Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymaj @czernobyl10 rękę na pulsie. Jak sytuacja się unormuje, to bierzemy się za spolszczenie. Grałem trochę i też zauważyłem błędy i to spore. Np. Nazwy postaci były nie takie same w zadaniu i w opisie. Kilka słów o początkach moda. Zaczynamy w laboratorium X-18 w małym pomieszczeniu z lodówką. Zbieramy wszystko z trupów i skrzynek. W dole łazi minigigant i bibliotekarze. Warto zaryzykować i lecieć przeszukać zwłoki naukowca. Lecimy do wyjścia i podnosimy teleport. Rozmawiamy z Wiktorem Nawarro, który prowadzi nas do Kordonu. Jeżeli wybraliśmy wersję z "Limitem udźwigu plecaka", to dostajemy więcej pieniędzy i unikalną broń z Victorem Navarro (Spas 12). W wiosce nowicjuszy wiele zmian. Warto ją dokładnie przeszukać. Można wymieniać się na przedmioty. U Ekologów (w piwnicach) można zamówić unikalne przedmioty, broń, pancerze lub ulepszyć artefakty. U Sacharowa nie tylko handlujemy, reperujemy i dostajemy zadania. Można wymieniać arty i kryształy na przedmioty. Naznaczony co jakiś czas odzyskuje urywki pamięci. Pojawia się wtedy w plecaku mózg. Jeżeli umieścimy go w slocie, to pojawi się zdjęcie terenu, gdzie GG schował coś cennego. Część zabitych wrogów zamienia się od razu w zombi. Trzeba uważać, jedno uderzenie i koniec.

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem. Wylatuję ma pulpit podczas wczytywania gry.


FATAL ERROR

[error]Exp[b][/b]ression : fatal error
[error]Function	 : CInifile::r_string
[error]File		 : E:stalkerpatch_1_0004xrCoreXr_ini.cpp
[error]Line		 : 352
[error]Description : <no exp[b][/b]ression>
[error]Arguments	 : Can't find variable ammo_class in [af_burn_crystall]

Proszę o pomoc.

Edit:

Rozwiązałem ten problem. Otóż na pewnym etapie gry znajdujemy - eksperymentalne naboje. Pojawia się zadanie, by je odnieś do Sacharowa lub Łukasza. Po oddaniu naboi problem znika.

Nie usunąłem tego postu, bo może komuś się to przydać.

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równolegle ze @Smoxem przechodziłem mod - obecnie klepię we free play. Na stronie macierzystej moda pojawił się poradnik "100% przejścia moda". Spieszę z ostrzeżeniem: gracz nie wykonał prawie połowy zadań, a spośród wykonanych część zrobił "byle jak" - nie zwracając uwagi na alternatywne rozwiązania. @Smox po obejrzeniu poradnika doszedł do wniosku, że autor rzeczonego, robi psią przysługę Autorowi moda. Mod jest bardzo fajny, dość trudny i posiada rozwiązania niespotykane dotąd w innych modyfikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cichy ma rację, autor wideo-poradnika - 100% прохождение сюжета NW v2.3 BE niejaki Smart5112 nie popisał się zbytnio. Ten młody człowiek co prawda ukończył moda, ale delikatnie mówiąc nie przykładając się zbytnio. Miał problemy z prostymi sprawami i szczerze mówiąc, gdybym ja tak grał, to wstydziłbym się to udostępnić. Mod jest świetny, mało jest modów w które grałem kilka razy, a tego zaczynam właśnie od nowa. Mam też zamiar go spolszczyć.

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiada rozwiązania niespotykane dotąd w innych modyfikacjach.

Możesz to rozwinąć jakie to są rozwiązania?

Mod jest świetny, mało jest modów w które grałem kilka razy, a tego zaczynam właśnie od nowa. Mam też zamiar go spolszczyć.

Może jednak się skuszę na niego :smile:

Dobra wiadomość że idzie spolszczenie "w ruch". Taka mała ode mnie rada, z tego co zauważyłem część [lub większość] tekstu występuje w innych modach, może wykorzystać tamte pliki dla zaoszczędzenia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddziaływanie psychiczne na postaci w trakcie wykonywania zadań. Możemy osobę nastraszyć lub zabić (wydając polecenie do wyboru). Za to dostajemy medale. Wciskając klawisz tab aktywujemy konsolę. W niej mamy: teleportację, pieniądze, unikatowy przedmiot, nowy dialog z Sidorem/ Barmanem, aktywacja unikatowego zadania, wezwanie zombi. Są dwie kolumny - jedna za medal za strach a druga za zabójstwo. Po osiągnięciu wszystkich kolejnych "osiągnięć" możemy kupować medale strachu lub zabicia i wykorzystywać do woli. Część zadań nie można wykonać np. bez teleportacji (zasięg 5m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ode mnie rada, z tego co zauważyłem część [lub większość] tekstu występuje w innych modach, może wykorzystać tamte pliki dla zaoszczędzenia czasu.

Chciałbym @Junx, by tak było. Oczywiście jest trochę "starego" tekstu, ale większość jest całkiem nowa. Nowe zadania, nagrody, umiejętności, artefakty, broń, a nawet SMS-y. Czekam tylko na patcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Tak, potwierdzam przystąpienie do polonizacji tegoż moda i zasysam gamedata z @Junxa linka. Sądzę, że @scigacz1975 nas wesprze swoimi dobrymi pomysłami w urozmaicaniu moda. Początek moda zapowiada się jako bardzo trudny, bo witają nas dwaj bibliotekarze (czy to łamignaty) i jeden nibyolbrzym, krążą po pomieszczeniu laboratorium, tam gdzie leży drugi naukowiec. Trudno dojść do jego ciała, by zabrać L-85 i trochę wyposażenia. W innych pomieszczeniach też można coś znaleźć, np. 2 Ogniste kule, 2 Krople, Kotlet, Kulebiak, kałach, bodajże kombinezon Świt, apteczki, bandaże i inne duperele potrzebne w grze, bo myślę, że z tym wszystkim może być problem. Proszę więc o cierpliwość, bo sporo nowego w tym modzie, a co za tym idzie i sporo roboty.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skarżysku zima :) a kiedy jest panowana data wydania moda ?

Nie chcę być niegrzeczny, ale czy kiedykolwiek zaglądałeś w pliki modów? Jeśli nie, to zajrzyj, a zorientujesz się, ile to jest roboty i być może, nie będziesz się pytał o termin ukończenia polonizacji moda, gdy tylko on zostanie zaczęty przez tłumaczy. Sorki, ale to Twoje zapytanie, nie było na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Koksar: Bez obrazy, ale @ Mietek58 ma rację mod jest "bogaty" w nowe pomysły, zadania jak i dodatki, więc jak dla mnie to 2 miesiące zejdzie co najmniej na polonizację moda. @ Mietek58: Skoro już zaczęliście polonizację moda to mam dwa pytania: 1. Mój link był kompletny? Chodzi i pliki z moda jak i systemowe, czy nic nie pominąłem przy pakowaniu jak i sam mod czy był kompletny bo wiesz sam, że można o czymś łatwo zapomnieć. 2. Czy przeglądaliście moda "całego"? Bo do tłumaczenia też będą teksturki z tego co zauważyłem to jedna na pewno będzie, ale czy więcej to nie wiem bo to tak na szybkiego przeglądanie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Junx, wszystko pobrałem w komplecie i jestem zadowolony, bo wszystko działa. Co do teksturek, to już robota dla @scigacz1975, a on jest w tym dobry, bez kitu. Co do @koksara, to chyba się nie obraził, a jeśli się poczuł urażony, to sorki. Gdyby jednak wiedział, ile to plików trzeba przerzucić i przetłumaczyć, a nieraz i przerobić, to nie zadałby pytania w kilka dni po rozpoczęciu prac nad modem. Proszę wybaczyć, Copperfieldami nie jesteśmy. Są mody, co mają sporo plików, do których spokojnie można przerzucać spolszczone już pliki tekstowe, ale tak, jak w tym przypadku, powsadzano tyle nowości, że głowa mała i jeszcze dziwne nazewnictwo niektórych rzeczy. Nie uskarżam się na ogrom pracy, bynajmniej przeciwnie - wciąga mnie trudność w polonizowaniu modów i dlatego tu jestem. :thumbsup: Jeśli w grze komuś będzie dokuczać niemożność brania większej ilości zdobyczy (w modzie jest ograniczenie ilości rzeczy), tj. artefaktów, broni, amunicji i innych dupereli, mam na to lekarstwo i jak ktoś chętny, to proszę pisać na PW, lub nawet tutaj mógłbym podać, jak to nie będzie przeszkodą. Jak już pisałem we wcześniejszych postach, mod z charakterem i nie dla sercowców. Nad modem poświęcam sporo czasu, bo zima i szybko ciemnieje na dworze, więc polonizację postaramy się zrobić, w jak najkrótszym czasie, byście mogli się delektować, tym nader trudnym i fajnym modem. To tyle by było.

Edytowane przez metek58
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem coś takiego:

- Critical: SMapLocation binded to non-existent object id=221
FATAL ERROR
[error]Exp[b][/b]ression : false
[error]Function	 : CGameGraph::distance
[error]File		 : e:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrgamegame_graph_inline.h
[error]Line		 : 96
[error]Description : There is no proper graph point neighbour!
stack trace:

Zapomniałem coś wypakować czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - ja sobie wrzuciłem od razu shadery które dodawałem do RMA i z grafiką nie mam żadnych problemów (70 FPS w porównaniu do maks. 40 w RMA) - ale za to zdarzyło mi się parę błędów związanych z brakiem wpisów #include w system.ltx - Coś mi się wydaje że autor mógłby jakiegoś patcha jednak wypuścić. A tak swoją drogą - chciało by się komuś zrobić polski poradnik do tego moda? Znowu utknąłem z fabułą, może po pełnym spolszczeniu pójdzie lepiej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.