Skocz do zawartości

AMD FX-8150


apophis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko do zacnej braci stalkerskiej. Czy ktoś z Was używa w swoim sprzęcie tytułowego procesora lub któregoś z nowej architektury Bulldozer ? Najbardziej interesują mnie subiektywne wrażenia z użytkowania a nie wyniki testów syntetycznych. Mile widziane wrażenia z użytkowania takiego systemu w programach typu CAD no i oczywiście we wszystkich Stalkerach. Pozdrawiam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak widziałem to cudo ''8120'', (8150 rożni się tylko taktowaniem) u kumpla, mogę powiedzieć że do gier to one się słabo(NA RAZIE) nadają, gry nie potrafią dobrze zarządzać tyloma rdzeniami, a jest jeden myk na rzecz Intel I7 przez co AMD jest gorszy... Gry lepiej działały mu na Phenom x4 niż na FX, sprzedał procesor FX i kupił phenomaII x6. Co innego programy, np. obróbka video zasuwała jak kot z petardą, no :P Oczywiście soft musi potrafić obsłużyć rdzenie i je inteligentnie wykorzystać. Dosłownie wykres zużycia był tylko na 4 rdzeniach a reszta spała. Prawda tez taka ze to był dawno temu jak te procesory były nowością na rynku i sam Windows mógł blokować !?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co pracuję na Viśta Wio (x64 Ultimate) ale przesiadka na Win 7 już bardzo blisko więc mój obecny system by na pewno nie poradziłby sobie z Bulldozerem właściwie. Też myślałem nad zakupem Phenoma II X6 1100T ale nie jestem pewien czy różnica w stosunku do mojego Phenoma II X4 975 byłaby znacząca. Doświadczenia Twojego kumpla potwierdzają że chyba czas zacząć myśleć o X79 bo AMD (poza oczywiście socketem FM1 który podobno jest niezły) chyba się trochę pogubiło a czekać na Vishera... czy ja wiem? Tym bardziej że prawdopodobnie powstanie pod niego nowy chipset. Czy wiesz może z jakimi pamięciami współpracował procek Twojego kumpla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że jesteś fanem AMD.., jednak te procesory w zależności od zastosowania są dobre i złe. Nie trzeba być użytkownikiem by wiedzieć że programy potrzebujące dużej mocy obliczeniowej będą się z nim czuć dobrze...natomiast inne obsługujące konkretną liczbę rdzeni (np silniki gier) nie wykorzystają jeszcze długo ich możliwości, a to dlatego że długo gier na więcej niż 4 rdzenie nie będzie.Tak jak Kpuc napisał do gier to nie jest najlepsza inwestycja, jednak do pracy jak najbardziej. // Mała uwaga..jeżeli mówimy o w miarę rozsądnym wydawaniu pieniędzy... W tej chwili nie ma lepszych uniwersalnych procków jak INTEL serii I5 2500K, lub I7 2700K..a do gier zaraz za nimi są te które podałeś Phenom II X4 975.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem fanem AMD ale , przynajmniej tak mi się jeszcze wydaje , nie fanatykiem. Mam ich platformę od czasu pokazania się socketu 939 i jeszcze mnie ta firma nie zawiodła. Nie ma też co ukrywać że aspekt ekonomiczny jest tutaj jednym (jeśli nie najważniejszym) argumentem. Ponieważ nie wykorzystuję systemu do obróbki video ani do renderingu grafiki to do tej pory systemy oparte o platformę AMD były wystarczające i chyba jednak póki co pozostanę a że dopadła pokusa zmiany procesora , no cóż pokusy są po po to żeby im ulegać albo odrzucać. Siedzę i analizuję tą pokusę zmiany ale Twoje i Kpuca uwagi chyba ją zastopowały. A jeżeli chodzi o przejście na X79 to jednak zbyt duży wydatek finansowy przynajmnie na razie. Dzięki za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, jaką masz płytę główną apophis ? Jeżeli posiadasz podstawkę AM3+ to czemu by nie kupić sobie Buldożera, pobawić się nim i sprzedać ? Nawet używanego. Obecny procesor schowasz sobie do szuflady, a jak stwierdzisz że buldożer tobie nie odpowiednia to go sprzedasz, jeżeli odwrotnie sto sprzedasz stary procesor :) Ceny utrzymują się jak na razie, jeżeli nie będziesz zwlekał to możliwe że nie stracisz nawet ani zł. Nie wiem jakie ma pamięci, chyba GoodRamy ale nie jetem teraz pewien. Jak bardzo chcesz to się go zapytam, gdy wróci z wakacji. Gdybym nie szedł na prawko, to sam bym kupił FX dla zabawy, phenom się dobrze ceni, dołożył bym tylko 200-300zł Kurza stopa gdybym :wallbash: http://allegro.pl/amd-fx-8150-3-6ghz-x8-am3-gwarancja-i2435896849.html 650zł, aż sie prosi by kliknąć :sad:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus Crosshair V Formula . Kpuc ale kusisz ale może w tym szaleństwie jest metoda. Faktem jest że żadne zewnętrzne opinie nie zastąpią swojego własnego doświadczenia. W przyszłym tygodniu znikam na tydzień w góry więc wieczorami będzie czas na rozmyślania. A jeśli chodzi o pytanie do Ciebie w sprawie ramów kumpla to bardziej chodziło mi o taktowanie i timingi , ale też uzyskane a nie opisane w nocie katalogowej. Ale nie zawracaj Sobie tym specjalnie głowy. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko uzyskać takie dane ponieważ każda płyta ma swoje inne indywidualne możliwości związane z obsługą profili MPX.

Masz oczywiście rację dlatego napisałem Kpucowi żeby sobie tym głowy nie zawracał. A tak na marginesie to trochę trwało zanim osiągnąłem u siebie prawie katalogowe timingi i nieznacznie zdołałem przetaktować

pamięci (nominalnie 1600Mhz i 9-9-9-24). Teraz pracują na swoich nominalnych ustawieniach bo efekty OC pamięci były raczej mizerne a Overvoltage zostawiłem w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.