Skocz do zawartości

Black Mesa, mod do Half Life .


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Black Mesa to tytuł moda, który był tworzony od roku 2004. Jest to pierwsza część doskonałej gry Half-Life przerobiona dla wymogów współczesnej grafiki.

Więcej szczegółów tutaj...http://www.tvn24.pl/...ife,274780.html.

TEMAT MODA I LINKI...

Link..http://www.moddb.com...page/4#comments

INSTALACJA MODA...

Do działania moda Black Mesa niezbędny jest Source SDK Base 2007.

Otwieramy konto na Steam.

Ściągniemy SDK za darmo ze Steama. Wybieramy BIBLIOTEKA, klikamy na Wszystkie gry i wybieramy Narzędzia.

Pobieramy SDK wielkości 4,7 GB...cierpliwości, silnik zainstaluje się samodzielnie.

Pobieramy pliki moda (3,2 GB) i uruchamiamy Black Mesa-setup.exe.

Mod znajdziemy na naszym koncie w Steamie w sekcji BIBLIOTEKA ..będzie tam skrót który można przenieść na pulpit.

Po uruchomieniu moda ze skrótu, Steam niezbędny do działania moda uruchamia się w tle.

To wszystko by mieć dobrą darmową grę.

NAPISY W GRZE...

Ustaw w opcjach ...Tylko dialogi...i uruchom ponownie grę. Jeżeli w dalszym ciągu nie ma napisów to należy zrobić tak...

Ustawić w Opcjach ...zamknięte napisy...i dokonać małej edycji w plikach..

Wejdźcie do folderu z grą (domyślnie C:Program Files (x86)SteamsteamappssourcemodsBMS), a potem do resource.

Macie tam 2 pliki o nazwie "closecaptionenglish", jeden z rozszerzeniem .dat... a drugi .txt... Zmieńcie ich nazwy na ...closecaptionpolish

//

Pojawi się również zestaw napisów z konsoli, ale wystarczy wrócić do ustawienia..Tylko dialogi ...i powinno być OK. Napisy są angielskie, nie szukałem polskich.

SCREENY...

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Wymagania sprzętowe moda Black Mesa...

Minimalne:

Pentium 4 3.0 GHz lub AMD Processor

1 GB RAM

Shader model 2.0, ATI 9600, NVidia 6600 lub lepiej

DirectX 8.1 zgodny dźwięk

Windows XP, Vista, or 7

6.9 GB miejsca na dysku (bez SDK 2007)

Zalecane:

Intel core 2 duo 2.4GHz lub AMD Processor

1 GB RAM

Shader model 3.0, NVidia 7600, ATI X1600 lub lepiej

DirectX 9.0c zgodny dźwięk

Windows XP, Vista, or 7

6.9 GB miejsca na dysku (bez SDK 2007)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pierwsza część doskonałej gry Half-Life przerobiona dla wymogów współczesnej grafiki.

Tak i powiem Wam, że bardzo, ale to bardzo na nią czekałem. Przestałem 3 lata temu i teraz, chociaż wiem, że już wyjdzie za parę dni, a na jej głównej stronie jest zegar, odliczający dni, minuty i godziny, ja jej nie pobiorę. Nie z jakiejś przekory, czy ze złości. Po prostu w międzyczasie inni moderzy, którzy nie mieli chorej ambicji zrobienia "najlepszego moda do Half-Life 1 w naszej galaktyce" robili mniejsze rzeczy. Jedni zrobili lepszy wygląd broni, za chwilę inni lepszą wodę, potem efekty dźwiękowe...dzięki temu grałem w tę grę z 5 razy i znam ją już na pamięć. Naprawdę, w duszy mam, że klienci przez osiem długich lat o przekonywali nas o swoim geniuszu, a teraz, po ośmiu latach wypuścili uwaga połowę gry (bo gra przerobiona jest tylko do poziomu Lambda Core, a to właśnie mniej więcej 55-60% gry) i do tego oznajmili, że prac nad resztą kontynuować nie będą....

Ja naprawdę nie jestem niewdzięcznikiem - moderów uwielbiam za ich talent i poświęcenie, ale nie cierpię puszczania 90% pary w gwizdek, a gawiedź niech cierpliwie czeka, to kiedyś może coś dostanie, nie mówiąc już o tym, że przez ten czas silnik Half Life 2, na którym ten mod powstaje, też się zestarzał i nie jest już niczym specjalnie atrakcyjnym. No nic, przepraszam, trochę mi ulżyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papaczos skąd te wiadomości o niedokończonym modzie. Daj jakieś źródło jeżeli znasz.

To link: http://www.moddb.com/mods/black-mesa/page/4#comments

A to ten fragment:

On September 14th you will see the first release of Black Mesa! This will include our re-envisioning of Half-Life all the way up to Lambda Core. We believe this is a great way to provide a complete-feeling 8-10 hour experience with a solid ending, make our fans happy and help us make the best overall game possible.

14 września ujrzycie pierwsze wydanie Black Mesy. Będzie ono zawierało naszą przeróbkę gry Half-Life aż do poziomu Lambda Core. Uważamy, że to świetny sposób aby zapewniając pełne 8-10 godzin obcowania z grą, z solidnym zakończeniem, uszczęśliwić naszych fanów, a nam samym umożliwić tworzenie najlepszej z kiedykolwiek wydanych gier.

PS: Wprawdzie piszą o kontynuacji prac nad Xen, ale na jakiejś fanboyowskiej stronie czytałem dziś, że to pic na wodę. Jak znajdę link to załączę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część H-L przerobiona do współczesnej grafiki. Grałem dawno temu, świetna gra. Teraz mam H-L2. Z tym modem Black Mesa jest jak z LA do Stalkera. Długo oczekiwany a jak ma być to klapa i zawiedzieni są fani którzy czekali. Coś wiadomo na temat Epizodu 3 do H-L2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wiadomo na temat Epizodu 3 do H-L2?

Według obliczeń tych, co czekają, to pod koniec 2013. Więcej się jednak mówi o tym, że będzie to nie Epizod 3, ale jednak Half Life 3.

A co do części pierwszej to była genialna, tylko trzeba pamiętać, że jest to gra z 1998 roku i na dzisiejsze czasy może się wydawać troszkę archaiczna, aczkolwiek wtedy powalała na kolana, w szczególności AI potworów i NPC. Ale jedno trzeba jej oddać - takiego uczucia osamotnienia, zaszczucia i zagrożenia, nie udało się oddać w Half Life 2 nawet w połowie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papczos zgadzam się z Tobą, było ciężko a nawet bardzo. Pamiętam akcję z rekinem albo te elementy które wymagały zręczności podczas przechodzenia pewnych lokacji. Chodzi o różnego rodzaju przeskakiwania pomiędzy wznoszącymi się tłokami. H-L2 też nie jest nową grą. Będzie H-L3, ciekawe czy utrzyma poziom poprzedników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nic nie przebije sytuacji, kiedy wychodzisz z pomieszczenia z kontenerami i nagle słyszysz:

Bierz go, teraz! He, he ładny cios!

Po czym robi się czarno i tracisz przytomność. Po chwili na moment budzisz się, nie możesz poruszyć swoim GG i widzisz, że jesteś niesiony za ręce i nogi przez dwóch komandosów i słyszysz taki dialog (mniej więcej, bo już niedokładnie pamiętam):

Komandos 1: "To gdzie bierzemy tego całego Freemana?"

Komandos 2: "Na powierzchnię, na przesłuchanie"

Komandos 1: "A po cholerę? Przecież go mamy. Zabijmy gościa od razu."

Komandos 2: "No, a jak ten...jak znajdą ciało, to co będzie?"

Komandos 1: "Ciało? He, he, he. Jakie ciało?"

Po czym znowu tracisz przytomność, a za chwilę budzisz się ogołocony z całej broni w...zgniatarce na śmieci, której ściany zaczynają się do się do siebie przybliżać :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten moment pamiętam bo odechciało mi się grać jak musiałem wczytywać kilkanaście razy zapis gry. W H-L2 dość ciężko jest wyłączyć portal na placu gdy ze wszystkich stron nadciągają żołnierze kombinatu, ludzie z oddziału padają a Freeman musi jeszcze bronić Lynx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gram i jestem już głęboko w fabule, z początku nie miałem napisów...ustaw w opcjach ...Tylko dialogi... i uruchom ponownie grę. Jeżeli nie pomoże to tak...

Można mieć więcej napisów PL, ale trzeba ustawić w Opcjach ...zamknięte napisy... i zmienić w plikach...

Wejdźcie do folderu z grą (domyślnie C:Program Files (x86)SteamsteamappssourcemodsBMS), a potem do resource.

Macie tam 2 pliki o nazwie "closecaptionenglish", jeden z rozszerzeniem .dat... a drugi .txt... Zmieńcie ich nazwy na ...closecaptionpolish

//

Tylko że pojawi się również zestaw napisów z konsoli, ale wystarczy wrócić do ustawienia..Tylko dialogi ...i powinno być OK. Napisy są angielskie, nie szukałem polskich.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mogą i być angielskie ale są. Swoja drogą mogli dać lepsze parametry skoku gordonowi, bo podskakuje na 10cm i bardzo trudno gdziekolwiek wskoczyć, a wiele razy trzeba przeskoczyć przez ścianę... Do tego to przenikanie obiektów nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie zawiera etapu z planety

To nie planeta, to inny wymiar :yes:(to stamtąd właśnie, na skutek błędu przy eksperymencie, przeniknęły do nas te wszystkie niemilce).

PS: Czy można by zmienić tytuł na Mod do Half Life, bo tak się ta gra nazywa (nie Half Live), a oznacza "Czas Półtrwania", czy jak wolą chemicy, czas połowicznego rozpadu :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie lubią Windowsów :P

Dołączona grafika

Tak czy inaczej, ten mod ma kosmiczne wymagania sprzętowe. strasznie mi się zaczął zacinać, ... Sprawdziłem wszystko na końcu temperaturę CPU i co widzę ? Procek się przegrzewa. Musiałem z powrotem zamontować wentylator na fortisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie lubią Windowsów Dołączona grafika

Tak czy inaczej, ten mod ma kosmiczne wymagania sprzętowe. strasznie mi się zaczął zacinać, ... Sprawdziłem wszystko na końcu temperaturę CPU i co widzę ? Procek się przegrzewa. Musiałem z powrotem zamontować wentylator na fortisie.

Dokładnie to jakie są wymagania sprzętowe tego moda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.