Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Mod jak najbardziej udany, a za polonizacje i questy Yurka bije poklony na kolanach bo wymagaly sporego wkladu pracy. Jednak pozwole sobie przejsc do sedna sprawy, a mianowicie poszukuje aktualnie ostatniego schowka Jurka Poliaka na Jupiterze i za cholere nie moge go znalesc a juz kilka dobrych godzin latam w ta i spowrotem po calym terenie sprawdzajac zarowno lokacje naziemne jak i podziemne. Nie mam zielonego pojecia (i cierpliwosci po ok 4/5 godz szukania, oczywiscie nie w czasie gry) gdzie moze byc ukryty. Jesli ktos jest w stanie udzielic mi jakiejs podpowiedzi, bylbym bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

& Scyzor 997 Na północ od wioski Kopaczi jest taka anomalia cieplna (nie pamiętam teraz jak się nazywa). Po jej zachodniej stronie jest wejście do parowu, który przechodzi w małą dolinkę. W tej dolinie leży wrak samolotu bezpilotowego, a obok niego poszukiwany przez Ciebie plecak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za info w sprawie schowka, bo nic wczesniej nie znalazlem mimo, ze przechodzilem pare razy kolo wskazanego przez Cb miejsca. A teraz tak z innej beczki bo mam jeszcze jedno pytanko. Czy jest jakas mozliwosc dolaczenia do jakiejs frakcji (wystarczy tylko powinnosc) w tym modzie???Jesli tak, prosilbym o jakies porady i informacje z tym zwiazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytania:

 

Po pierwsze- widzę, że rozwiązano jakoś kwestię zbugowanej anomalii. Czy jest jakiś czynny link? Czy ten sam problem z  psi psem w Czerwonym lesie również może zostać naprawiony? W razie czego mogę podesłać sejw.

 

Drugie pytanie: jak dostać się do lokacji z wejściem do Mózgozwęglacza... Tylko z panem przewodnikiem nie?

 

Trzecie: Ile spawnuje się tych kozackich pająków i gdzie oprócz jantaru? Mnie trzy napadły koło smaolotu zwiadowczego i w dawnym miejscu z artefaktem psionicznym, jeden koło kolistej anomalii , jeden w bazie przeciwlotniczej. :D

 

 

Czwarte: co to za kopalnia oznaczona na czarno chyba pomiędzy agropromem, Barem a Wysypiskiem?

Edytowane przez Hrothgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam problem z uruchomieniem moda,zainstalowałem według opisu i ma taki fatal error-

FATAL ERROR[error]Expression    : xml_result[error]Function	  : CXML_IdToIndex<class CInfoPortion>::InitInternal[error]File		  : e:stalkersourcestrunkxr_3daxrgamexml_str_id_loader.h[error]Line		  : 162[error]Description   : error while parsing XML file[error]Arguments	 : info_icf_predbannik.xml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s4top

Opcja 1: masz złą wersję językową, sprawdź w pliku localization.ltx

jaki masz ustawiony język?

Opcja 2: mniej prawdopodobna z uwagi na rzadkość jej występowania, inaczej błąd byłby częsty i zostałby naprawiony aby mod mógł być zdatny do gry, więc:

[error]Description   : error while parsing XML file


Najprawdopodobniej plik info_icf_predbannik.xml zawiera niedomkniętą sekcję, którą można uprościć do przykładu:
<xml>        <character id="amk_vitek_voron">        <class>amk_vitek_voron</class>    </character>    <character id="amk_artem_kulinar">        <class>amk_artem_kulinar</class>    </character></xml>

sekcja rozpoczyna się od <xml> a kończy na </xml>

Jeśli mamy błąd parsingu, to często jest spowodowany poprzez niewłaściwy element np. brak slasha w tagu.

Najlepiej jeśli poprosisz o nowy plik, chociaż tak naprawdę - nie widziałem by prócz Ciebie, ktoś miał w/w błąd, dlatego sprawdź podstawy typu: wersja patcha, instalacja wszystkich poprawek etc.

Nie mam tego moda, więc możesz wstawić plik do sprawdzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chłopaki, wyskakuje mi przy włączeniu coś takiego.

FATAL ERROR[error]Expression    : xml_result[error]Function	  : CXML_IdToIndex<class CInfoPortion>::InitInternal[error]File		  : e:stalkersourcestrunkxr_3daxrgamexml_str_id_loader.h[error]Line		  : 162[error]Description   : error while parsing XML file[error]Arguments	 : info_icf_predbannik.xml 
 

Edytowane przez malakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Burbon

 

Ten plik "info_icf_predbannik.xml" nie był modyfikowany w polonizacji.
W związku z tym jest to albo błąd podczas pobierania (błąd archiwum), albo raczej podczas rozpakowywania moda.
Na czas składania gamedaty moda wyłącz antywirusa.

 

A nie zapomniałeś zainstalować "Fix dla Full Patch" (punkt 6 sposobu instalacji podanej w pierwszym poście tematu) ?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, chyba mój post gdzieś zniknął.

 

Mam 2 pytania:

 

1. Czy na pewno na Bagnach i Wysypisku odkryję w jakiś sposób zagadkę tych 2 PDA z baru w pierwszej lokacji?

2. Gdzie są narzędzia wspomniane przez Generała? Szukałem wokół całej sterty głazów przy bajorku i kompletnie nic ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1  Obszukaj głazy leżące naprzeciwko (po południowej stronie) tego kompleksu fabrycznego leżącego na górce nad bajorem. Ad.2 Notatka jest w piwnicy nie w pólnocnej wiosce, a południowo-wschodniej. Zejście do piwniczki jest jedno. Nie zabłądzisz. Ad.3 Na Wysypisku klasycznym jest ciąg dalszy zadania z Kowbojem. Na wschód o pierwszej hałdy odpadów po prawej. Ad.4 Nie każda lokacja ma takie PDA, więc jeśli nic nie znajdziesz, to sie nie martw.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za post pod postem, ale wyskoczył mi nieprzyjemny bug trap, gdy wszedłem na Wysypisko, na którym zaczęła się emisja. Szedłem, szedłem i nagle bum. Gra się zacina i wywala do pulpitu.

 

Expression    : vertex || show_restrictions(m_object)Function	  : CPatrolPathManager::select_pointFile		  : E:stalkersourcestrunkxr_3daxrGamepatrol_path_manager.cppLine		  : 155Description   : any vertex in patrol path [gar_smart_bandit_raid_1_walk] in inaccessible for object [val_bandit_respawn_251503] stack trace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pomieszało się z bandytą [val_bandit_respawn_251503].

Masz dwie możliwości...

1..usunąć element z gry. To bandyta więc raczej nie będzie potrzebny. W tutorialach masz jak usuwać elementy z gry.

2..zmniejszyć w alive .ltx switch_distance np do 10 i spróbować wejść na Wysypisko. odszukać jakiegoś zablokowanego/rannego bandziora i go zastrzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hrothgar - Martwa Topiel, to lokacja zabawowa. Można znaleźć "mocne" artefakty, trochę postrzelać  do mutantów. Ale ten "bibliotekarz" jest tu chyba nieśmiertelny. Nawet granaty z podlufowego, z najbliższej odległości go nie ruszają. W tunelu za mostem, sporo amunicji i medykamentów, a w zawalisku jest teleport na Stare Wysypisko, skąd na Nowe i na Agro.

A co do "dziwnych spraw". Widocznie grasz "niestandardowo", tak jak i ja, i wtedy gra wrzuca nietypowe rozwiązania. Autor moda, nie jest w stanie przewidzieć wszystkich możliwych rozwiązań, w takich luzackich drogach przejścia kwestów. Tak jak i my nie wiemy, "co autor miał na myśli", tworząc takie lokacje.

Grając w moda nie przetłumaczonego, też miałem kupę dziwnych zdarzeń. Dopiero polonizacja je zlikwidowała.

Dodano:

Na to pytanie, to chyba tylko Yurek odpowie.

Dotyczy to Czerwonego Lasu i Leśnika. Jeśli dotrzemy do niego bez anomalii, pokazuje nam plecy i nie ma dialogów i broni nie udoskonala.

Czy tak jest w tym modzie, a jeśli nie,  to gdzie jest ta anomalia przerzutowa, bo na czołgu nie ma. A jeśli jest to taka niewidoczna, jak w sektorze 13, samoprzerzutowa, to gdzie jest.

Kolejne podbicie tematu.

 

Jestem w szpitalu, wracam z generatorów. Stoję w miejscu gdzie jest PDA Profesora. Nie mogę znaleźć przejścia do telepotru do Limańska.

Byłem już na pawlaczu, gdzie się szło do tej części z helikopterem. I nic. Ciężko mi szukać, bo mod się mi biesi. Gubię tekstury, chodzę poklatkowo.

Próba rozwalenia przeszkody na "starym" przejściu do otwartej części szpitala zakończona wylotem. Takich cyrków, to jeszcze nie miałem. mod mi działał pięknie.

Każda rada dobra, a wskazanie miejsca przejścia najlepsze ( a ze screenem - na Oscara ).

Co do szpitala można przejść z przewodnikiem czyli z leśnikiem do generatorów centrum tylko sprawdzic czy leśnik będzie dostępny do powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawnyokagora - odpowiedź na moje pytanie o Leśnika, jest kilka postów niżej, od tego z którego wziąłeś cytat.

A jeśli Twoja wypowiedź, to odpowiedź na moje pytanie, to nie sądzisz, że pół roku po pytaniu, to już trochę poniewczasie?

Moda już dawno skończyłem. Zdążyłem w tym czasie przejść kilka innych.

Patrz na daty postów na które odpowiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.