Skocz do zawartości

PSU-Wydajność vs. Bezpieczeństwo


kubekpop

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemat... Mam 2 zasilacze, jeden Cooler Master chyba 430W, a drugi Tracer Highlander 600W. Mój sprzęt to: P5K E5700 GTX 560 SSD 60GB HDD 1TB 1xDVD 2x80mm fan 1x120mm fan I czy ta 430 wystarczy mi na to (+podnoszenie napięcia na cpu)? Bo ostatnio nie wyrabiała, ale miałem 3xHDD... Bo jakoś nie mam zaufania do tego Tracera... I jeżeli na moim chłodzeniu (jakaś Scythe Katana) przy napięciu 1.65V i taktowaniu 4.4 tremperatura mi skacze do ponad 70 stopni, to czy kupując lepsze chłodzenie mógłbym ją zmniejszyć do bezpiecznej?

Edytowane przez kubekpop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, nie UPS tylko PSU -.- Sry za pomyłkę... literki mi się pomieszały. A ten Cooler Master nie wyrobi? Jeśli nie, to polećcie mi jakiś przyszłościowy zasilacz (taki, co za rok go będę mógł do nowego zestawu wsadzić) w rozsądnej cenie (nie mam na razie żadnych funduszy, ale na rynku zasilaczy chyba nie jest tak dynamicznie?)

Edytowane przez kubekpop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury zbijesz dobrym chłodzeniem i porządną pastą, ale nie daje się napięć dużych tylko jak najmniejsze. W ramach zabawy i nauki policz sam...zasilacz powinien mieć co najmniej 70 W zapasu po podbiciu procesora.

1...http://extreme.outer...culatorlite.jsp.

2...http://www.thermalta...n.com/index.jsp

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym bez Was zrobił :) I tak dla zaspokojenia sumienia - to dobry wybór, ta zmiana z Tracera? Bo ogólnie szkoda mi kasy, ale jak mi sypnie się coś razem z zasilaczem, to ja dziękuję :P Niby nie było by najgorzej, bo by poszła sprawa do TTracera, potem do sądu, rzeczoznawcy itp., ale po co to wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zmieniać zasilacza..ten Tracer 600W to wytrzyma, ale dla spokoju ducha to zakupiłbym 600W z dobrej marki. Inna sprawa że podkręcanie karty i procka to nie najlepszy pomysł bo w pudle robi się piecyk, a licznik energii dostaje zawrotów głowy.. Podkręcasz to co blokuje w Twoim wypadku procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie byłoby lepszym wyborem wykosztować się na Core2Quad zamiast nowego zasilacza? Bo szczerze mówiąc, czytałem, że już nie jest tak źle z tymi obecnymi Highlanderami... Co myślicie o tym? http://allegro.pl/in...2444986814.html Pójdzie na P5K i nie będzie ograniczał karty? Czy poczekać rok i kupić nowoczesną, mocną maszynkę? Bo w zasadzie obecnie nei mam zapotrzebowania na wydajność - gram se w CoD4...

Edytowane przez kubekpop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz funduszy na nowy komputer a jego zakup zakładasz dopiero za rok, to:

Q6660 + P5K to dobry zestaw. Oczywiście OC do 4GHz i śmigasz w każdy tytuł. Sam rok temu posiadałem Q6660 i brałem się z zamiarem kupna P5K Delux, lecz problem z znalezieniem tej płyty ostudził mój zapał. Q6660 to słaby procesor, w podstawowej formie 4x2,4GHz - jego ratuje tylko OC, przy 4x4GHz i 6MB cache daje do wiwatu. :)

Resztę komputera masz całkiem w pożo. Ja bym tobie radził uzbierać 900zł i kupić płytę + procesor (phenom2 lub FX) Nic nie napisałeś o Ramie: DDR2 czy 3 ? Zapewne 2

Cooler Master 430W - według mnie jest na styk, a drugi Tracer Highlander 600W znajduje sie na czarnej liście.

ps To możesz zawsze sprzedać:.

P5K (230-260zł)

E5700(170-180zł)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam rok i kupuję se nowy całkiem nowy sprzęt (prócz GTX 560, jeśli wytrzyma, chyba, że będę potrzebował czegoś mocniejszego, to kupię to)... Dzięki za rady. A tego nie sprzedam, bo mam do niego inne plany po zakupie nowego :) Z ceną to chodziło mi o to, aby znaleźć współczesny odpowiednik cenowy tego P5K w dniu premiery :) --- I podepnę pytanie na inny temat: Mam takiego kompa, gdzie mam jakiegoś dual core 3.2GHz, i GF 6600GT (Gigabyte, pasywne chłodzenie). I ta karta jest kręcona. I dośc się grzeje, więc położyłem na niej wiatrak. Teraz temperatury są w okolicach 70-80stopni w konkretnym stresie. I taka sprawa: gdzie dać dodatkowy wiatrak, aby wywalał to gorące powietrze? Bo na razie wyglada to tak, że gorące powietrze idzie wzdłuż radiatora, odbija się od obudowy i wraca do kompa, przez co wszystko się gotuje (wentyl na cpu wciąga to powietrze pewnie). Jak zdejmę pokrywę obudowy, to za to jest głośno strasznie...

Edytowane przez kubekpop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda buda powinna mieć wiatrak z przodu który tłoczy świeże powietrze i wiatraki z tyłu które to ogrzane wyciągają to jest normalna cyrkulacja powietrza. W nowszych budach są jeszcze wyciągi na górze pudla. // Z kartą dobrze zrobiłeś dodając wiatrak tylko ustaw go by tłoczył powietrze do środka karty.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tłoczy do karty, a jak wiemy radiator ma takie jakby wyżyny i doliny, i tymi dolinami to gorące powietrze leci i potem zawraca do budy. Jest tam miejsce z przodu i z tyłu na wiatraki, to szczelę je tam :) I jeszcze jedno: czy ustawienie kolejnego wiatraka tak, aby tłoczył powietrze na kartę, ale na stronę procesora graficznego, to dobry pomysł, czy nie warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.