Skocz do zawartości

Maszyneria oloo...


oloo

Rekomendowane odpowiedzi

Mój też nie nowy :) Dobija mnie ta rozwalona matryca, ale nie dam 2.5 koła za nową, a używki - choć o połowę taniej, praktycznie się nie zdarzają w Pl. Ogólnie siedzę na macach, prócz tego mam w warsztacie zwykłe G5 (też w iMacu), i parę innych ;) A jutro jadę po 2 x G5 macpro i sztukę na dualnym Intelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Ta, żeby to jeszcze działało ;/

oloo, na którym systemie pracujesz częściej ?

Od zawsze używasz maca ?

Napisz coś o tym wszystkim, jak wygląda sprawa z cenami softu, jak działają gry...

Czy jest sens bulić kupę pieniędzy za maca ? A potem instalować na nim Windowsa ?

Jaka jest stabilność systemu, zdarzają się zawiechy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, żeby to jeszcze działało ;/

oloo, na którym systemie pracujesz częściej ?

Od zawsze używasz maca ?

Napisz coś o tym wszystkim, jak wygląda sprawa z cenami softu, jak działają gry...

Czy jest sens bulić kupę pieniędzy za maca ? A potem instalować na nim Windowsa ?

Jaka jest stabilność systemu, zdarzają się zawiechy ?

Nie, na Macu siedzę z rok czasu. Ceny systemów są znośne, znośniejsze, niż Windowsa - Liona można kupić nawet na All za ok. 200 zł.

Sensu bulenia za Maca kupy kasy - nie ma, szczególnie jeśli jesteś tylko graczem. To doskonały system do pracy/netu - jednak gry traktuje ciut po macoszemu.

Stabilność jest rewelacyjna, przez ponad rok nie zdarzyła mi się "zawieszka", nie było absolutnie żadnych problemów z systemem etc. Na Maca nie ma praktycznie wirusów (no..jakieś tam niby są, ale jest i stosowny soft anty), więc bezpieczeństwo jest sporo większe, niż w Win. System jest bardzo intuicyjny, nie miałem w zasadzie żadnych problemów z przesiadką z windy.

Jest mnóstwo darmowych programów, działających równie dobrze, jak płatne odpowiedniki; zresztą nawet świeża instalacja ma w zasadzie wszystko, co jest potrzebne do pracy.

W kwestii instalacji Windowsa na Macu - odpowiem tak - przy zasadniczo identycznej konfiguracji "składaka" i Maca, ten ostatni ma wyższy wskaźnik indeksu wydajności. Jednak pracuje to trochę inaczej. Ważny jest też o wiele niższy pobór prądu - byle blaszak żre jak mały konik, Mac zaś z umiarem ;)

@Oloo dodaj jakieś fotki...chętnie zobaczymy tego Mac-a.

Potłuczona matryca, brak szyby - widok jest taki sobie. Lepiej pooglądać nowe ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówią ja nie kupił bym maca. Za podobne pieniądze można dostać mocniejszego PCta a system od Maca można wgrać na PC przy małych kombinacjach.

Sam system jest dość ok ze względu na dużą zgodność z Linuxem.

Zależy za ile. Mnie mój kosztował około 500 zł. W końcu pracuję w elektrorecyclingu ;)

Też nie dałbym za Maca 5 - 6 tysiaków. Ale w tej cenie..cóż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

2.5 K za matrycę?!?! :O Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Bez urazy ale bebechy jak niemal wszystkie made in China a płaci się za co? Za logo? Za lans? Co sprawia że ludzie za kość RAM wartą w produkcji może 20 PLN a na rynku 80 PLN lubią płacić 250 PLN bo jest zamontowana w czymś co niesie logo jabłka do tego nadgryzionego? :D

 

Symbole, symbole. Nadgryzione jabłko, a wiecie, pierwszy MAC zdaje się kosztował 666 dolarów. Ciekawe no nie. ;-)

 

Jeśli nie do grania to zdecydowanie Linux. (choć Stalkery spokojnie pójdą a i nie tylko) Moc darmowych dystrybucji do wyboru. Wsparcie całkiem sporej liczby użytkowników w różnych językach. Otwarte kody. Moc darmowego softu. Lepsze wykorzystanie zasobów. Koniec z płaczem ile RAMu zadziała. Stabilność - tu zależy od dystrybucji. Spokojnie coś można dobrać. Są nawet dystrybucje wyglądem przypominające "łokna" ;P

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.