Jump to content

Coś nie tak z Astronomem

qwert
 Share

Recommended Posts

Dostałem misję od Kła na uratowanie Denisa w Czerwonym lesie, po czym miałem wrócić i udać się na Kordon do Astronoma. Po dojściu do Kordonu Astronoma niema, ok zespawmowałem go i nic oddaje mu mapę i on mi za to daję łzy elektry i podpowiedź mówiąc mi coś o ATP ( nic o Sidorze nie miałem tak jak pisało tu w tym poradniku )

1. Po uratowaniu Denisa w Czerwonym lesie idziemy do Kła, meldujemy o uratowaniu i otrzymujemy od niego zadanie pójścia na Kordon, żeby porozmawiać z Astronomem. Idziemy, rozmawiamy. W ostatnim dialogu napisano, że GG powinien iść do Sidorowicza. 2. Idziemy w stronę Sidorowicza, przychodzi SMS od Kła o konieczności uratowania Pielgrzyma i otwiera się przejście z Prypeci do Starej wsi.

No ale ok idę do Sidora tak jak napisane i nic żadnego SMS-a od Kła nic Proszę o pomoc

Żadnego spawnowania Astronoma. Tą elektrę, którą od niego dostałeś to jest elektra którą normalnie dostajesz od niego na początku gry. Astronom sam się do ciebie odezwie. Zdaje się że po którejś misji Klonowa, chyba tej związanej z nadajnikiem Monolitu pozostawionym w rozbitej ciężarówce na Kordonie.

• Dodatnia 1

Czyli przejście do Limańska masz otwarte ? Rób je dalej. Chodzi mi po głowie, że z tym Astronomem był taki fail. Jestem prawie pewien że nawiązywał kontakt dopiero wtedy gdy Klonow wysyłał nas na Kordon po antenę. A by nas tam wysłał, trzeba ukończyć linię Kota. Tak mi się zdaje.

Ale jak dostać przejście od Kła na Starą Wieś. Przejście Prypeć ==> Stara Wieś

Jest mały myk w fabule właśnie po rozmowie z Astronomem na Kordonie...po rozmowie idziesz do Sidora, a przed bunkrem dostajesz wiadomość od Kła + przejście...zostawiasz Sodora i jazda na Prypeć.

Sama rozmowa odbywa się dużo później niż wzmianka o niej w tekstach.

24. Otrzymujemy zadanie znalezienia Kła i idziemy wypełnić kwesty... "Poszukiwania szkatułki i sejfu tajemniczego stalkera", "Poszukiwania tajemniczego stalkera".

Jeżeli skończyłeś w PKT. 24 to nie znalazłeś Kła..więc jak ma dać Ci info.? pomieszana fabula i spawner na każdym kroku.. :)..nie służą Soljance.
  • Dodatnia 1

Kolejna podpowiedź... 1. Po uratowaniu Denisa w Czerwonym lesie idziemy do Kła, meldujemy o uratowaniu i otrzymujemy od niego zadanie pójścia na Kordon, żeby porozmawiać z Astronomem. Idziemy, rozmawiamy. W ostatnim dialogu napisano, że GG powinien iść do Sidorowicza. 2. Idziemy w stronę Sidorowicza, przychodzi SMS od Kła o konieczności uratowania Pielgrzyma i otwiera się przejście z Prypeci do Starej wsi. Zapominamy o Sidorowiczu i idziemy w stronę Prypeci. // Jeżeli wcześniej straciłeś Astronoma i chcesz na siłę ciągnąć fabułę to niestety nic z tego nie będzie.. :). Zrób najpierw jak pisał @Kobal...wszystkie kwesty Klonowa. Jest również opcja że nie podciągnąłeś innych nitek fabuły.