Skocz do zawartości

Powrót Szramy cz.1 - prace nad tłumaczeniem.


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest? Podaję cały tekst - Хрен его знает, нам продал свой бункер, за бешенную сумму, но двери снял, чекернул к вертухе и увёз с собой. Гастелло прилетел за ним. Куда?.. нам ничего не сказал. Nie wiem tego - Гастелло

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichy, mam takie pytanie. Czy grając w ten mod, spotkałeś się z taką bronią o nazwie FN «Призрак»? Jak tak, to proszę o opisanie jej działania. Bo w opisie tej broni jest trochę nieskładny tekst i na nasze to ona ma dziwne działanie. Tu podam spolszczony tekst i chciałbym wiedzieć, czy odpowiada takiemu działaniu w grze. Amunicja:n • 5,56x45 SS109 - podstawowan • 5,56x45 AP - przeciwpancernan • granat M-209n • skuteczny zasięg 520mn • celowniczy zasięg 650mn • szybkostrzelność 950 strz./mn • pojemność magazynka 30 naboinDodatkin • Celownik optyczny (x12.8)n • Zintegrowany tłumik M5.56-An • Zintegrowany granatnik M-203nAutomat ze zintegrowanym granatnikiem o swoistej nazwie «Duch». Prócz skomputeryzowanego celowniczego modułu naprowadzania ognia i 40 mm granatnika, posiada on podwyższone taktyczne parametry. Przy każdym naciśnięciu kurka spustowego, uruchamia się grawitacyjne przyśpieszenie wystrzelonego pocisku. Został wykonany przez stalkera o przezwisku «Nieuk». Broń stwarza przeciwnikowi błędny obraz naszego pobytu, tworząc złudny widok powstającego obłoku dymu. To opis z gamedata/config/text/string_table_enc_weapons w opisie pozycji (to wpisać w wyszukiwanie) <string id="enc_weapons1_wpn-linza"> Jak ktoś inny spotkał się już z takim działaniem broni w innym modzie, to proszę o wypowiedź tutaj.

Edytowane przez metek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń stwarza przeciwnikowi błędny obraz naszego pobytu, tworząc złudny widok powstającego obłoku dymu

Równie dobrze można opisać to jako ...W celu zmylenia przeciwnika broń wytwarza hologram strzelca ...co jest bardziej sensowne.

...celowniczy zasięg 650mn ...skuteczny zasięg przy użyciu celownika optycznego 650 m

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co do pierwszej części, @malakas, podsunąłeś mi dobre określenie, wstawiam krótkie, ale moim zdaniem sensowne i będzie tak: "skuteczny zasięg z celownikiem". Co do drugiej części, to podam Ci cały tekst, by zobrazować istotę zagadnienia. Oto ten nieszczęsny opis: Боеприпасы:n • 5,56x45 SS109 - основнойn • 5,56x45 АР - бронебойныйn • выстрел M-209n • эффективная дальность 520мn • прицельная дальность 650мn • скорострельность 950 в/мn • емкость магазина 30 патроновn Апгрейтыn • Оптический прицел (х12.8)n • Интегрированный глушитель М5.56-Аn • Интегрированный гранатомет М-203nАвтоматно-гранатометный комплекс прозванный «Призрак». Кроме компьютеризованного прицела-модуля управления огнем и 40-миллиметровым гранатомётом, он обладает повышенными тактическими характеристами. При каждом нажатии спуского курска срабатывает гравитационное ускорение выброса боеприпаса. Изготовлен сталкером по прозвищу «Двоечник». Создаёт ошибочное местонахождение противника, неся обманное зрение, выдавая потусторонние облака дыма. W tej końcówce masz te "hologramy" i inne duperele. Powiedz mi, komu służy ta broń?

Edytowane przez metek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompaktowy karabinek z granatnikiem o swoistej nazwie Duch. Poza elektronicznym celownikiem i granatnikiem 40 mm posiada podwyższone charakterystyki taktyczne. Przy każdym naciśnięciu kurka spustowego, uruchamia się grawitacyjne przyśpieszenie wystrzelonego pocisku. Został wykonany przez stalkera o ksywce «Nieuk». // Do tego miejsca to ma sens, ale jeżeli to jakaś specjalna broń kwestowa to dalej może być kłopot...jeżeli nie... interpretacja opisu może być dowolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malakas, ładnie to poukładałeś, dzięki, powpinam te ładniejsze do opisu, jeśli pozwolisz. Pytałem w końcowej fazie mego postu (104) komu służy ta broń, bo opis o tym jasno nie mówi, bo początek brzmi mniej więcej tak: ... Создаёт ошибочное местонахождение противника,... to niby ... Stwarza błędny obraz przeciwnika... co sugerowało by, że strzelający widzi przez celownik (czort wie, co to za pozaziemski celownik ma ta broń do mierzenia), mętny obraz swojego wroga. Czekam na @cichego opinię, jak zdobędzie tą broń i z niej postrzela, to napisze, co widział i czy to jego tak widziano. Ja trochę podopisywałem tam słów, by jakoś to złożyć, ale jak widać, nie za bardzo wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malakas, napisałem o tym, bo po przetłumaczeniu tego całego folderu, chcę zachować to, bo ująłem tu sporo oczywistych i dobrze przetłumaczonych (mam nadzieję) sformułowań. Powiem, tak na marginesie, że jak chciałem coś trudnego poszukać w podobnych przetłumaczonych już plikach, to często są te opisy o wiele krótsze i stwierdziłem, albo twórca był skąpy w opisach, albo nasi hojną ręką wyciepali je z pliku. :biggrin: Tu naprawdę jest bogactwo opisu, mówi się, że nikt nie czyta opisów, w większości tak będzie, ale znajdując taką broń, jak ta, to każdy zechce obadać parametry takiego cudeńka, choćby z ciekawości, na jakiej to zasadzie działa. Ja np. jestem ciekaw, a co mi tam. I tak jak piszesz, też miałem dziwne odczucie, co ten @dimak, twórca moda, tam w swojej głowie myślał. Może się najarał jakiegoś zielska od Dezertera, bo był kurierem w pewnym zadaniu, nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichy, mam takie pytanie. Czy grając w ten mod, spotkałeś się z taką bronią o nazwie FN «Призрак»? Jak tak, to proszę o opisanie jej działania. Bo w opisie tej broni jest trochę nieskładny tekst i na nasze to ona ma dziwne działanie. Tu podam spolszczony tekst i chciałbym wiedzieć, czy odpowiada takiemu działaniu w grze......

To opis z gamedata/config/text/string_table_enc_weapons w opisie pozycji (to wpisać w wyszukiwanie) <string id="enc_weapons1_wpn-linza">

Jak ktoś inny spotkał się już z takim działaniem broni w innym modzie, to proszę o wypowiedź tutaj.

Ja go nazwałem Widmo (41 post pokazuje celowanie przez lunetę x12.8). Fakt, przy strzelaniu powstają obłoki jak przy broni z DMX-mod połączonej z artami. Ale karabin (z obdukcji) Hostel jest bardziej zabójczy. (dopiero wróciłem z pracy więc więcej napiszę jak wstanę).

Ps.: @metek58 ja jestem z tych co czytają z czego glebią. Świetna robota Panowie :devil: . Będzie jatka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichy, powiadasz "Widmo", niewykluczone, że to Twoja nazwa zostanie użyta w tłumaczeniu. Opisz mi, jak działa ta broń i kto jest widziany pozorowanym obrazie, sądzę, że strzelający powinien widzieć dobrze, a używana przez niego, ta cudowna pukawka, powinna mylić przeciwnika, co do jego miejsca oddawania strzału i stwarzać jego mylną pozycję, w postaci obłoku dymu z oddanego strzału, ukazującego się całkiem w innym miejscu, niż jest faktycznie strzelający, co uniemożliwiłoby jego wykrycie. To moja opinia i tak rozumuję działanie takiej niespotykanej broni, która powinna mi ułatwić działanie bojowe, a nie pokazywać złudny obraz przez celownik, a tym samym nie pozwala na skuteczne unieszkodliwienie przeciwnika. Chyba, że te powstające obłoki przy strzelaniu, są na tyle duże, że kryją strzelca, ale z drugiej strony, po takim "zadymieniu", to oddanie następnego celnego strzału, byłoby wręcz niemożliwe. Czekam @cichy na Twoje spostrzeżenia, jak się okazuje, to ogólnie jesteś tu "rozrywany" do rozgryzania trudnych spraw. Jak tak dalej pójdzie, to rokuję Ci tu dobre miejsce i uznanie na naszym Forum.

Edytowane przez metek58
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie walki na Jupiterze z Wiedźmami miałem taki przypadek, że kiedy strzelały do mnie, te które miały ten karabin (wydaje mi się, że w przypadku Hostela też, ale nie dam głowy) ich pole ostrzału nie było widoczne na minimapie. Przeciwnicy w modzie wcale nie są widoczni na mapce, ale już ich pole ostrzału, kiedy mnie trafiają pojawia się jako czerwony trójkąt i można ich namierzyć doznając obrażeń, jeżeli korzystają z klasycznej broni. Mogłem czegoś nie wyłapać pochłonięty rozgrywką. Tak wygląda strzał z Widma bez lunety i z:

Dołączona grafika Dołączona grafika

a tak z Hostela:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Widmo myli co do kierunku oddania strzału ale po zabiciu 1 członka danej frakcji pozostali stają się wrodzy. Broń posiada jeszcze cudowne włściwości:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałbym to tak... Kompaktowy karabinek z granatnikiem o swoistej nazwie Widmo. Poza elektronicznym celownikiem i granatnikiem 40 mm posiada podwyższone charakterystyki taktyczne. Przy każdorazowym naciśnięciu kurka spustowego, uruchamia się pole grawitacyjne które powoduje przyśpieszenie wystrzelonego pocisku. Został wykonany przez stalkera o ksywce «Nieuk». Wprowadza w błąd przeciwnika generując omam wzrokowy i obłok dymu nieokreślonego pochodzenia . // Przesadzili z tymi cudownymi właściwościami..co ma broń do parametrów skafandra...głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dalej dla mnie jest niejasne działanie tej broni. Ja zrozumiałem @cichego słowa i fotki, to ta broń jest o tyłek rozbić i tylko posiadaczowi przynosi kłopot w celowaniu. Teraz rozumiem, skąd się wzięła ksywka twórcy broni. Czego można oczekiwać od Nieuka? Broń otrzymała miano Widmo, końcową fazę trzeba opisać tak, jak wynikało z pierwszego odczucia, że to broń tworzy błędny obraz dla strzelającego, a nie odwrotnie, co usiłowałem użyć w opisie. Przydała się ta polemika, bo naprowadziła w końcu na właściwe tory. Dzięki @cichy i @malakas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcową fazę trzeba opisać tak, jak wynikało z pierwszego odczucia, że to broń tworzy błędny obraz dla strzelającego,

..nie koniecznie bo zasłona dymna chroni strzelca, wątpię by ta cecha była minusem broni, ale to wyjdzie w praniu.. :biggrin:..a mój opis będzie prawidłowy.

Tak czy inaczej sama broń jest na śmietnik przy swoich cudownych właściwościach...za bardzo naciągane ulepszenia...krwawienie i inne głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dalej dla mnie jest niejasne działanie tej broni. Ja zrozumiałem @cichego słowa i fotki, to ta broń jest o tyłek rozbić i tylko posiadaczowi przynosi kłopot w celowaniu. Teraz rozumiem, skąd się wzięła ksywka twórcy broni. Czego można oczekiwać od Nieuka? Broń otrzymała miano Widmo, końcową fazę trzeba opisać tak, jak wynikało z pierwszego odczucia, że to broń tworzy błędny obraz dla strzelającego, a nie odwrotnie, co usiłowałem użyć w opisie. Przydała się ta polemika, bo naprowadziła w końcu na właściwe tory. Dzięki @cichy i @malakas.

Chodziło o to ,że to ja nie widziałem Wiedźm strzelających z tej broni - brak znacznika czerwonego na mapie skąd prowadzony jest ogień (w postaci trójkąta na minimapie)

Dołączona grafika

W czasie walki z przeciwnikiem kiedy strzela z widma nie było wiadomo skąd.

Edytowane przez cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to teraz rzuciłeś @cichy światło na całość sprawy, gdybyś tak napisał, że nie widziałeś strzelającego, to teraz wartość bojowa broni sporo wzrosła w moich oczach. Tak brzmiało moje pytanie w poście nr 8, komu ta broń ma służyć. Teraz wiem, że używając tej broni, stajemy się prawie niewykrywalni dla wroga. To stawia tą broń na wysokim poziomie. A jak ją zdobyłeś, skoro tak trudno jest wykryć przeciwnika, używającego tej cudownej pukawki. Muszę też zwrócić honor twórcy tej broni, myślę, że był nieukiem tylko w podstawówce. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.