Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

_hqX0EZAdno.jpg

Platforma: Cień Czarnobyla 1.0005
Data premiery: 12.11.2011 r.
Autor: Dymitr Izotop


OPIS:

Spoiler

Stworzony przez naszych rodaków mod do Cienia Czarnobyla, którego można porównać do Oblivion Lost


Cechy moda:

  • lekko podwyższony poziom trudności,
  • posterunek na Kordonie to nie supermarket z bronią,
  • bandyta też człowiek, strzelać potrafi,
  • niewidzialne anomalie,
  • kilka nowych postaci - mechanicy i handlarze,
  • bardziej wymagająca rozgrywka,
  • kilka nowych broni,
  • nowe dźwięki,
  • jadalne części ciała mutantów,
  • lekkie zmiany w grafice.

W trakcie tworzenia projektu wykorzystano inne modyfikacje: 

GALERIA:

Spoiler

Dima's Mod Final_stalkerteam_scr1.jpg  Dima's Mod Final_stalkerteam_scr2.jpg

Dima's Mod Final_stalkerteam_scr3.jpg  Dima's Mod Final_stalkerteam_scr4.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Cień Czarnobyla 1.0005.


2. Pobrane i wypakowane archiwum moda umieszczamy w głównym katalogu gry.


3. W pliku fsgame.ltx zmieniamy linię:
$game_data$ = false| true| $fs_root$|  na:  $game_data$ = true| true| $fs_root$|
 

 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

  • Nasz serwer - [KLIK]

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie zaczynam ściągać, niech pójdzie przez noc, na jutro powiniennem mieć. Małe pytanko - czy ten mod ma jakąś stronę domową, czy inne miejsce gdzie można co więcej na jego temat poczytać Ja się chyba na zbyt wiele modów na raz rzuciłem i chciałbym wybrać coś fajnego.

I jeszcze pytanie do biegżych - mam STALKERA, który był już kupiony w wersji 1.006 ale go zdowngradowałem (matko, co za słowo Dołączona grafika ) do 1.004 celem wypróbowania moda SGM - czy wystarczy po prostu wgrać na niego patch 1.005?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebool - Naprawde degradacja patcha to 5 min roboty A Dimas, ok, ale w zasadzie wszystkie te mody są robione pod OL czyli stara fabuła nie ruszana...naprawde tylko Sola lub DMX cos zmieniają w poważniejszym stopniu jezeli chodzi o fabułę z podstawki. W Dimasie jest Inferno więc na dzien dobry niedaleko wioski kotów masz juz dwie chimery, i standardowo Tolik schodził z tego świata zanim dochodziłem, ubijany przez mutanty. Jezeli już to polecałbym Ci bardziej już mod Oblivion Lost + AMK + Atlas Spawn Mod, dla mnie spokojniejszy, chyba ze wolisz inna rozgrywkę. Grałem w niego ale na szczęście dostrzegłem Sole i raczej nie widzę lepszego bardziej pełnego moda na podstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można instalować patch w kolejności numerycznej..tzn. 1.00..do 1.006 bez żadnych problemów. Więc jeżeli masz aktualnie 1.004 to nic prostszego..pobierz 1.005 i uruchom instalator.

Patcha nie można zainstalować w odwrotnej kolejności...ponieważ zawsze dostaniesz błąd instalacji...konieczna jest ..degradacja patcha do poprzedniej wartości. Jest to 5 minut roboty jak pisał Buber.

Dokładny poradnik jak to zrobić i gotowy plik masz w temacie....DEGRADACJA PATCHA sposób nr 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie do biegłych - mam STALKERA, który był już kupiony w wersji 1.006 ale go zdowngradowałem (matko, co za słowo Dołączona grafika ) do 1.004 celem wypróbowania moda SGM - czy wystarczy po prostu wgrać na niego patch 1.005?

Pytanie jakim sposobem dokonałeś downgradu do 1.004. Jeżli z tego tematu http://www.stalkerte...a-1006-na-1004/ sposobem nr 2 to niestety nie. To jednorazowa operacja i umożliwia tylko żonglowanie między 1.006 a 1.004. Jeżeli zmieniałeś patch przez kombinowanie z rejestrem to zapewne śmiało możesz nałożyć 1.005.

Niemniej jak znajdź trochę czasu wolnego, jakiś następny długi weekend albo co, przygotuję cały zestaw do downgradu z 1.006 na 1.005 i z 1.005 na 1.004. Coś mi chodzi po głowie, że jednak się to przyda.

Myślę też, że jeżli Dimas Mod jest przygotowany pod 1.005 to bezproblemowo pójdzie ci na twoim 1.006 bez żadnych adaptacji patchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakim sposobem dokonałeś downgradu do 1.004. Jeżli z tego tematu http://www.stalkerte...a-1006-na-1004/ sposobem nr 2 to niestety nie.

No niestety, takim sposobem to zrobiłem :( . Ale po tym co napisał o modzie Buber, to mimo tego, że już go ściągnąłem, nie błąd na razie w niego grać (grałem i ukończyem Oblivion Lost a także STALKER Complete, tak że na razie muszę od podstawowego scenariusza odpocząć). Będę musiał chyba pogodzić się z Soljanką, chociaż trochę mnie przeraża ilość koniecznych pobrań, a potem zabiegów, które nalezy wykonać, aby w końcu w nią zagrać. No i mam jeszcze Geonesis, w które zagram jak tylko zostanie ukończona polonizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że zły , tylko przeczytałem między wierszami ze Papaczos chce zagrac w cos swieżego :D

I niech cię nie przeraża ilość czynności przy Soliance naprawde mod warty zachodu. Ja polecam Ci od razu z DMX ;) , zupełnie nowa gra na starej fabule...zresztą jak to juz ktoś napisał to tylko ułamek fabuły.

//Buber to temat o Dimas Mod nie o DMX...malakas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednorazowa operacja i umożliwia tylko żonglowanie midzy 1.006 a 1.004. Jeżeli zmieniałeś patch przez kombinowanie z rejestrem to zapewne śmiało możesz nałożyć 1.005.

Opcję zmiany rejestru przy degradacji z 1.006 do 1.004 można sobie włożyć w buty bo nawet po zainstalowaniu nowego patcha..połowa zmian wprowadzonych przez patch 1.006 zostaje. Jeżeli jest prawdą to co podałeś w opisie sposobu nr 2 to nie widzę przeszkód w dograniu patcha po wstawieniu pliczku z linka w poradniku. Dowodem tego jest Buber post nr 12.

Dimas, to świetny mod i chociaż nie zmienia fabuły, to dodaje sporo zadań pobocznych i bardzo fajnie mi się w niego grało.

Tak to prawda. Dimas mod to klasyka dobrych modów w wersji PL i na pewno warto go poznać. Jest to drugi mod w jaki grałem i szczerze polecam każdemu. Pierwszym oczywiście był Oblivion Lost 2,2 do którego również jest pełne spolszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam swoje zdanie, jak ktoś lubi grać w jedno i to samo tylko za każdym razem inaczej pokolorowane to jego sprawa a DMX to mod tworzony z myśli o Soli więc logiczne ze będzie gorszy ( proszę o łagodne potraktowanie w związku z ponownym użyciem nazwy moda w miejscu do tego nie przeznaczonym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam pytanie. Dlaczego wywala na pulpit gdy zadaję pytanie np.Wlkowi czy ma dla mnie jakieś zadanie do wykonania. Dzieje się tak za każdym razem nawet po usunięciu błędu. Czy ktoś już miał taki problem z tym modem. Po usunięciu jednego błędu tworzy się następny i następny,aż nie można grać w tego moda. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.