Skocz do zawartości

Black Mesa, mod do Half Life .


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Miedziany dialogów nie ma dużo, bo to liniowy FPS, ale pomysł ciekawy choć myślę, że szybko ktoś z fanów te napisy przełoży. Poszukam w sieci info o spolszczeniu i jak coś znajdę to dodam.

Fajny fanowski filmik ...http://www.youtube.com/watch?v=OOrH5tfWorg&feature=player_embedded

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamałem się (jednak) i zassałem. Od wczoraj jestem w pracy, ale przed wyjazdem grałem 2 dni. Powiem tak: jak wrócę do domu, to na pewno tego moda skończę, aczkolwiek w ogólnym rozrachunku, biorąc pod uwagę te 8 lat powstawania moda, można było zrobić to lepiej. Jest też parę niedoróbek - w oryginale zielone stwory strzelające prądem (te, które w HL2 zostały naszymi sojusznikami) miały taką małą słabość - przed strzałem, musiały się przez 2-3 sekundy "podładować" i można było świetnie ten moment wykorzystać, by nagle wyskoczyć zza rogu i ustrzelić niemilucha pomiędzy doładowaniami. Teraz ten proces wydaje się być przypadkowy i trzeba po prostu iść i walić, licząc, że pancerz wytrzyma. Oczywiście grafika jest w porównaniu do pierwowzoru bardzo ładna i mod by wymiatał, gdyby ukazał się 4 lata wcześniej - niemniej jednak dla tych, którzy w HL nigdy nie grali oraz dla zagorzałych fanów tej gry, ten mod to pozycja obowiązkowa :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie na forach, że poziom trudności w modzie Normal, to więcej niż Trudny w pierwowzorze. Według opinii graczy komandosi są dużo trudniejszym przeciwnikiem tak ze względu na wytrzymałość jak i na AI. O podejściu z zaskoczenia nie ma mowy, chyba że przypadkiem. Jestem już bardzo daleko bo w pobliżu sektora LAMBDA i mogę powiedzieć, że mod daje popalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie na forach, że poziom trudności w modzie Normal, to więcej niż Trudny w pierwowzorze.

No to wszystko jasne - ja w swoim zadufaniu "doświadczonego gracza w FPS" ustawiłem sobie najtrudniejszy poziom - to teraz mam za swoje (a do komandosów jeszcze nie doszedłem). Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik fanowski już kiedyś wydziałem, bardzo dobrze wykonany. HL ma swój niepowtarzalny klimat, znacząco się ociera o post-apokaliptykę, ale jest nieco inny niż w stalkerze czy nawet falloucie. Heh.. puste bloki i całe te lokacje w HL2 przypominały mi trochę nasze rejony w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film fanowski może i fajny, ale zbyt nudny, zacząłem ziewać po kilku minutach.

Poprzednie moim zdaniem były sporo lepsze:

What's in the Box

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=IU_reTt7Hj4

Escape From City 17

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=NJqoTRnxjQM

Przy okazji:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=4drucg1A6Xk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania sprzętowe moda Black Mesa...edytowałem 1 post i dodałem opisy.

Minimalne:

Pentium 4 3.0 GHz lub AMD Processor

1 GB RAM

Shader model 2.0, ATI 9600, NVidia 6600 lub lepiej

DirectX 8.1 zgodny dźwięk

Windows XP, Vista, or 7

6.9 GB miejsca na dysku (bez SDK 2007)

Zalecane:

Intel core 2 duo 2.4GHz lub AMD Processor

1 GB RAM

Shader model 3.0, NVidia 7600, ATI X1600 lub lepiej

DirectX 9.0c zgodny dźwięk

Windows XP, Vista, or 7

6.9 GB miejsca na dysku (bez SDK 2007)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hmm, jestem w tej dobrej sytuacji, że nigdy dotychczas nie potknąłem się o HL, choć może to wydawać się dziwne :). Dlatego nie mam zastrzeżeń papachosa i zdecydowanie wybieram Black Mesa w porównaniu z HL1... Obejrzałem sobie oryginał i muszę przyznać, że różnica w grafice jest kolosalna. A teraz mam przed sobą sporą dawkę zabaway... :) Tylko nie wiem dlaczego zacina mi sie grafika. Czy GF 8800GT to za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod jest na pewno wart uwagi i ta kwestia nie podlega dyskusji. To normalna strzelanka FPS z dobrą grafiką i gameplay. Co do grafiki to karta jest odpowiednia, pozostaje edycja ustawień w menu bo jest ich cała masa i najnowsze sterowniki dla karty. Sama karta powinna bezproblemowo poradzić sobie z modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jestem w tej dobrej sytuacji, że nigdy dotychczas nie potknąłem się o HL, choć może to wydawać się dziwne :). Dlatego nie mam zastrzeżeń papachosa i zdecydowanie wybieram Black Mesa w porównaniu z HL1...

No to dlatego właśnie napisałem w jednym z powyższych postów:

Oczywiście grafika jest w porównaniu do pierwowzoru bardzo ładna i mod by wymiatał, gdyby ukazał się 4 lata wcześniej - niemniej jednak dla tych, którzy w HL nigdy nie grali oraz dla zagorzałych fanów tej gry, ten mod to pozycja obowiązkowa :thumbsup:

Co do GF8800 to jestem trochę zdziwiony, bo na tejże właśnie karcie grałem w HL2 (a na tym silniku jest Black Mesa) i wszystko miałem zmaksymalizowane, a gra śmigała jak huragan. Może w Black Mesa jest jakiś problem z optymalizacją moda przez jego twórców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jakiś problem konfiguracyjny, bo podczas gry w Skyrim także co jakiś czas w bardziej graficznie wymagających miejscach mam wypad do pulpitu z adnotacją, że sterownik ekranu miał kłopoty, ale teraz (jak już zamknęła się gra :dry: ) wszystko jest w porządku. Ale sterowniki ma aktualne... W każdym razie wczoraj zainstalowałem Black mesa według przepisu i próbuję. Gdzieś tam się ciągnie HL2 z epizodami, czyli będzie zabawa. Niektóre dodatki chyba nawet są dostępne w Steam za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to chyba normalne że mod nie będzie tak dopracowany jak gra zrobiona przez profesjonalne studio ;) 8800 to już zabytek, ale daje rade, sam mam ją w jednym z komputerów w wersje z 1GB pamięci. Ja grałem na swoim wysłużonym GTX470 i zero problemów, a przecież mam gorsza kartę od kolego malakas'a XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę liczyć od malakasa na wskazówkę w sprawie sterów do grafiki? W Steamie jest opcja sprawdzania grafy na silniku HL - takie przejście od nabrzeża przez schody do miasta na górze a potem do katedry i helikoptera pod balkonem. No i już na etapie katedry mam czarne ekrany i jąkający się dźwięk. A przy helikopterze wywala cały test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, o czym mówisz, to HalfLife 2: Lost Coast - ma wymagania troszkę większe niż podstawowe gry na silniku source - ale fakt, że dzieje Ci się tak, jak opisałeś znaczyłby, że rzeczywiście jakiś problem sprzętowy możesz mieć. Podaj proszę jeszcze typ swojego procesora, tak dla pełnego obrazu. PS: Ostatnią konfiguracją, na której mi Lost Coast przycinał, był Core2Duo E6200@1,86 GHz, 1GB RAM, GeForce 7600GT 512MB. Potem było już tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz procesor AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz na płycie Asrock 870 Extreme 3 R2.0 czyli powinno być dość... RAM-u 8 GB... no i grafika GF8800 GT i to chyba zaczyna być wąskie gardło... index wydajności WIndowsa dochodzi tylko do 5,8, ale głownie obniża go HD - procesor ma 7,3 a grafika 6,9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No i już na etapie katedry mam czarne ekrany i jąkający się dźwięk.
Tak Lost Coast to placyk testowy...można tam trochę postrzelać, ale nic wielkiego. Moja propozycja...

1...odinstalować sterownik w opcjach karty

2...wyczyścić wszystkie pozostałości sterowników NVidia za pomocą Driver Sweeper i zainstalować na nowo sterownik i ostatni PhysX.

...

Mod ma dużo mniejsze wymagania niż config Twojego PC..jednak reset sterownika grafiki mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Ale... zastanawia mnie rodzaj usterki. Co jakiś czas - nawet dość często - zapada na ekranie ciemność a aktualny dźwięk lub kwestia zaczyna się powtarzać jakby jąkając. Zazwyczaj jest 8 jąknięc i wskakuje kolejny fragment dźwięku - znowu 8 jąknięc - i trzecia faza z kolejnym fragmentem dźwięku. Potem ew. wariacje z zapalaniem ekranu z widokiem pulpitu, ponownie ciemność - to losowo- a potem powrót do gry. Nie zauważyłem jakiejś zalezności od treści obrazu. Zmniejszenie ustawień grafiki nie pomaga. To samo w Lost Coast. Natomiast HL2 bez problemu... raz pokazał sie komunikat o niesprawności sterowników obrazu - juak wróce do domu wrzucę screen. taki sam komunikat pojawia się przy grze w Skyrim, ale tam po prostu następują twarde wypady na pulpit. Tak czy inaczej trzeba trochę powalczyć ze sterami, ale może także od dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trurl3, a masz od kogo pożyczyć kartę grafki, żeby na próbę odpalić te gry i zobaczyć, co się będzie działo. Kiedyś kupiłem niesprawną kartę grafiki i miałem podobne objawy (ta czkawka z dźwiękiem). Oczywiście wymienili mi na nową, ale może Ci po prostu się karta przysmażyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.