78655a990e2718dc4bc518eac9537a12.jpg

Czy mogę wrzucić pliki z folderu data ze screena w 2 spoilerze, czy wymagana jest instalacja ?

Edytowane przez Tajczif6661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odkopuje temat :D Wrociłem do jenota po paru latach, ot taka sentymentalna podróż przez Zonę. I wszystko działa, żadnych problemów. Aż do zejścia do podziemi Agropromu, co mamy znaleźć jakieś dokumenty. W momencie otwarcia drzwi gra od razu wywala do pulpitu. Zalączam całego loga i pozdrawiam serdecznie 😀

xray_48721.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.