Skocz do zawartości

Ciekawe...


Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, samemu to można ujeżdżać kobyłę, najwyżej trzeba będzie ręce umyć. :smile: Trzeba nie być obojętnym, ale też należy wiedzieć KIEDY. Zapewne masz szlachetne zamiary, ale kto to tam u Ciebie w okolicy doceni? Albo jak masz siły i niezły kozak z Ciebie, do dorwij ich, spuść porządny wp...rdol, albo omiń to szerokim łukiem, tak dla spokoju swojego, i być może rodziny. Wiem co mówię, bo mam swój wiek, to to i owo widziałem i nie zawsze dobre intencje inni doceniali, wręcz było niekiedy odwrotnie. Tak bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Was posłucham, bo nie mam pojęcia kto z drugiej strony stoi, równie dobrze mogą to być jacyś fanatycy latający z bronią po lesie (mało takich było)? Mój ojciec robi na dyżurce w Policji na lotnisku w Balicach, pokazałem mu, powiedział, że zgłosi odpowiedniej, zaufanej osobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobre rozwiązanie, sygnał jest tam gdzie trzeba, odpowiedni ludzie mogą z tym zrobić porządek. Obawiam się tego, że mogą nadejść takie czasy, że po za dom, bez pały (wersja miejska) lub wideł (wersja wiejska) nie wyjdziesz, a starsi ludzie, to ze strachu przed zbuntowaną młodzieżą, będą s.ać po krzakach. Co za czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz zero szacunku i respektu dla starszej osoby. Zdyscyplinowani ludzie to tacy nad którymi trzymano pasek np. wojskowy parciany. Coś przeskrobałeś i lanie po kilku takich ostrzeżeniach już sam siebie pilnował a o łobuzerce już nawet nie myślał. Teraz wychodzi bez stresowe wychowanie. W taki sposób na jaki mamy tu temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz zero szacunku i respektu dla starszej osoby. Zdyscyplinowani ludzie to tacy nad którymi trzymano pasek np. wojskowy parciany. Coś przeskrobałeś i lanie po kilku takich ostrzeżeniach już sam siebie pilnował a o łobuzerce już nawet nie myślał. Teraz wychodzi bez stresowe wychowanie. W taki sposób na jaki mamy tu temat.

Ja mam 19 lat (w lipcu tego roku mi stuknie 19) Moi rodzice"nie trzymali nade mną paska" poniekąd byłem wychowywany bezstresowo, ale do starszej osoby NIGDY nie powiem złego słowa (chyba że sam mnie zwyzywa to wtedy inna bajka).W łobuzerkę się nie bawię bo to nie jest dla mnie. Starszym osobom (od 59 wzwyż) staram się pomóc jak tylko mogę a to zakupy wniosę po schodach a to pomogę przez ulicę przejść, Po prostu nie potrafię koło przejść koło osoby która potrzebuje pomocy. Więc uważam że to tylko kwestia wychowania. Owszem mimo iż mam 19 lat to nieraz widzę jak młodsi ode mnie olewają starsze osoby, dokuczają im lub nie ustępują kobietom w ciąży miejsca w autobusie, lecz takiego czegoś nie rozumiem bo to dla mnie jest szczytem chamstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ty jesteś dobrze wychowany ale jak mówisz są i łobuzy a łobuz psuje reputację reszcie. Tak już było i będzie a my na to nie mamy żadnego wpływu. Ja staram się pomóc każdemu i ustępuje zawsze, jeśli jadę autem i jestem na głównej to zawsze wpuszczę tego z boku aby mógł wjechać bo co nie liczni dodają gazu i jedzie dalej. Zabieram autostopowiczów bo sam nie licznie prosiłem o pomoc w podwózce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ty jesteś dobrze wychowany ale jak mówisz są i łobuzy a łobuz psuje reputację reszcie. Tak już było i będzie a my na to nie mamy żadnego wpływu. Ja staram się pomóc każdemu i ustępuje zawsze, jeśli jadę autem i jestem na głównej to zawsze wpuszczę tego z boku aby mógł wjechać bo co nie liczni dodają gazu i jedzie dalej. Zabieram autostopowiczów bo sam nie licznie prosiłem o pomoc w podwózce.

Jak z kolesiem jechałem samochodem to raz zabraliśmy autostopowiczkę, biedna jak siadła z tyłu to siedziała cały czas blada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stałeś często na stopa? Kobiety na ogół wpadają w obłęd kiedy są sam na sam z facetem w aucie. Boja się sam nie wiem czego ale machają ciągle. Czego tak robią nie wiem jak to się mówi zrozumieć kobietę jest bardzo ciężko a słuchać jak nawija ze 2 godziny jeszcze trudniej. Pozdrawiam wszystkie Panie na forum i te machające stopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Kolejny trop w sprawie - od paru dni wychodzę z psem na spacer tylko do lasu. Wczoraj i dziś o tej samej godzinie widziałem gościa (mogli być to dwaj różni - twarzy nie widziałem) w mundurze (chyba ukraińskim) z naszywką flagi polskiej i znaku radioaktywności (nie takiej jak mają Samotnicy tylko coś w rodzaju znaku ostrzegawczego przed promieniowaniem), przeszedłem się za nim 100m, ale kiedy zszedł do takiego charakterystycznego zagłębienia, odpuściłem sobie. Napomnę jeszcze, że do tego charakterystycznego miejsca prowadzi "szlak" z literek "Z" namalowanych na drzewach.

Edytowane przez Radioaktywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwowe lasy. A jeśli chodzi o poprzedni temat tabliczek, to mniej więcej wyjaśniło się dlaczego leśniczy ich nie zdjął... Żadna nie znajduje się w lesie. Wydaje się, jakby te oznakowane znakami drzewa przyzależały już do terenu leśnego, ale... są przybite 1 m od granicy lasu! czyli ktoś pomyślał nad konsekwencjami tego.

Edytowane przez Radioaktywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z litrem może być problem mam 17 dopiero... Poza tym leśniczy to już widział ;) Koło takiego dołu prawdopodobnie wykopanego przez tych samych ludzi co zajęli się tabliczkami itd. ustawił kartkę w koszulce o kilku paragrafach zabraniających kopania w lesie oraz o karze jaka za to przysługuje. Ten rów został wykopany 2 m od drzewa, na którym widnieje napis "Zona", więc wątpię, żeby tego nie zauważył ;) EDIT (newsy z pseudośledztwa): Przechadzając się na spacer z psem już wielorotnie zauważyłem tych typów dziwnie ubranych (mundury, koszulki Navy itp. itd.) zawsze kierujących się do wcześniej wspomnianego zagłębienia w terenie. Z lotu ptaka to miejsce przypomina prostokąt, którego krawędziami są mury o grubości ok. 70 cm i wysokości ok. 5-6 m, obsypane ziemią, dzięki czemu podejście staje się łagodniejsze, nie strome. W śrdoku znajdują się pozostałości po jakichś fortyfikacjach (mury, piwnice, ogrodzenia z drutu kolczastego) - babcia uchyliła mi rąbka tajemnicy, że w czasie 1. wojny światowej znajdowała się tam wartownia wojskowa. Biorąc pod uwagę to, że są oni fanami STALKER'a (świadczą o tym tabliczki, napisy "Zona", naszywki) miejsce to przypomina "Betonową Wannę" z Zewu, więc może obrali sobie to dziwne miejsce w lesie jako imitację lokcji z gry. Narazie to wszystko czego się dowiedziałem ;)

Edytowane przez Radioaktywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra terenowa... może, ale naginająca prawo Lasów Państwowych. Paintball... raczej nie, brak spluw, maskownic, kasków, to samo ASG. W starciach airsoftowych często uczestniczę, więc raczej od kogoś bym się dowiedział o "imprezie" na taką skalę ;) EDIT1: Kolejne newsy: Wyhaczyłem kolejny punkt ich spotkań. Widziałem wczoraj, że chowali coś pod zwalony korzeń drzewa niedaleko takiego urwiska. Jutro nie mam szkoły, więc przejdę się tam zaraz po wschodzie i zobaczę co tam ukryli, mam nadzieję, że coś, co pomoże w rozwiązaniu sprawy ;) EDIT2: Wiadomości z ostatniej chwili. Tak jak wczoraj mówiłem dziś zaraz po świcie wybrałem się do lasu do tego miejsca gdzie wczoraj ci tajemniczy ludzie chowali coś pod korzeń zwalonego drzewa. Po dotarciu na miejsce i 5 minutowej obserwacji otoczenia zacząłem poszukiwania. Pojemnik leżał właśnie pod korzeniami, był to zwykły pojemnik po dużych lodach, w środku znajdowały się nast. rzeczy: półmapa lasu z zaznaczonymi jakimiś punktami, kilka papierosów, jakaś lista a na niej dziwne wpisy oraz biały spray. Zrobiłem dokładne zdjęcie mapy i włożyłem wszystko na swoje miejsce. Zaraz przerzucę mapę na PC i wydrukuję ją, jak nastąpi jakiś lepszy okres w pogodzie postaram się przejść wszystkie punkty i zobaczyć czego one dotyczą ;) Oto skan mapy: post-2817-0-69775000-1339404237_thumb.jp

Edytowane przez Radioaktywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.