Jump to content

pajak117
 Share

Recommended Posts

Podczas grania w STALKER Cień Czarnobyla zanika i miga mi hud. Czasami wystarczy się tylko odwrócić i hud znowu się pojawia. Znika w ten sposób, że nie widzę stalkerów na minimapie, amunicji lub jeśli chcę przeszukać schowek to znikają przedmioty tam umieszczone. Kursor też znika, ale czasami daję radę przesunąć go do miejsca w którym powinien być przycisk "weź wszysztko". W menu ekwipunku też znikają kursor i ekwipunek. Jeśli problem występuje przy próbie przejścia do innej lokacji, to nie pokazuje się okienko wyboru czy "czy chcę przejść na kolejny poziom". Udało mi się zauważyć, że wystarczy oddać strzał, aby hud się pojawił na czas 3-4 sek i tak też przechodziłem na kolejne lokacje - podchodzę bliko miejsca przejścia oddaje strzał i szybko wbiegam w to "miejsce przejścia" i tym sposobem nie zmikało mi okienko wyboru. Potem zauważyłem, że często włączony noktowizor pomaga, ale też nie zawsze. Ostatnio jednak zainstalowałem mod Narodnaja Soljanka i jestem właśnie na wysypisku wracając z agropromu do baru, by oddać dokumenty. Ale teraz hud mi zniknął w ten sposób, że już strzał nie pomaga i nie mogę przejść do baru i na całym terenie posterunku powinności nie ma miejsca w którym ten hud by mi się chciał pojawić. Co jakiś czas zmieniają się miejsca w których nie ma hudu. Problem występował także w Czystym Niebie. W CoP jeszcze nie grałem. Parametry komputera: pamięć ram: 1 GB Procek: Pentium Dual-Core T4200 2Ghz Grafika: zintegrowana Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family 256 MB Czy jest to wina laptopa który wiadomo nie jest najlepszy do gier (bo to laptop) i czy da radę jakoś rozwiązać ten problem lub chociaż złagodzić objawy? Z góry dzięki za zainteresowanie. Pozrówka.

Edited by pajak117
  • Dodatnia 1

Podczas grania w STALKER Cień Czarnobyla zanika i miga mi hud.

Czy problem występuje w czystej grze Stalker..czy tylko w modach takich jak NS.?..bo tam np. PDA psuje się jako część fabuły moda. Masz bardzo słaby laptop na takie wymagające mody jak NS, czy nawet czysta gra CS.

No właśnie o to chodzi że zanikał nawet na czystej grze bez modów, ale dawałem radę bo miałem tę opcję, że strzelę lub włączę noktowizor i hud się pojawi. Teraz noktowizora nie mam, a strzał nie pomaga. Wiem, że słaby lapek, dlatego podejrzewam, że to o to chodzi ale chciałem się upewnić. Komunikatu o popsutym pda jeszcze nie miałem. Czyli trzeba się pożegnać z Soljanką :wallbash:

Ja radziłbym grać w mody, ale takie może mniej wymagające od komputera. Jest ich kilka i to po polsku. Trudno powiedzieć coś o tym znikającym HUD, ale jeżeli masz to nawet w czystej grze to tak być nie powinno. Zawsze można spróbować zmienić HUD gry jest ich cala masa.

• Dodatnia 1

Dzięki, popatrze z tą zmianą hudu. Może coś pomoże i będzie działać chociaż witaminka ze trzałem. Przeszedłem OL ultimate z shaderami fload 32 i priboi też dość płynnie szedł i na weteranie dałem nawet radę przejść priboia z takim kompem to i Solianka myślałem, że pójdzie. Właśnie soljanka mi się spodobała bo jest bardzo rozbudowana i skomplikowana. Zobacze z tą zmianą hud'u, a jak nie pomoże to kiedy indziej się przejdzie Sole.

Edited by pajak117

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity