Skocz do zawartości

Dysk SSD - jaki do 350zł ?


kubekpop

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić sobie dysk SSD. Pojemność ok. 60GB. Cena do 350zł (wiem, mało, ale reszta poszła na ciastka). Czy taki "OCZ Agility 3 SSD 2,5" 60GB 525 MB/s 475 MB/s 80k IOPs" jest dobry? Jego cena jest przyzwoita, ale może w podobnej cenie jest coś nowszego i lepszego? Płyta to Asus P5K. Najchętniej coś w Komputroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta nie ma kontrolera Sata 3 ...jedynie dyski Sata2 wykorzystasz w pełni. Mój Corsair na Sata2 ma transfer 275 MB/s.

Można wykorzystać zewnętrzny kontroler na PCI ..coś takiego..http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=13&TypeID=75&DetailID=1097&DetailName=Feature&MenuID=11&LanID=0

Przykład Sata 3...http://www.agito.pl/...51,cena-300 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podałbyś jakiś przykład? I skoro moja płyta nie obsługuje Sata3, to czemu podałeś mi taki dysk? A, ok. Czyli po prostu obetnie trochę prędkość? To może jednak wezmę tego na Sata 3, bo wolałbym kupować w Komputroniku, a tam z Sata2 są tylko akceleratory do zwykłych HDD. Więc jakbyście mogli z Komputronika coś dobrego wypatrzeć.

Edytowane przez kubekpop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ogólnie z tym komputronikiem to jest tak: tata codziennie jest w Arkadii i może wejść i kupić. Chodzi mi głównie o to, żeby nie musieć latać po całym mieście po to... Jakbyś mi na Allegro znalazł jakiś dobry dysk, to by mi pasiło i byłbym wdzięczny. Wtedy została by mi kasa na inne rzeczy.

I czy taki kontroler by styknął? http://www.komputron...y_Logilink.html

I w czym ten, co podałem na początku jest gorszy od tego, co Ty podałeś? Bo ja to się nie znam tak, a parametry wyglądają podobnie...

Edytowane przez kubekpop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zobaczyłem co to te IOPs, ale chyba i tak skłaniam się bardziej ku temu OCZ. 100zł taniej, a skoro mój komp i tak nie wykorzysta w pełni tego, to... A najwyżej kupię nowy jak będę kupował nowego kompa. Nie popełniam jakiegoś ogromnego błędu? I jest dostępny, a nie tylko 2 sztuki w magazynie centralnym.

Edytowane przez kubekpop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem i to duży błąd..dyski mają różne sterowniki starsze i nowsze..jeżeli tańszy 100 zł to na pewno dużo gorszy. Jeżeli kupisz teraz dysk np. za 300 zł a potem kolejny za 300zł to ostatecznie kupiłeś dysk za 600 zł, a za tą kasę można kupić coś dobrego. Sprzętu nie kupuje się ze względu na jego cenę tylko na to co oferuje. OCZ oszukiwał we wszystkich poprzednich wersjach dysków jeżeli chodzi o uzyskiwane osiągi .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sata jest kompatybilna wstecznie, musi działać. Ważne żeby system poprawnie obsługiwać ten dysk, więc XP odpada. Niestety Windows jeśli chodzi o obsługę SSD jest ciągle zacofany bo system plików ma budowę nie przystosowaną do SSD. W 8 ma dojść nowy system plików i będzie duża poprawa dla posiadaczy SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działał na 100% tylko nie wiemy ja wysokie będą transfery. Zaglądałem trochę w różne miejsca i podają że na Sata2 taki dysk ma mieć 280 MB/s max to i tak bardzo dobrze. Głowy nie dam bo nigdy nie łączyłem w ten sposób dysku... :smile: . W drugiej opcji dochodzi koszt zakupu kontrolera i trzeba dobrze pomyśleć czy to się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę, mają się po prostu transfery obniżyć. Tylko jak mam to rozumieć? "Be sure to do your new install with the BIOS set to AHCI mode and the SSD as the only drive that is attached." Pierwszą cześć rozumiem, ale jak mam w tym przypadku tłumaczyć "attached". Gdzie załączony? Że niby instalować system tylko z tym dyskiem podłączonym, a resztę odłączyć? A potem już można normalnie korzystać z pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji systemu dla dysków SSD wybiera się tryb pracy kontrolera jako AHCI to wszystko. To ustawienie BIOS płyty. Według tego opisu to tak jak napisałeś..tylko jeden dysk w systemie, potem podłączasz inne . U siebie instalowałem w ten właśnie sposób, tylko nie pamiętam czy dyski magazyny nie wymagały formatowania. Gdy będziesz już miał dysk poczytasz temat...o ustawieniach SSD dla windows 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_przyspieszyc_dysk_SSD_w_Windows_7-3230/strona/10924.html tu masz opis co robić z dyskiem SSD w win 7 może się przyda, u mnie już od roku siedzi w kompie :)nie narzekam http://icomp.pl/produkty.php?n=OCZ+SSD+60GB+2_5___+3_5__+VERTEX3+550_495+MB_S+SATA3&sid=v15_dyski_ssd-335 ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem swój dysk SSD na laptopie z SATA1 i transfery były na poziomie 90MB/s, testowałem dysk na starej płycie PC z SATA2 i transfery były na poziomie 130MB/s - Nie instalowałem sterowników wiec pewnie jeszcze trochę można by doliczyć :) Ja polecam to co sam posiadam, Corsair force GT, do 370zł kupisz nowy 64GB dysk. Polecam tobie go miedzy innymi ze względu na typ pamięci, bo jaki sens pchać się w stara technologie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio @Buber podłączył przez pomyłkę dysk Corsair Force GT (czerwony) do gniazda SATA2 i w ATTO pokazało transfer 287 MB/s. Corsarze to bardzo dobre dyski i warte zainteresowania.

Właśnie programu ATTO jako narzędzia poleca producent do testowania swoich dysków.

//

Watro zwracać uwagę na Firmware dysku i co jakiś czas można go aktualizować do nowszej wersji. Ja już to robiłem po zakupie...http://forum.corsair.com/v3/forumdisplay.php?f=206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio @Buber podłączył przez pomyłkę dysk Corsair Force GT (czerwony) do gniazda SATA2 i w ATTO pokazało transfer 287 MB/s. Corsarze to bardzo dobre dyski i warte zainteresowania.

Nie dobijaj mnie. Na mojej obecnej płycie z sata3 mam prędkości na poziomie 200MB/s - skopana płyta, ale i tak opłacało się kupić dysk, ponieważ dla systemu nie liczą się tak transfery jak czas dostępu.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy przewalaniu modów z partycji na partycję...

Dlatego ja mam przeniesione miejsca zapisywania plików, na specjalnie stworzonej 100GB partycji lezącej na talerzowych dyskach :)

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2146746-120.html posty Krzysiek99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.