Skocz do zawartości

ANKIETA - języki, jakie znasz ?


Języki  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie znasz języki obce ?

    • Angielski/Brytyjski
    • Niemiecki
    • Rosyjski
    • Inne niż powyższe
    • Nie znam innego niż ojczysty Polski
    • Ukraiński
  2. 2. Jakie znasz języki programowania ?



Rekomendowane odpowiedzi

Taka moja ciekawość, chciał bym wiedzieć ile osób z przebywających na tym forum zna np. Język RU ? Głosujemy, + oznacza po prostu całość bez oznaczenia wersji. Jak chcecie to możecie napisać coś więcej w temacie. Jak chcecie to mogę dodać odpowiedzi, można dopisać do 20 sztuk. Ja np. Znam komunikatywnie Angielski a kiedyś się uczyłem Niemieckiego, w podstawówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że to są takie same języki

Tak, to są dokładnie takie same języki jak n.p. Polski i Serbski :biggrin:

Ja proponowałbym jeszcze dodać stopień zaawansowania, a dlaczego, to zobaczcie na moim przykładzie:

Angielski:

biegle w mowie, czytaniu i w piśmie

Rosyjski:

w mowie średni, ale generalnie dogaduję się bez problemów

w pisaniu tragedia, wieki mijają, zanim coś napiszę, a i to z błędami

w czytaniu bardzo powoli mi to idzie, ale mogę spokojnie tłumaczyć proste teksty, natomiast trwa to niestety bardzo długo

Tak więc mimo tego, że znam dwa języki, to są to zupełnie rózne ich "znajomości"

jak w przypadku ANG i GB

A przepraszam, jaka jest różnica i co to jest za język ten GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w szkole nauczyli angielskiego, mogę pisać/czytać i mówić w podstawach. Ogółem mogę się porozumieć po angielsku z kimś, udawało mi się to już np. przy rozmowach przez mikrofon w grach oraz pisząc na czacie, ale tak jak mówię- minimalnie ponad podstawy. Rosyjskiego/Ukraińskiego nigdy się nie uczyłem, a szkoda.. bo wolałbym chodzić na lekcje właśnie Ruskiego niż Niemieckiego. A co do samego niemieckiego to lipa, pierwsze lekcje miałem już bodajże w gimnazjum, znam mniej niż podstawy. Mogę się tylko przywitać, powiedzieć kawałeczek coś o sobie, i wiedza w tym momencie się kończy. W sumie mam za swoje, uciekałem z lekcji i często opuszczałem szkołę, nie ucząc się praktycznie niczego to takie są konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawówce,rosyjski,niemiecki.W szkole średniej nadal rosyjski i angielski.Znam rosyjskie litery i umię zrozumieć nie techniczny pisany tekst lub samemu coć napisać.Angielski słabiej w pisaniu ale filmy bez lektora i napisów jakoś daję radę. :blush: Brak kontynuacji nauki zrobił swoje,minęły lata i zbyt wiele uleciało bezpowrotnie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papaczos Chyba wiadomo o co mu chodzi ale lepiej by było jakby to zrobił tak: English/American English A różnica między nimi istnieje w fonetyce(AE jest bliższy XVIII wiecznej angielszczyźnie) oraz ortografii i słownictwie. Dla przykładu różnice w słownictwie: WB/USA football/soccer silencer/muffler lorry/truck car park/parking lot

Edytowane przez Ganges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.