Jump to content

Led vs Plazma.


LordDino
 Share

Recommended Posts

Chłopacy. Mam pytanko z jakiego powodu w tym momencie wszyscy sprzedawcy bardzo się podniecają i wciskają ludziom telewizory plazmowe? Ja jak parę lat temu kupowałem moje lcd to plazma była droga prądożerna i nikt jej nie brał. Teraz te telewizory są takie dobre czy to jakiś chwyt marketingowy żeby sprzedać je np. z magazynów.

Link to comment
Share on other sites

Plazma to stara technologia i sprawdza się jedynie na odtwarzaczach DVD. Zalega tego masa w magazynach i chcą na siłę wypchać ludziom. Telewizor LED jest zbyt nowy i jeszcze w powijakach. Obecnie najlepszy telewizor to 42 cale LCD w wersji Full HD...duży plus to możliwość zmiany softu z zwykłego Pendrive.

Link to comment
Share on other sites

LED v Plazma..bez dwóch zdań LED, ale drogi model.

LED posiada lepszą barwę kolorów od LCD...nie barwę tylko nasycenie kolorów. To prawda, ale mają kłopoty z wieloma innymi parametrami. Obecnie trzeba słono zapłacić by mieć dobry telewizor LED. Tanie modele to niska jakość. Dlatego napisałem, że w powijakach. Warto będzie kupić gdy ta technologia z droższych modeli zejdzie do średniej półki cenowej, czyli dla każdego.

Dużo tanich telewizorów ma kłopoty z rozłożeniem i równomiernością podświetlania, podobnie jak tanie monitory LED dla komputerów.

//

Plazma jako telewizor była wcześniej niż LCD. Najpierw pojawiła się plazma, potem wszedł format HD Ready, dalej Full HD, dalej LCD, a teraz rynek telewizji idzie w stronę 3D i LED.

Nie mylić telewizora z monitorem dla komputerów. Plazma to przeżytek i są duże markety gdzie plazmy już nie ma. Są tylko LCD i LED. W Polsce może jeszcze wypychają ludziom by opróżnić składziki, ale to i tak prądożerny szajs nadający się jedynie jako ekran dla DVD. Jedyna opcja to taka, że ktoś lubi oglądać telewizję pełną plam i przebarwień. To tak z obserwacji i opinii u wielu ludzi.

Mam trochę doświadczeń z plazmą bo ustawiałem wiele takich TV. Najbardziej śmiesznie było u znajomego, który zajechał dwie plazmy wielości 42 cale zanim kupił LCD.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity