Skocz do zawartości

Patche do Powrotu Szramy cz.1 - dyskusja i problemy


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem nowy patch na "dzike kawałki muzyczne", ponieważ na poprzednim patchu pojawił sie wylot:


FATAL ERROR
[error]Exp[b][/b]ression : ovi->channels==1
[error]Function : CSoundRender_Source::LoadWave
[error]File : E:stalkerpatch_1_0004xrSoundSoundRender_Source_loader.cpp
[error]Line : 71
[error]Description : Invalid source num channels:
[error]Arguments : e:s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobylgamedatasoundsabc_newsborov_music3.ogg

Nowy patch nazywa się: WILD SOUND KILER patch (Powrót Szramy cz.1) FIXED.

Po prostu zapomniałem, że Stalker obsługuje tylko pliki .ogg mono, a tam znalazły się dwa kawałki stereo i stąd ten wylot.

Na nowym patchu będzie OK ;)

Patch do pobrania w temacie "Inne patche..." (http://stalkerteam.pl/topic/4559-inne-patche-do-powrotu-szramy-cz1/#entry45845)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich skoro mowa o błędach to mówię co i jak miałem ich kilka ale taki z poważnych to jest taki że kiedy wchodzę na terytorium baru i po załatwieniu zgrai psów przechodzę przez rów i na wysokości kontenerów gra zamiera. Tz. zatrzymuje się i komp wymaga restartu i po tym dziwnym zjawisku gra staje się nie do grania bo po kilku wczytaniach ostatniego zapisu sytuacja staje się taka sama. Koniec tej gry jest bez błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@yurek zaznacz żeby tego patcha nie łączyć z dodatkiem SCREAM, lub jeżeli ktoś łączy to żeby najpierw usunął z patcha plik amk_mod.script - to przez to był ten wylot - pobrałem dzisiaj patcha i wrzuciłem (dobrze że w osobnej gamedata.db) - od razu wyskoczył. Jak usunąłem to śmiga dalej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłem poczekać z tą reistalacją...mam doła,nie powiem :sad: !

@Yurek:

Dzięki, ale nawet nie wpadłem na to, że ktoś może próbować nałożyć tego patcha na SCREAM, czyli jakby zrobić downgrade moda :blink:

,z całym szacunem ale nie każdy siedzi w tym tak mocno jak Ty i paru innych Gośći na ST,musicie brać pod uwage takich żuczków jak jak ja . :tongue:

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paczce są pliki: (inventory_sect i inventory_sect ORIG) jak i (actor i actor ORIG) I (restriction_stock i restriction_stock ORIG). Są to pary plików. Z przyrostkiem" ORIG" to pliki orginalne. Trzeba skasować te bez "ORIG" a pozostałe edytować nazwy pozbywając się przyrostka.

Edytowane przez cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że dobrze Cię rozumiejąc, to co zrobiłem jest prawidłowe. Aby nie mieć problemu z powrotem, a zapomniałbym co zrobić ( siwy łeb nie wszystko trzyma ), utworzyłem nowy katalog uninstal -> przekopiowełem gamedata -> usunąłem oba pliki nie ORIG -> zmieniłem nazwę pozostałych usuwając z nich ORIG. ORIGów z pierwszej gamedata nie usuwałem, choć chyba teraz tam są już niepotrzebne. Co Ty na to? Na razie nie sprawdzałem czy skutkuje, ale powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz możesz to podzielić na dwa foldery gamedata, będzie łatwiej zapamiętać. Każda gamedata będzie zawierać trzy pliki. To to samo co zrobiłeś tylko bardziej czytelnie. 1...jeden nazwij sobie poprawka na X kilogramów tam wstaw trzy pliki modyfikowane (bez ORG) 2..drugi nazwij oryginalny udźwig i wstaw tam te pozostałe trzy z dopiskiem ORG. Po tym podziale usuń ten dopisek z nazwy pliku. Tak podzielone pliki nie wymagają edytowania nazw. Wystarczy wrzucić odpowiednią gamedata do gry w zależności od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak zrobiłem. Po Waszych uwagach sprawdziłem tylko w katalogu uninstal, czy nie została jakaś para ORGIN i nieORGIN. Po zrobieniu porządku zostaje tylko sprawdzić skuteczność, ale to jak skończę moda lub z modem. Edit; Tylko dla informacji. Robiąc lokację Jantar, ubrałem egzo Czystego Nieba i pokazało mi max udźwig 360 kg. Ale już przy 330 miałem ograniczoną możliwość ruchu. Nie przeszkadzało mi to, bo wyrzuciłem złom zebrany przy okazji ( weź wszystko :blush: ) innych zdobyczy i poszedłem dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.