Skocz do zawartości

Handlarze - pliki config


transadwens

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ominąć ograniczenie możliwości kupna broni itp u handlarzy? Kiedy grzebię w plikach supply, buy itp, handlarze sprzedają tylko niektóre rzeczy, jakie wpisałem na listę. Tak jakby mieli limit sprzedawania tylko 5 rodzajów broni i amunicji, a niektórzy w ogóle nie sprzedają broni. I jak zmodyfikować ceny, aby były trochę bardziej przystępne? Cieżko naprawić exo, którego cenę ustaliłem na 450.000 (żeby było realistycznie), kiedy za sprzedaż zniszczonego do połowy dostaję 4000, a broń skupują za pieniądze warte worek piasku. Które pliki odpowiadają za takie ograniczenia, których nie ma np. w Priboi Story?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem już tam, dodawałem do spisu dużo różnych przedmiotów, ale sprzedawał powiedzmy - z 30 wpisanych różnych broni, jedynie 5, losowo wybranych (chyba). Ten temat, który podałeś ogarnąłem, powpisywałem to co chciałem, ale tutaj chyba jest jakaś większa grzebanina, powiedziano mi, że niby są jakieś pliki, które "utrudniają" handlowanie. Szukałem ich, ale nie znalazłem nic takiego. Raz natknąłem się na linijkę w jakimś pliku, w której podana była wartość inv_weight = 1000 chyba dla Sidorowicza. Nie pamiętam jaki to był plik, szukałem ale nie znalazłem tego ponownie. Podejrzewam jednak, że to tam gdzieś powinny być linijki odpowiadające za ilość sprzedawanych przedmiotów czy coś takiego. Tak czy inaczej sposób z tamtego tematu chyba działa "częściowo" (chyba, że coś źle robię). I jeszcze. Który handlarz jaką ma nazwę w configach, bo ciężko to ogarnąć czasami :D

Edytowane przez transadwens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że co poniektóre bronie są wpisane jako "unique", tak jak się to robi z przedmiotami questowymi, i mimo ich dopisania handlarzowi i tak nie będzie ich w ofercie.Szukanie tego w plikach mija się z celem, to syzyfowa robota. Po prostu podstawa to przeszukać każdego trupa na pobojowisku i rozładować każdą broń. Jak tak będziesz robił, ręczę ci że nie zabraknie ci amunicji, broni, artefaktów i lekarstw. No chyba, że koniecznie musisz strzelać z czegoś dziwnego. A pancerzy i broni nie naprawia się u mechaników tylko się kupuje zestawy remontowe. w ten sposób naprawa twojego egzoszkieletu nie wyniesie cię więcej niż 6-7 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ogarnąłem do końca wszystkiego, więc naprawy samodzielne to bardzo dobra wiadomość :D Chodzi mi o to, że skoro są różne nowe giwery, to warto by je chociaż wypróbować, a słyszałem, że często gęsto nie idzie na nie trafić przez całą grę. Po co w takim razie taka różnorodność skoro nie można tego wykorzystać? Ale powtarzam - nie ogarnąłem całości jeszcze, więc do końca nie wiem. A co do unique - u Muzykanta (Mozart) pojawią się wszystkie klamki, tylko po prostu jedynie 6-7 rodzajów. Ma jakiś limit ilości "slotów". Bo jak wpisywałem mu różne, to wszystkie się pojawiały jakie znalazłem w gamedata/config/weapons. Udało mi się dodać zestaw naprawczy (ten co używa Meduzy) i remkomplety 3 rodzajów. Zestaw naprawczy nie naprawia kombinezonów, tam gdzie powinien być przycisk "napraw kombinezon" pisze "made in China". Niby w pliku script dla zestawu naprawczego jest opcja naprawiania ubranek, ale w grze to nie działa. A z kolei remkompletów chyba się nie używa, bo chyba są to itemy questowe. Jak więc naprawić kombinezon, którego cenę ustawiłem powiedzmy na 250.000 RU?

Edytowane przez transadwens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.