Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, sorry, będe edytował.Wyjaśniam o co mi chodzi:

Miałem problem ze spolszczeniem (niedokończone wyrazy, rosyjskie litery) zrobiłem reinstalkę gry i dałem patch 1.5.07 zamiast 1.5.10 i problem z tłumaczeniem rozwiązany.

Natomiast dalej mi nie czyta sejwów z bagna, jeśli chodzi o loga to jest pusty, sam jestem zdziwiony aczkolwiek nie jestem zbyt biegły w informatyce.

xray_bolo.rar

Edytowane przez bolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pusty log wiele nie pomogę, więc zacznijmy od początku: podaj trochę info nt. swojego sprzętu - nie zaszkodzi dxdiag. Raz jeszcze postaraj się zebrać loga - może błąd narasta kaskadowo - tzn. efekt kumuluje się od jakiegoś czasu i na każdej lokacji?, spróbuj z innej mapy podać log - jeśli nadal z bagien będzie pusty. Wiele nie tracisz robiąc reinstal, tylko z wyczyszczeniem rejestru. Są to oczywiście sugestie - możesz poczekać na pomoc, ale bez loga trudno cokolwiek ustalić.

 

Edit:

gdyby doszło do sytuacji, że ktoś przeoczy temat i długo nie będzie odzewu - zainteresuj forumowiczów podając link na SB.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pusty log wiele nie pomogę, więc zacznijmy od początku: podaj trochę info nt. swojego sprzętu - nie zaszkodzi dxdiag. Raz jeszcze postaraj się zebrać loga - może błąd narasta kaskadowo - tzn. efekt kumuluje się od jakiegoś czasu i na każdej lokacji, spróbuj z innej mapy podać log - jeśli nadal z bagien będzie pusty. Wiele nie tracisz robiąc reinstal, tylko z wyczyszczeniem rejestru. Są to oczywiście sugestie - możesz poczekać na pomoc, ale bez loga trudno cokolwiek ustalić.

Sprzęt mam taki:

Win 7 64 prof.

RAM 8 GB

Procesor AMD 6300

Karta stara HD 3870

Płya to niewiem ale nowa za 600 zł.

Jestem na poczatku gry, mam tak jak w podstawce wyeliminować bandytów, przy zdobywaniu kościola mnie ukatrupili chcialem wczytać 3 ostatniego sejwa i nie czyta.

Przed reinstalką też mi nie czytało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej grafice grasz? Ostatnio wiele osób ma problemy z DX10 na Win7 x64. Wiem, że nie musi w twoim przypadku tak właśnie być, ale zobacz ten temat - będziemy mogli wykluczyć jedną możliwość. Podana konfiguracja jak najbardziej spełnia wymagania gry. Mod jest pod mniej stabilny patch 1.5.07 - szkoda.

 

EDIT:

sprawdź działanie na słabszej grafice - wykluczysz wydajność jako powód problemu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na 1440/900 , zmniejszę i sprawdzę, odnośnie DX to nie mam pojęcia, gra sama zainstalowała i coś mi świta, że chyba uaktualnila ale do jakiej wersji to nie wiem.

Win 7 jest jeszcze dla mnie lekko trudnawy, córka musi go miec, ja bardziej ; lubię XP ; i wstyd się przyznać ale gdzie mam sprawdzić jaki mam DX?

Dzisiaj już nic nie będe robił jestem zmęczony , jutro napiszę co i jak, dzięki za zainteresowanie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu wchodzisz w opcje grafiki, najsłabsze jest oświetlenie statyczne, później oświetlenie dynamiczne, pełne oświetlenie dynamiczne oraz kolejne opcje. Nie mam w tej chwili stalkera na dysku, ale kilka słów na ten temat jest tutaj: link.

  • oświetlenie statyczne - DX8
  • oświetlenie dynamiczne - DX9
  • pełne rozszerzone oświetlenie dynamiczne - DX10

Ustaw grafikę na DX9 i sprawdź jak działa mod przy zmniejszonej jakości grafiki. Spróbuj uruchomić w trybie zgodności z XP jako administrator.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

POMOCY. Jak to spolszczyć???

 

W localization ustawiamy  

[string_table]  

language        = pol      

font_prefix     = _cent ;_west

 

W LOCALIZATION mam plik o nazwie:   xenglish    NIE mogę go otworzyć

 

CZYM to zrobić BO chyba to w nim trzeba zmienić na POL

 

PROBLEM ROZWIĄZANY  nie zauwarzyłem że w gamedata to jest

Przepraszam za zamieszanie

Edytowane przez martin6988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam podobny problem z zapisami na Bagnach jak koledzy powyżej. Gram na wersji 1.5.10, zmieniałem grafikę z DX9 na DX8 i na odwrót. Ze 2-3 razy wczytam grę bez problemów, a potem psują się wszystkie zapisy oprócz tego na początku. Log jest pusty. Dysponuje ktoś autosavem po przejściu z Bagien na Kordon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Agrael przypiął/eła ten temat
  • 3 miesiące temu...

Mam podstawę z platformy Steam. Kopiuje pobrane folderu moda do głównego katalogu czystej podstawy. Potem zmieniam dane w plikach: localization, fsgame. Odpalam grę z folderu bin\xrEngine.exe (w głównym katalogu gry nie mam innego pliku do odpalenia) i włącza się czysta podstawa.
Ktoś wie w czym może być problem?

 

Problem rozwiązany - kupiłem wersje na platformę GOG i mod uruchamia się.

Edytowane przez prozmus84
Rozwiązano problem
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.