Jump to content

Kordon - samobójca z "Ostatniego Dnia"

jerczi
 Share

Recommended Posts

Jestem na Kordonie w Wiosce Kotów, by zrobić fotopistoletem zdjęcie "dywersanta"...owszem zdjęcie wychodzi z nazwą "Szacher", ale niestety nie mogę delikwenta znaleźć...chwilę później dostaję wiadomość na pda, że tego samobójce zastrzelono, tylko nigdzie jego zwłok nie ma...od tego zależy dalszy ciąg gry...proszę o podpowiedź co z tym problemem zrobić... :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Edited by jerczi

Pogadaj z ojcem Pantery. Jeśli będą dialogi o pójściu na Magazyny Wojskowe to możesz grać dalej. Jeśli nie, tylko jeszcze raz zacząć od wejścia na lokację. Pytanie kto zabił Szachera, jeśli to przypadkowa śmierć to po ponownym podejściu do tematu sytuacja w świecie gry się zmieni i pewnie Szacher przeżyje. Zgodnie z fabułą Szachera zabija ojciec Pantery i dostajesz o tym informację na PDA, ale zdaje się, ze jest to dopiero na Magazynach Wojskowych. Normalnie Szacher siedzi przy ognisku, tym którego robisz zdjęcie.

Po zrobieniu zdjęcia spawnuje się trochę drobnych potworów, więc mógł ucierpieć w strzelaninie. Po rozmowie z ojcem Pantery teleportowałem się na MW teleportem Strieołoka i od razu przychodził sms, że Szacher został uduszony.

Edited by korn06

Z ojcem Pantery nie ma dialogu, bo najpierw powinienem się rozmówić z Szacherem...przy ognisku jego nie ma...kilka razy zaczynałem od wejścia na lokacje (teleport z Jantara), być może nastąpił zbieg zdarzeń, gdyż zaraz po zrobieniu zdjęcia nastąpiła emisja...Próbowałem jeszcze inaczej do tego podejść a mianowicie po emisji dałem GG się wyspać (8 godz. było to nocą), a rano zrobiłem zdjęcie, ale Szachera również nigdzie nie było...niedługo potem otrzymałem informację, że ktoś widzał, że jakiś stalker wykończył samobójcę w wiosce kotów...nie mam pomysłu co dalej można zrobić... :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

To spróbuj jeszcze inaczej. Wycofaj gę na Jantar. Wywołaj emisję na Jantarze, potem bez teleportów wycieczka na Kordon i powtórz zadanie. Nie jest daleko jeżeli masz przejścia Jantar - Agroprom i Agroprom - Kordon. Nie należy mieć dużego plecaka by szybko pokonać odległości. // Spróbuj porozmawiać z ojcem Pantery jeszcze przed robieniem zdjęcia, może tutaj coś umknęło, jeżeli nic niema to rób foto, ale tak jak pisałeś potrzebna jest również rozmowa z kolesiem. Potem jest dialog z ojcem w którym GG mówi że do niczego się nie przyznał. SMS informuje o tym co zrobił ojciec dziewczyny.

To spróbuj jeszcze inaczej. Wycofaj gę na Jantar. Wywołaj emisję na Jantarze, potem bez teleportów wycieczka na Kordon i powtórz zadanie.

Nie jest daleko jeżeli masz przejścia Jantar - Agroprom i Agroprom - Kordon.

//

Musi być dialog z ojcem Pantery, który wyśle GG na następne zdjęcia na MW.

Dobrze spróbuję się cofnąć na Jantar...zobaczę co z tego wyjdzie... :thumbsup:

Z ojcem Pantery nie ma dialogu, bo najpierw powinienem się rozmówić z Szacherem...przy ognisku jego nie ma...kilka razy zaczynałem od wejścia na lokacje (teleport z Jantara), być może nastąpił zbieg zdarzeń, gdyż zaraz po zrobieniu zdjęcia nastąpiła emisja...Próbowałem jeszcze inaczej do tego podejść a mianowicie po emisji dałem GG się wyspać (8 godz. było to nocą), a rano zrobiłem zdjęcie, ale Szachera również nigdzie nie było...niedługo potem otrzymałem informację, że ktoś widzał, że jakiś stalker wykończył samobójcę w wiosce kotów...nie mam pomysłu co dalej można zrobić... :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Może to nie będzie odkrywcze stwierdzenie ale spróbuj dostać się na Kordon bez pomocy teleportu. Wczoraj byłem na tym etapie gry i nie miałem żwdnych problemów , Szacher zawsze był przy ognisku nawet po ataku kilku tuszkanów.

Widzę że jak pisałem tego posta to Malaks też zaproponował wycieczkę bez teleportu.

Edited by apophis

Miejmy nadzieję ,że pomoże edytowałem post a ty pisałeś w tym samym czasie.. :smile: . Tylko nie pamiętam do końca czy to ojciec Pantery wysyła GG na Magazyny po kolejną fotkę...to mógłbyś uściślić.

Z dialogu z ojcem Pantery nie wynika jasno że to on daje to zadanie. GG informuje że podobną bombę zanieśli na MW i musi się tam udać. Zadanie pokazuje się automatycznie ale jest związane z dialogiem

z ojcem Pantery. A tak w ogóle to pierwsza wzmianka o zadaniu z fotopistoletem na MW pojawia się chyba już w dialogu z Czarnomorem na Jantarze który jako pierwsze namiary podaje Kordon a potem mówi że

następne koordynaty na MW poda GG później. Tak to chyba w skrócie wygląda.

• Dodatnia 1

Niestety nie pomogło cofnięcie się na Jantar...po przybyciu ponownym do wioski kotów zrobiłem zdjęcie, ale nie ma tego samobójcy z którym mam zamienić kilka słów....grałem w Soliankę i drugi raz w DMX-a i nie miałem tych problemów...teraz to jest totalny klops!!! :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Niestety nie pomogło cofnięcie się na Jantar...po przybyciu ponownym do wioski kotów zrobiłem zdjęcie, ale nie ma tego samobójcy z którym mam zamienić kilka słów....grałem w Soliankę i drugi raz w DMX-a i nie miałem tych problemów...teraz to jest totalny klops!!! :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Wrzuć gdzieś zapisy od Jantara. Gram w tej chwili w DMX to zobaczę jak to wygląda u mnie. Powiedz tylko jakie masz zainstalowane dodatki bo twój zapis może spowodować wylot.

Ja mam tylko:

1. Patch na "Jaki sen jest strasznie".

2. Adaptacja na monitory 16x10.

Jedyny problem to czas bo może się okazać że będę mógł to zrobić dopiero późnym wieczorem bo na forum będę jeszcze jakieś 45 minut.

Pozdrawiam.

Mam to zainstalowane: 1. Solianka z 19.04. 2. Aktualizacja solianki z 14.08.10. 3. Patch do solianki z 20.08.10. 4. Patch do solianki z 03.09.10 dla 20.08.10. 5. DMX MOD 1.3 6. DMX PL - 4 (spawner) 7. DMX PL - Witamina 1 8. DMX PL - Witamina 2 9. Dynamiczna muzyka. 10. Editing mod 1.3.4 11. Łatka na nieśmiertelność NPC 12. No bump patch DMX PL 13. DMX 1.3.4 PL Finał Repack z 26.12.2011 r.

WITAMINA 1 ( NPC-e, Niebieski GG, ilość ammo) WITAMINA 2 ( Udźwig 500 kg i wypadanie rzeczy z plecaka) Jeżeli denerwujące wydają się komuś muzyczki włączane podczas ataku mutantów to w folderze "...Program FilesTHQS.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobylgamedatasounds" podmieniamy istniejący katalog "dyn_music" na taki sam

Podpisuję się pod pytaniem Korna06 bo nie mam pojęcia co to są za witaminy ani skąd je wziąć. Ale tak jak zaproponowałem wrzuć gdzieś zapis od Jantara i zobaczymy co z tego wyjdzie. Spawner zawsze mogę zainstalować bo u mnie działa bez problemów i nie powoduje żadnych perturbacji. Pozdrawiam.

Tylko dlaczego nie mogę znlażć tego delikwenta mimo, że powinien być przy ognisku...zdjęcie robi się prawidłowo... :sad:

Podpisuję się pod pytaniem Korna06 bo nie mam pojęcia co to są za witaminy ani skąd je wziąć. Ale tak jak zaproponowałem wrzuć gdzieś zapis od Jantara i zobaczymy co z tego wyjdzie. Spawner zawsze mogę zainstalować bo

u mnie działa bez problemów i nie powoduje żadnych perturbacji.

Pozdrawiam.

https://rapidshare.c...k_quicksave.sav

https://rapidshare.c...ek_autosave.sav

Edited by jerczi

Tylko dlaczego nie mogę znlażć tego delikwenta mimo, że powinien być przy ognisku...zdjęcie robi się prawidłowo... :sad:

https://rapidshare.c...k_quicksave.sav

https://rapidshare.c...ek_autosave.sav

Fakt Jerczi masz problem. Zapisy ładują się bez problemu , zdjęcie robi ok. ale Szachera brak. Nie bardzo wiem jak Ci pomóc. Zrobię jeszce parę podejść na Kordon z innych lokacji i zobaczymy czy to coś da. Ale to nie jedyny problem. Chyba masz poważniejszy bo np. zauważyłem brak przejścia z Agropromu na Kordon a na tym etapie gry to już musi być. Przeszłem bez przeszkód z Kordonu

na Agroprom a w drugą stronę już nie dałem rady bo brak znaku przejścia. A nie zdarzył Ci się jakiś BSOD podczas gry? Może ten brak przejścia z Agropromu na Kordon jest bez znaczenia

ale wydaje mi się że pliki gry są uszkodzone. A które , to lepsi w te klocki muszą Ci podpowiedzieć. No chyba że to jest problem różnic w dodatkach do DMX-a. Ja już dzisiaj kończę ale jutro jeszcze zrobię parę podejść.

Pozdrawiam

Edited by apophis

Sam widzisz, jaki mam pasztet...chyba nie wyparował...jak nic się nie poradzi, to będę zmuszony się cofnąć i to daleko do tyłu, bo do zadań z Muchą na Terenach Nieznanych....mój problem, że nie zrobiłem późniejszych sejwów... :sad: :sad: :sad:

Witam.

https://skydrive.live.com/?sc=documents&cid=543e1e79f51018c5#cid=543E1E79F51018C5&id=543E1E79F51018C5%21132&sc=documents

To jest link do Skydrive z zapisami na Kordonie. Zapis Kordon_172 jest zapisem już po zrobieniu fotki i (sprawdziłem jeszcze raz przed chwilą) można rozpocząć dialog z Szacherem.

A w ogóle to Jerczi przepraszam bo mogłem na ten pomysł udostępnienia zapisów wpaść wczoraj wieczorem. A Tobie @Korn06 dzięki za zwrócenie uwagi.

pozdrawiam.

Witam.

https://skydrive.liv...32&sc=documents

To jest link do Skydrive z zapisami na Kordonie. Zapis Kordon_172 jest zapisem już po zrobieniu fotki i (sprawdziłem jeszcze raz przed chwilą) można rozpocząć dialog z Szacherem.

A w ogóle to Jerczi przepraszam bo mogłem na ten pomysł udostępnienia zapisów wpaść wczoraj wieczorem. A Tobie @Korn06 dzięki za zwrócenie uwagi.

pozdrawiam.

Bardzo dziękuję wszystkim za okazaną pomoc, ale już cofnąłem się na Niezbadane Tereny (Mucha).... :thumbsup: