Skocz do zawartości

Działanie internetu w Plusie.


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie to pytanie kieruję do użytkowników internetu mobilnego w Plusie. Od piątku zauważyłem że internet bardzo muli, mam modem HUAWEI (modelu nie podam bo nie pamiętam), często zmienia rodzaj sygnału, najlepszy HSDPA+ przeskakuje na 3G. Limit nie wyczerpany. Jakieś sugestie, porady. Podłączony przez USB do komputera, nie wiem czy to ma znaczenie po dłuższej pracy modem się nagrzewa ale to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak nieraz mam :D, modem mi także się nagrzewa, najczęsciej pomaga mi wyjęcie i włożenie modemu w port usb, jak to nie pomoże wyjmij modem, wyłącz i włącz komputer,Jak masz neta podłączonego do laptopa to przespaceruj się z lapkiem i netem włączonym po mieszkaniu i znajdź miejsce gdzie zasięg jest najlepszy.ja tak robię i później wracam na miejsce w którym byłem wcześniej i net normalnie działa.Z plusowskiej aplikacji zrezygnowałem i używam teraz mobile partnera, lepiej mi się z niego korzysta.A co do przekraczania transferu to ostatnio przekroczyłem a wiadomość o zwolnienu transmisji doszła mi po 3 dniach :-/ A co do modemu to mam HUAWEI e 169

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma się czego obawiać, to nie krasnale ani smerfy, to najzwyklejsze obciążenie sieci. Ja mam firmowego biueconnecta i też tryb połączenia lubi szaleć. Również na Aero2 nie zawsze telefon łączy się z antena w HSDP+ czyli w trybie klasy 10tej. Często przełącza się na 3G przez co i podczas jazdy autem przycina się internetowe radio. Trzeba wiedzieć ze antena nadaje sygnał w jedną stronę to się jakoś tam nazywało jednostką ... Chodzi o to że jak podłącza się do sieci 19 telefonów starszej klasy i 1 np. klasy 8smej to idzie sygnał anteny tak by wszystkie telefony mogły go zrozumieć w danym sektorze. Więc nawet jak w sektorze znajdują się 4 telefony klasy 15tej, i jeden zwykły GSM 900MHz, to sygnał leci w jednostce ... tak by ten jeden tez się połączył, czyli gsm 900 Mam nadzieje że napisałem to dość zrozumiale, ponieważ piszę własnymi słowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie Naznaczony chodzi, tylko dlaczego podpisujemy umowę na jednych warunkach a rzeczywistosć swoją drogą. Zastanawiam się nad zmianą modemu na starszy model który miałem wcześniej zainstalowany.

mimo iż mam prędkość 7,2 mb to wątpię by mi to wykorzystywał.Raz w nocy przy aktywnym iplusopobieraczu chciałem włączyć filmik na youtube w HD, nie dało się oglądać bo na sekundę filmu kilka sekund buforowania,ewentualnie w ogóle się nie właczał, a u brata na 6(jak się nie mylę) MB wszystkie filmiki w HD oglądałem bez ścin dodam tylko że brat ma stacjonarny internet.

Filmy na YT nie zacinały się na HD pomimo włączonego "polsky tv" na drugim kompie

a co do umowy to jak się nie myle to jak im udowodnisz że internet chodzi nie tak jak było to w umowie to możesz odstąpić od umowy.

Edytowane przez Naznaczony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to nie zrozumiałem :D Wiadome jest to że im więcej osób siedzi tym bardziej sieć obciążona

Może inaczej, mając 2 rurki (jedna o przekroju 2cm a drugą 10cm) i wiaderko z dziurkami o przekroju 2cm, 2cm i 10cm musisz zamontować na rurkę o przekroju 10cm zwężenie do 2cm. Ponieważ antena jest jedno zadaniowa, i nie możesz wsadzić dwóch rurek o przekrojach rozbieżnych naraz, tylko takie same dla danej jednostki.

mimo iż mam prędkość 7,2 mb to wątpię by mi to wykorzystywał.Raz w nocy przy aktywnym iplusopobieraczu chciałem włączyć filmik na youtube w HD, nie dało się oglądać bo na sekundę filmu kilka sekund buforowania,ewentualnie w ogóle się nie właczał, a u brata na 6(jak się nie mylę) MB wszystkie filmiki w HD oglądałem bez ścin dodam tylko że brat ma stacjonarny internet.

a co do umowy to jak się nie myle to jak im udowodnisz że internet chodzi nie tak jak było to w umowie to możesz odstąpić od umowy.

Bo brat ma internet stały o odbiorze danych 6Mb/s a ty masz internet DO 7,2Mb/s (modem klasy 10tej), 7,2Mb/s to prędkość z jaką modem porozumiewa się z nadajnikiem, i taką prędkość możesz mieć maksymalną. Przy bardziej obciążonej sieci prędkość spada. Jak na 101% nie przeczytałeś w umowie co jest napisane malutkim druczkiem, operator nie zobowiązuje się do stałego przesyłu a jedynie do maksymalnego. Ostatnio unia próbowała wymusić na tych skur@@23 by na umowach była napisana prędkość zapewniana, ale skutki nie były z tego co czytałem najlepsze.

Ciekawostka:

Dołączona grafika

Z czego modemu powyżej klasy 15 nie spotkałem, i chyba nikt nie spotka, ponieważ szykuje się zmiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metek instalowałem program od nowa tak że jest to świeża instalacja.

Pytałem, co masz wpisane tam w tym polu panel sterowania/opcje internetowe/połączenia.

Dopisek. W tym polu (prostokąt) prawdopodobnie pozostał wpis z poprzednich zainstalowanych opcji modemu. Jeśli tak, to wystarczy to usunąć, zostawiając obecny z zainstalowanego modemu.

Edytowane przez metek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metek sprawdze ale mam ustawienia automatyczne tak jak aplikacja. Szczerze powiedziawszy ta aplikacja PLUS do połączenia z internetem jest gorsza niż wcześniejsza wersja.

Dlatego ja korzystam z MOBILE PARTNERA, jest lepszy i wydaje mi się że lepiej chodzi,nieraz tylko sms'y później dochodzą ale tak to działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie. Podejrzewam, że jak z powrotem zamontujesz modem z Plusa, problemy wrócą. Czytałem kiedyś w necie, na temat działania modemów, to "plusowski" miał bardzo złą opinię, gdyż konstruktorzy tego urządzenia, nie postarali się, by rozwiązać w nim problem z mulistym jego działaniem. Przypadkowo został uszkodzony i oddany do naprawy. Wina moja i miałem problem, bo modem znajomych, którzy mieli wzięty telefon w pakiecie z netem w plusie i nie korzystali z niego, bo słaby był u nich zasięg, więc pożyczyli. Rad nierad, zamówiłem niedrogi (jak na modemy - niecała stówa) modem Huawei, by mieć jako taki net. Po zamontowaniu, neta miałem o wiele szybszego, mniej mulącego. To takie moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • portals zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.