Skocz do zawartości

Komputer andrzej75


andrzej75

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Mnieciu napisał:

Jeżeli chodzi o dyski to strasznie ciasno. Tylko 3 sloty.... Brałbym coś innego niż  SilentiumPC Aquarius X70W.

Zauważ @Mnieciu, że @andrzej75  ma tylko 1 dysk HDD. Główny nacisk kładzie na dyski SSD, na które ta obudowa ma aż 3 sloty. To rozwiązanie przyszłościowe, bo dyski HDD odchodzą powoli do lamusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnieciu jest ok, ale jak wspomniałem min. dwa mniejsca na ssd 2,5(ta x70w ma trzy) no i pozostaje zawsze spore okno. dochodzi jeszcze ten cały system chowania kabli,  i tak zwana "piwnica" itp.

Chodzi mi o cos podobnego, ale żeby nie wywalić xx zł tylko dlatego że ma inne logo.

EDIT: smox głupio mi się przyznać, ale nie mam żadnego HDD, tylko nie mogę znależć edycji tego wpisu by zmienić. Aktualnie mam 2 ssd 2,5(120GB + 525GB) Tak samo mam nową grafikę, tylko jak wcześnie nie mogę dojrzeć edycji wpisu. :(

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę komputera charakteryzują w większości dwa parametry, od których zależą jej wymiary. Są to: wielkość (wysokość) schładzacza (brzydko mówiąc "coolera") oraz długość karty graficznej. Poza tym warto znać również format płyty głównej.

Resztę już dobieramy według indywidualnych potrzeb (tak jak u ciebie Andrzeju - 2 miejsca na dyski SSD).

Ten  SilentiumPC Aquarius X70W jest ogólnie przeznaczony pod chłodzenia wodne (stąd i jego wymiary). Jeśli takiej właśnie obudowy potrzebujesz to dlaczego nie? Cena jest przystępna, mankamentem może być jedynie stosunkowo mała ilość kieszeni HDD (typowa jednak dla tego rodzaju obudów czyli woda + piwnica).

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format płyty głównej będzie zapewne ATX, jakie będzie chłodzenie tego dokładnie nie wiem, to zależy na jaki procek wymienię stary(w grę wchodzi i7 lu i5 socket 1151). Nie wiem czy będę montował chłodzenie wodne, ale ta obudowa ma max 175 na cooler i 415 ma grafike, moja grafika spokojnie wejdzie i będzie jeszcze luzu, a i zapewne cooler wejdzie "prawie" każdy, i te miejscówki 3 x 2,5 - dlatego myślę o niej.

Teraz mam roczna obudowę Zalman Z9U3 i grafika jest na styk, i w sumie to główny powód wymiany obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Procesor      Inter Core i7 3820 4x3.60Ghz BOX (LGA2011, 10MB)

Płyta     Gigabyte GA-X79-UD3, X79, DDR3, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core i7

Ram     2xBBR3 8GB 1600Mhz Kingston HyperX Blu XMP

Dysk systemowy     Kingston ssdNow 200V 120GB

Magazyn Crucial SSD MX300 (525GB, 2,5", SATA3)

Zasilacz     ATX 600W OCZ StealthXStream 2(Fan120mm, PFC)

Obudowa     SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black

Chłodzenie CPU     Intel BXRTS2011AC LGA2011 Core i7

Grafika     GeForce GTX1070 Palit, 8GB, DDR5, 3xDP, HDMI, DVI, PCI-E, Super JetStream 1632/80000

 

Obudowa wymieniona, teraz mam nadzieje kolejny krok to wymiana płyty, procka i ram (planowane luty/marzec)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.