Skocz do zawartości

Przejście do Starej Wsi - POMOCY!!!


Renia

Rekomendowane odpowiedzi

Przy przejściu z Prypeci do Starej Wsi wywala mnie z gry.

Pokazuje się taki błąd:


FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CRender::texture_load
[error]File : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrRenderTexture.cpp
[error]Line : 295
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : Can't find texture 'grndgrnd_dry_j02bump'

Próbowałam rozwiązać problem w oparciu o poradnik ("Wypady przy wejściu na nową lokację"), ale niestety bez rezultatu.

Proszę pomóżcie starszej Pani, bo jak będę musiała przechodzić NS po raz czwarty od początku to, ze względu na stres, mogę nie doczekać emerytury. :wallbash:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według loga, brakuje ci tekstury. Problem w tym, że w NS nie ma takiej tekstury "grnd_dry_j02bump" w folderze grnd. Więc pytanie, co oprócz NS jeszcze instalowałaś ?

Mimo wszystko, wydaje mi się, że zachodzi tu mały błąd literowy. Gra żąda tekstury o nazwie grnd_dry_j02bump a prawidłowo tekstura jest zapisywana grnd_dry_j02_bump. Sprawdź w gamedacie, w folderze textures, w katalogu grnd czy masz coś o takiej nazwie. Jeśli jest, usuń tą jedną kreseczkę by nazwa tekstury zgadzała się z tą w logu.

Ewentualnie, gdyby nic takiego tam nie było ( tak jak u mnie ) tekstury w folderze grnd to tekstury podłoża. Myślę, że można by zaryzykować skopiowanie innej tekstury, na przykład grnd_dry_gr_bump.dds i zmianę nazwy kopii na tę, żądaną przez grę, czyli grnd_dry_j02bump.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik miał kilka uwag na temat uszkodzonych modeli broni, więc z teksturami raczej nie będzie nic wspólnego. Jeżeli nie pomoże propozycja @Kobala to proponuję zachować gdzieś zapisy i przeinstalować spokojnie mod. Potem z zapisów będzie można korzystać. Ponieważ Stara Wieś to już zbyt daleko by powtarzać od początku...jest jeszcze możliwość skorzystania z zapisu innego gracza jeżeli sytuacja będzie bez wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z pracy i za chwilę spróbuję zastosować się do waszych podpowiedzi. Dam znać jak mi poszło. KORN, zaczynałam NS 3 razy, bo dwa razy "skopałam" ją równo i dokładnie: a to nie wykonałam jakiegoś zadanie, bo zapomniałam, a na liście zadań w PDA go nie było, a to sprzedałam coś czego nie powinnam była sprzedać... no i takie tam różne "wpadki" wynikające z NIEUWAŻNEGO CZYTANIA DIALOGÓW!!! Jeszcze się odezwę. Wszystkim BARDZO DZIĘKUJĘ!!! Soljanka hula jak ta lala! :thumbsup:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.