Skocz do zawartości

Zatrzymanie systemu


Buber

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Kpuc

Czy moze się ktoś odniesć do tego komunikatu?


Nazwa aplikacji powodującej błąd: witcher.EXE, wersja: 1.5.0.1304, sygnatura czasowa: 0x4910475c
Nazwa modułu powodującego błąd: witcher.EXE, wersja: 1.5.0.1304, sygnatura czasowa: 0x4910475c
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x0044b3d6
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xba0
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cd4a822cb91801
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: D:Program Files (x86)WiedźminSYSTEMwitcher.EXE
Ścieżka modułu powodującego błąd: D:Program Files (x86)WiedźminSYSTEMwitcher.EXE
Identyfikator raportu: 4e4d0488-b676-11e1-b019-c8600075d14f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne to nie wina systemu, tylko gry. Czasami niektóre mody potrafią tak dołować najlepsze kompy, ale tam brak jest optymalizacji.

Nie mam gry i nie wiem jak się ma do 64 bit systemu, ale sprawdź czy ma duże adresowanie pamięci...http://stalkerteam.p...ja-silnika-gry/

Jak duży ustawiłeś plik wymiany w systemie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym logiem to tylko do supportu możesz pisać, szczerze wątpię by ktoś potrafił to rozczytać. Co do losowych BSOD, miałem tak samo gdy zmontowałem nowy komputer, u mnie było to przyczyną złych napięć na kościach RAM, czy ustawiłeś odpowiednie napięcia dla swoich kości w biosie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem program " 4GB ram" a adresowanie pamięci jest takie jak na screenach,

Na których fotkach..? Plik wymiany ustaw na 10 GB sztywno tzn. min. i max taki sam. Napięcie zawsze można podnieść o krok w stosunku do fabrycznego nic się nie stanie, ale Ty nie robiłeś OC.

Jeżeli masz wątpliwości co do RAM..użyj funkcji Memory OK...opis w PDF płyty. Płyta przyjęła bardzo dobre timingi i tam nie ma nic do kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber tam jest opisane podkręcanie procka I5 2500 więc Ciebie to nie dotyczy. Powinieneś mieć fabryczne napięcia przy dobrych fabrycznych timingach i tak właśnie masz. Podbija się napięcie RAM podczas OC po to by ustabilizować system, jeżeli nie robiłeś OC, normalnie nie ma potrzeby podnosić napięć. Twoje kości są na 1.5 V....CL9 ( 9-11-10-27 ) // Nie wiem czy funkcja Memory OK coś zmieni bo RAM jest identyfikowany poprawnie. Jeżeli chcesz się tym bawić to dokładnie poczytaj jak to się robi..nie jest to takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na kości jest napisane 1,5V i tak masz na sztywno ustawione, to jest tok. Jeżeli błąd jest tylko i wyłącznie w tej grze, to ją olej ciepłym moczem. Ja mam tak z FEAR 3, cholera zawiesza i resetuje mi komputer, olałem ja ponieważ inne gry działają bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpuc dużo programów i gier jest projektowanych z użyciem pliku wymiany i wyłączenie go to zły pomysł. Spróbuj uruchomić FEAR z plikiem wymiany, pod warunkiem że to oryginal i pliczek nie jest do bani.. :smile:. // słusznie Buber FEAR3 można sobie odpuścić...już wolę dodatki do jedynki.. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś napięcie pamięci do 1.6 V ..Jest coś dziwnego w tych opisach...jedni piszą, że ma normalnie czytać 2133 MHZ ...inni piszą , że tylko dla OC...może system je traktuje jako OC i potrzebują stabilizacji. Jeżeli nie pomoże to trzeba będzie zresetować BIOS i wówczas wykorzystać funkcję Memory OK. Zobaczymy jak wczyta pamięci, jeżeli je zaniży to potem lekki OC podniesie je do 2133 Mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

jeszcze ta kwestia...sprawa karty 2Gb, a powinno być 4Gb no i dalej jakos dziwnie te pamięci opisane..chyba tak ma być.

Hmm..z tego co widze to procek jednak poszedł na 4.3 a w biosie nie widać tego. Teraz nie wiem jak to wyłączyć :tongue:

Moze chodzi o 2gb na każdy procesor graficzny, ale to by mogło pisać 2x 2Gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zakładkę..Ekran Karta Video. To co jest przy pamięciach to profile MPX. // Buber potrzebuję... karta wideo windows...namieszałeś w bios i szukaj opcji ..Przywróć ustawienia fabryczne...jeżeli nie ma trzeba zrobić reset zworką...CLR. Mam nadzieję że wiesz jak...ale powiem.. Odłączyć kabel z sieci...poszukaj zworę koło baterii na płycie..przenieś zworę na pin obok na około 10 sekund..potem z powrotem. Uruchom PC i daj foto z zakładki przetaktowanie. Opis masz w instrukcji płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ta kwestia...sprawa karty 2Gb, a powinno być 4Gb

Moze chodzi o 2gb na każdy procesor graficzny, ale to by mogło pisać 2x 2Gb

Rodzaj pamięci 2 × 2048 MB GDDR5

Tak, twoja karta posiada po 2GB osobno dla każdego rdzenia.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, włączyłem Load Optimized Default. To pewnie ustawienie fabryczne bo nawet procek zresetowało. Z pamięciami jest taka sprawa że gdy ustawiam Ai Overclock Tuner domyslnie na " Auto to wybierając 2133 pokazuje 1921 jak dawniej, ale jak zmienie " Auto " na " X.M.P. " to zostaje 2133 w biosie

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Czyli chyba nieświadomie coś overclokowałem :smile:

Jeszcze kwestia procesora, jest domyślnie włączona opcja Turbo mode, gdy ją wyłączyłem procek wrócił do normalnej welkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.