Skocz do zawartości

Metro Last Light


Yurek

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy kraj, czy to zachodni czy wschodni potrafi stworzyć grę która powali na nogi. Na Ukrainie będzie to właśnie Stalker, w Rosji Metro 2033, w Polsce mamy Wiedźmina a w Stanach Zjednoczonych (za którymi osobiście nie przepadam) mamy wspaniałego Fallouta. Co jak co, ale ta gra im wyszła.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Łady. Uazy (bochenki :D), wszędzie chlejących przy ognisku stalkerów. Swojaki wszędzie swojaki :). Akurat większość moich ulubionych gier pochodzi z Europy a z tego większość z środkowo-wschodniej. A Metro się doczekać nie mogę :(. A i Hitman się ładnie zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

// No cóż widziałem tylko małą część tej gry, no i to nie jest "mordowanie na czas" jak się wyraziłeś. Na żadnego Serious Sama czy Painkillera mi to nie pasuje. Ale cóż trzeba poczekać, obejrzeć ew. zagrać i wtedy wydać opinię. Oglądałem ten gameplay z Metro i powiem ,że bardzo mi się podoba jedna broń, a dokładniej ten karabin powtarzalny co go znajdujemy w samolocie. Bardzo lubię bronie bolt-action, ta jest w układzie Mosin-Nagant(W końcu to Rosja) zgaduję(Nie ma jak się przyjrzeć).

Edytowane przez Ganges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh jak na SC to szkoda patrzeć. Pomyśl ,że nazwa się im pomyliła(postać też) i masz ok gierkę. Ja już dawno się przestałem interesować grami tej serii niestety. Ale cóż w Hitmanie były dwie ścieżki, głośna i cicha obie lepiej było zaplanować. W nowej odsłonie mam nadzieję będzie tak samo za mało widziałem żeby oceniać. Ale co do SC się zgodzę naprawdę, z porządnej skradanki robią TPSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Gra będzie mega, zamówię ją i Rome 2. Jedno mnie wierci i skrobie a więc temat liniowości. Metro 2033 LN miała już nie być tak liniowa jak Metro 2033. Teraz nic o tym nie mogę się dowiedzieć. Mieliśmy mieć swobodę w eksplorowaniu metra a tu cóż. Jak wyjdzie tak wyjdzie. Trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja gram i jestem zachwycony :D

Co z tego, że liniowa, ale ten klimat... 

Po prostu wrażenie uczestnictwa w extra filmie postapokaliptycznym jako główny aktor.

Fajnie pomyślane osiągnięcia "namawiające" do tego by zagrać jeszcze raz, możliwość przejścia gry niemalże bez rozlewu krwi (oprócz kilku sytuacji, gdzie jest to absolutnie wymagane scenariuszem).

Jak dla mnie rewelacja.

 

Minusy są głównie dwa:

1. AI przeciwników mogłaby być lepsza (może w trybie STALKER (RANGER), będzie lepiej)

2. Wymagania sprzętowe, które na razie zmusiły mnie do zaprzestania gry. Jutro kurier przywiezie mi nowy procesor do kompa (czterordzeniowy), bo na moim dotychczasowym (dwurdzeniowym) od poziomu SKAŻENIE nie daje się grać, nawet ze wszystkim na minimum... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram i nawet skończyłem już w trybie Stalkera, Świetny jest ten tryb Czasem naprawdę brakuje ammo hehe .Klimat w grze jest Genialny, Katakumby i Martwe Miasto to chyba najlepsze poziomy :) ciekawe smaczki jak przecieranie maski ręką itp.jak wspomina kolega Ai przeciwników mogłoby być nieco lepsze,Artem może im laserem po oczach świecić i nie reagują :P Nie wiem czy ktoś z was gra w trybie stalkera, ja nie miałem trzeciego slotu na broń, może tak ma być... Ogólnie to gra naprawdę warta pogrania polecam ;) 

Yurek a jaki masz komp, ja mam gtx 550ti i 4 rdzeniowy phenom i gra działą na najwyższych ustawieniach,gram na systemie XP. Może masz po włączane te wszystkie zaawansowane Phys'x i inne duperele ? ;> 

Edytowane przez Jaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w trybie stalker są tylko dwa sloty na broń, mnie to na początku troszkę wkurzyło gdyż zawsze moim uzbrojeniem jest coś małego (w tym przypadku rewolwer z tłumikiem do źródeł światła), karabin (na ludzi) i szhodgun (na mutanty) a tutaj musiałem odstąpić od rewolweru ;/

AI jest takie same na wszystkich trybach z tego co czytałem. Sam przerzedłe ją w trybach normalnym i stalker ale na s. zawiesiłem grę na razie na kołku w połowie bo gram w Call of Juarez Gunslinger

 

W dodatku patch do gry (który naprawia optymalizacje dla czerwonych) zniszczył mi optymalizacje, przeszedłem M2034 i miałem 40-50fps przy maksymalnych detalach i 1440x900 (bez patcha), po patchu gra się potrafi wysypać do pulpitu a fps spada, masakra.

 

Co do samej gry twórcy wyciągnęli wnioski z poprzedniej cześć i wykonali kawał dobrego kodu, daje 9/10 palców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moje wrażenia z gry:

1. To nie stalker! Liniowość aż do bólu. Są takie sceny, gdzie widzimy ogromny teren przed sobą (np. Bagna), ruszamy i... stwierdzamy, że  poruszać można się tylko określoną ścieżką. Szkoda potencjału.

2. Nieciekawe pukawki i ich ulepszanie. Po jakimś czasie biegałem już tylko z dwoma, upgrady broni u handlarza dołożone na siłę. Amunicja też jednorodna.

3. Męczące ataki mutantów w niektórych miejscach, gdzie trzeba tak szybko klikać (strzelać) aż palec boli - liniowość gry nie pozwala ukryć się i strzelać z daleka czy też robić jakieś fajne uniki. Spryt w grze nie jest wymagany! AI mutantów określę jednym zdaniem: hurra na niego! AI oponentów - też słabe. Pamiętam, że zatrzymałem się na jakiejś lokacji i poszedłem do kuchni zrobić sobie herbatkę. Gdy wróciłem to się zdziwiłem, przeciwnicy do mnie strzelali, niby, co tam biegali, zmieniali pozycję, ale ja dalej żyłem! Nie do pomyślenia w stalkerze, gdzie 10 s bezruchu i nie żyjesz.

4. To prawda, że można przejść grę ogłuszając przeciwników, elementy skradankowe jednak nie wciągnęły mnie.

5. Wielka zaleta tej gry to akcja i napięcie, dlatego element skradankowy, który spowalnia akcję nie przypadł mi do gustu. Ale inni mogą być zachwyceni.

6. Grafika i owszem wspaniała, ale daje po oczach: maska, w której chodzimy często jest zabrudzona i ogólnie mało widać, przeważnie ciemno i szaro. Coś za coś: klimat i atmosfera okupione łzawieniem oczu

7. Brak jakiś fajnych znajdek typu: 200% życia, lepsza maska itp., co eksplorację terenu sprowadza tylko do filtrów do maski gazowej, naboi i apteczek.

8. Poziom trudności jest ok. Na STALKER nie było zbyt trudno, ale też w paru miejscach parę sejfów trzeba było wciągnąć.

9. Nie będę jej przechodził drugi raz - gra typu zagraj i zapomnij. Powód: gra od lat 12!

Edytowane przez ksantyp
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6. Grafika i owszem wspaniała, ale daje po oczach: maska, w której chodzimy często jest zabrudzona i ogólnie mało widać, przeważnie ciemno i szaro. Coś za coś: klimat i atmosfera okupione łzawieniem oczu

 

Maskę można przecierać z brudu, mi się to bardzo spodobało bo to dodało trochę realizmu. W stalkerze nie cierpię MOD'ów na maski bo to tylko ogranicza znacznie widoczność co urwia. Z resztą się zgodzę ale choć gra korytarzowa to ma swoje zalety w wykonaniu skryptów, gra na 1 przejście, ale przecież oto teraz chodzi, kup- przejdź- wywal- kup następną cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.