Skocz do zawartości

Potrzebny CPU+MB+RAM do 600zł


kubekpop

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega potrzebuje nowego proca i płyty (czyli i ramu) do 600 zł, więc pewnie coś pod AMD będzie... Coś, na czym można grać w nowsze tytuły (na niższych detalach oczywiście). Kartę ma do bani, ale na razie chodzi nam o cpu. I od razu proszę o instrukcje na co zwracać uwagę przy wyborze płyty głównej, bo tym się jeszcze nie interesowałem... Z góry dzięki. Czy takie coś mogłoby być? Asus M5A78L-M LX+AMD Athlon II X3 455+GoodRam DDR3 2GB 1333MHz CL9

Edytowane przez kubekpop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś, na czym można grać w nowsze tytuły (na niższych detalach oczywiście)...

Od razu widać że to pytanie tylko z ciekawości....za 600 zł procesor + ram + płyta...ja proponuję jeszcze dołożyć frytki. Komputer to całość nie dokładanie przypadkowych rzeczy.

Na boksie pisałeś że chcesz wiedzieć z ciekawości jaką płytę można kupić pod AMD za 600 zł więc po co ten głupi temat.?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Akurat tego samego dnia kolega wyskoczył z taką prośbą. Nie ma to nic wspólnego z moim pytaniem na sb.

To jak, da się coś złożyć? Czy niech zbiera dalej i kupi też nową kartę? Bo teraz ma gf210 ... Karta niby do d, ale przynajmniej sam system by przyspieszył, bo mu ff muli.

Ach te zbiegi okoliczności normalnie nie można się opędzić od nich LD

Edytowane przez LordDino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600 zł zmiany nie będzie..zbierajcie kasę bo te 600 zł na prawdę na nic nie wystarczy . Zasilacz i karta również marne, a wydawać kasę po to by z jednej kiepskiej płyty przejść na drugą również marną mija się z celem. Porcki AMD x3 to kiepski pomysł, nawet z myślą o odblokowaniu...tak jak pisał w innym temacie @Kpuc wszystko zależy od sztuki..jeden się odblokuje i będzie ok inny będzie niestabilny.

Tani komputer to ...CPU AMD x4 + Ram 4GB + w miarę rozsądna płyta i zasilacz 400W. Reszta to już co się znajdzie.

I na co należy patrzeć przy wyborze płyty? Bo dla mnie to one się różnią tylko chipsetami

Chipsety to serce płyty i mają określone możliwości...a gniazda rozszerzeń, podobnie jak rodzaj płyty dobiera się według potrzeb i zastosowania. Za tym idą sekcje zasilania na płycie, stabilność itd.

To nie temat na post...na początek polecam czytać zestawienia płyt i testy porównawcze na dobrych forach sprzętowych.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Popieram @Malakasa I zgadzam się z jego opinią całkowicie. Jedynym procesorem który prawie w 100 % pozwalał odblokować dodatkowe rdzenie był Phenom II X4 960BE I dlatego był bardzo poszukiwany I stosunkowo drogi nawet we wtórnym obiegu . A z własnych doświadczeń w konfiguracji systemów AMD chipset to jeszcze nie wszystko bo znam taką firmę która potrafi spartolić prawie każdą płytę opartą o chipsety AMD. I rację ma również @Malakas że 600 PLN to jest niestety za mało . Tu jest link do przykładowej (wg. mnie przyzwoitej konfiguracji) http://allegro.pl/amd-fx-6100-8gb-1600-gigabyte-ga-970a-ud3-usb3-i2465198975.html . I jeszcze jedno dorzuciłbym do tego naprawdę porządny zasilacz . Cenę wymienionej konfiguracji można zredukować biorąc słabszy procesor np FX-4100 lub FX-4170. Pozdrawiam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chodzi o 3 rdzenie AMD to sam taki posiadam i ładnie się odblokowuje do x4 B35 ale nic się nie da zrobić aby był stabilny, ale za to dobrze się kręcą ja swój wykręciłem ze stockowych 2,9 do 3,73 przy ramie 1600MHz i wcale nie uważam, że 3 rdzenie to kiepski pomysł choć brak L3 6MB trochę doskwiera, choć doskonale sobie radzi w najnowszych tytułach gier.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki źle doczytałem i uciąłem cytat.... Tak na szybko ....w Morele.pl. To już w miarę dobry komputer do gier. AMD Phenom II x4 965 Black Edition AM3 BOX ............,..........402,00 zł ...CPU WD Caviar Blue WD2500AAKX (250GB, SATA/600) ...............228,00 zł ...HDD Good Ram DDR3 4 GB (2x2GB)/1333MHz CL.9...................... 89,00 zł ...Ram Gigabyte GA-970A-DS3............................................................275,00 zł ....Płyta .Chieftec GPA-400S8 400W 80+ OEM................................... 137,00 zł ....Zasilacz Asus EAH6670/G/DIS/1GD5....,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...................,,,,,,...331,00 zł ....Grafika Sony AD-5280S-0B..................................................................60,00 zł ....DVD Logic Concept AT-B040........................................................... 81,00 zł ....Obudowa Razem......................................................................................1600,00 zł

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym miał tak mały budżet decydowałbym się na części używane.Jeżeli dobrze poszukać można znaleźć przyzwoite podzespoły w niskiej cenie.Jeżeli jest gdzieś w pobliżu serwis komputerowy można popytać - czasami coś mają. Sam kupiłem tak napęd DVD(w takim własnie serwisie) Kiedyś też kupiłem karte graficzną używaną i odsprzedałem potem koledze i dalej działa bez zarzutu.Jak widać można :P

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Procek zaproponowany przez @Malakasa to dobry wybór. Sam w tej chwili używam Phenom II X4 975 BE I jestem zadowolony. Mam nadzieję że nikt z tego zacnego forum się nie obrazi ale mam bardzo złe doświadczenia z płytami Asrock. Ale żeby nie sprawiać wrażenia niekonstruktywnej krytyki to podaję przykład płyty w wykonaniu MSi http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-970a-g46-448166/. Ten sam chipset cena też podobna. Ale to tylko luźna propozycja. Pozdrawiam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty Asrock są bardzo dobre i stawiam je zaraz po Asus...zresztą sprzedają się świetnie...pewnie miałeś pecha....Te nasze typy to tylko przykład więc można typować do woli, a obrażać się nie ma o co... :smile: . Za średnio dobrą płytę trzeba dać 350/400 zł, ale na to trzeba kasy. // Dodam Twoją do systemu ...zbije cenę.. :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz o Płytach od GIGABYTE ?? ;p mam aktualnie model GA-970A-UD3 AM3+ do tego procesor AMD phenom 965 ,dysk seagate 5000 gb, karta GIGABYTE 550 Ti :P nagrywarka dvd ,obudowę trzeba było kupić :P i pamięci Kingston 2Gb DDR 3 1600MHz sztuk dwie ;) całość 1800 zł bez zasilacza . Jeśli kolega kolegi który pisał post chciałby taką płytę główna wraz z kośćmi pamięci ram mógłbym całość sprzedać za 300 zł ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamięci Kingston 2Gb DDR 3 1600MHz sztuk dwie ;)....@Jaco ile tego ram jest 2 gb czy 4 gb.? 2x 1 gb czy 2x 2 gb...

//

model GA-970A-UD3 AM3+ .....to dobra płyta. Nowa kosztuje 275 zł. Teraz dodam Twoją by zbić cenę... :smile:..mamy 1600 zł. Zależy nam na najniższej rozsądnej cenie dla Phemom II 965.

Morele.pl...

AMD Phenom II x4 965 Black Edition AM3 BOX ............,..........402,00 zł ...CPU

WD Caviar Blue WD2500AAKX (250GB, SATA/600) ...............228,00 zł ...HDD

Good Ram DDR3 4 GB (2x2GB)/1333MHz CL.9....................... 89,00 zł ...Ram

Gigabyte GA-970A-DS3...........................................................275,00 zł ....Płyta

.Chieftec GPA-400S8 400W 80+ OEM................................... 137,00 zł ....Zasilacz

Asus EAH6670/G/DIS/1GD5....,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...................,,,,,,...331,00 zł ....Grafika

Sony AD-5280S-0B...................................................................60,00 zł ....DVD

Logic Concept AT-B040........................................................... 81,00 zł ....Obudowa

Razem....................................................................................1600,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B.Z.Dura :D

Przykład (który podałem Ci już na s.pl) to Photoshop CS5. Wersja 32bit po uruchomieniu: 124MB , wersja 64bit: 148MB - niewielka różnica

MBajt do MBajta i się okazuję że te 500MB które tak straszliwie ''marnujesz'' wsiąka.

Zainstaluj sobie dwa systemy, jeden 32 a drugi 64bitowy, zainstaluj sobie programy i zaobserwuj zużycie pamięci ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x 2 Gb czyli razem 4 GB DDR 3 1600 Mhz ;) ja za moja płytę zapłaciłem 350 zł może przepłaciłem cóż bywa ale nie żałuję, za cały komp było 1800 ;p i jak narazie działa bez zarzutu, ma koło trzech miesięcy i ani grama kurzu nie było niedawno otwierałem ;P w porównaniu do starego to bajka ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.