Skocz do zawartości

Win 7 64 a dźwięk na płycie Realtek


gucio46

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę ostatnio poradzić sobie z win 7 64 bit wypadam z gry bf3, albo na pulpit albo bluskrin za każdym razem(5 -10min gry) , nie pomogło formatowanie zainstalowałem grę na czysty system i nadal to mam niestety komunikaty o błędach nic mi nie mówią . Może to być problem z dźwiękiem na płycie prawdopodobnie to występuje przy niektórych płytach, radzą kupić kartę dźwiękową ale czy na pewno jak to sprawdzić,nie chce mi się wydawać 200zl albo i więcej , problem ten wystąpił tylko w bf3 po ostatniej aktualizacji . W innych grach nie zauważyłem. Sugestie proszę :) Niestety po formacie tylko to zainstalowałem i jak pisałem przedtem nie miałem problemu wystąpił on po zakupie premium .

Edytowane przez malakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko zrobiłeś, a problem jest już zdiagnozowany i zalecają kupić dźwiękówkę ... Miałem kiedyś taki problem z FEAR, tylko tam chodziło o 16 kanałową kartę dźwiękowa a ja miałem integre z 8 kanałami. Wyjąłem stara kartę z używanego kompa z pod puchy, kartę którą można było za 15zł kupić u wczas i problem ustąpił. Skoro zrobiłeś już wszystko i nic, to popytaj znajomych, może ktoś ma niepotrzebną kartę i pożyczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem ten wystąpił tylko w bf3 po ostatniej aktualizacji .

1...sprawdzić czy problem występuje bez ostatniej aktualizacji

2..każdy BSD zapisuje log i można go odczytać...podobnie jak info na niebieskim ekranie zrzutu

3...wywalić grę do kosza bo nie jest warta dopłaty 200zł jeżeli inne gry i programy działają normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem dość dawno, może nowe patche zdejmują ograniczenie ? Ale znając EA to wręcz przeciwnie, pewnie coś dowalili. Na pudełku jest napisane, do gry potrzebujesz połączenia z internetem. Niestety zaczęło się od jednorazowej aktywacji czyt. sprawdzenia daty premiery, a z kończyło na każdorazowym połączeniu przy uruchomieniu gry.

ps. Autor tematu też nie napisał czy gra w SP/MP, bo jeżeli na SP, to jest pewien sposób, ale jak chcesz @gucio46 to na powiem PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa jeżeli jest uszkodzona nie działa wybiórczo... To oczywisty fakt jeżeli inne gry , czy muzyka chodzi normalnie, problem dotyczy samej gry nie sprzętu. // Można pożyczyć gdzieś kartę na próbę i przetestować dźwięk, ale jedyne co zobaczysz to ewentualnie fakt, że karta na płycie jest niezgodna z dźwiękiem gry i odwrotnie gra nie jest zgodna z kartą. Nie mówi to jednak o uszkodzeniu samej karty na mobo. Oczywiście pod warunkiem że MP nie ma jakiś specjalnych opcji dla dźwięku które należy konfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na innym forum po opisie błędów kazał mi zając się dźwiękiem bo podobno to się w BF3 dzieje opisałem to wcześniej ,ale nie byłem przekonany , memotest nie wykazał mi uszkodzonej pamięci (może za krótko testowałem ) , więc próbowałem dźwięku ale to nic nie dało . Pożyczyłem pamięć i jest ok ,znaczy ze to pamieć . :nuke:

Edytowane przez gucio46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.