Skocz do zawartości

Stare savy na nowym komputerze.


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

PILNE, bo czs do jutra 9.00.

Jest prawdopodobieństwo, że przeniosę się na komputer o całkiem innej konfiguracji i systemie, niż ten teraz.

Potrzebna mi Wasza rada czy - aby gra uruchomiona na nowym nie sprawiała fikołków - wystarczy wgrać ostatniego sava, czy też jest potrzebny ten pierwszy w którym gra zapisała sobie scenarusz gry. Wszystkich chyba nie ma sensu wgrywać.

No i hurtowe pytanie dotyczące wszystkich trzech części, aby tego samego nie pisać w każdej. Dwie pierwsze części wymagają tylko odinstalowania. Czyli że, po takim odinstalowaniu, instalacja na nowym nie powinna robić problemów.

CoP wymaga najpierw deaktyywacji. Wystarczy tylko ona, czy trzeba też odinstalowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieś stare zapisy na pendrive i zachowaj na boku. Najlepiej cały folder save bo czasem trzeba wracać w tył, a na ostatnim zapisie tego nie zrobisz. Zapis ma dwa pliki..sav i ...dds. Po uruchomieniu nowej gry w nowym PC..utworzy się nowy folder save, wówczas należy go podmienić na stary z pendrive i wszystko . By zapisy działały prawidłowo niezbędna jest poprzednia konfiguracja gry..tzn. te same patch, dodatki itd. O udźwigu nie piszę bo to nie sprawa zapisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiujesz katalog save i jesteś gość. Tylko pamiętaj żeby wkleić tam gdzie w nowym systemie gra tworzy sobie ten katalog. Bo w zależności od rodzaju systemu ścieżka dostępu może się różnić. Zresztą były już opisywane różnice między np. XP a win 7 czy vistą. Najprościej jest nazwać zapis na nowym systemie niespotykana nazwą np. strasznydziensadu a potem dać wyszukiwanie tak nazwanego pliku. I od razu trafisz gdzie stalk ma swoje sejwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto odniesie się do odinstalowywania i ponownego instalowania gier na innym komputerze? Szczegolnie CoP. Deaktywacji i odinstalowanie, czy wystarczy sama deaktywacja, bo aktywacje są ograniczone ilościowo. Z całym katalogiem savegames to na mojego pendraiva się nie zmieszczę, bo już tam mam inne ważniejsze rzeczy do przeniesienia. W momencie instalowania - starego kompa już nie będę miał. Dlatego pytałem o potrzebę skopiowania-podmiany starego pliku all.sav który pojawia się sam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto odniesie się do odinstalowywania i ponownego instalowania gier na innym komputerze?

Odniosłeś się do ważnej sprawy o której zapomnieliśmy tobie napisać, powinieneś dezaktywować COP'a by później nie narażać się na łaskę...

Masz nagrywarkę ? Nagraj sobie to na płytę, save można skompresować. Ten plik o którym piszesz to automat zwany inaczej quicksave. Nie musisz go kopiować.

ps. Oddajesz starą maszynę na utylizację czy co ? Przecież możesz sobie zostawić dysk i nic nie musisz kasować. Potem sobie go albo podepniesz, albo wsadzisz w kieszeń i będzie jako magazyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary komputer pójdzie w rozliczeniu, więc musi być jak najbardziej kompletny. A nagrywarki nie miał. Zapisałem tyle savów ile się dało.

A jak się nie uda, to kolejny raz " s naczała ". Aż nauczę się wszystkiego, na izust'.

LD - gdzieś czytałem, że można pisać do Biura Obsługi Klijenta, tłumacząc przyczynę częstego deaktywowania. Podobno uwzględniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przesiadłem się na inny komputer ( jest opis w dziale o sprzęcie ). Zainstalowałem moda, sprawdziłem działanie dochodząc aż do hangaru na wysypisku. Postanowiłem uruchomić sejwy z poprzedniej gry.

Niestyety, ale sejwów z poprzedniej gry nie da się wykorzystać, bo wywala mnie z Fatal Errorem, a na dodatek nawet zawiesiło mi system. Twardy reset.

Oto log:


FATAL ERROR

[error]Exp[b][/b]ression : fatal error
[error]Function	 : CScriptEngine::lua_error
[error]File		 : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line		 : 73
[error]Description : <no exp[b][/b]ression>
[error]Arguments	 : LUA error: ...owane\powrót szramy\gamedata\scripts\xr_gulag.script:174: attempt to index local 'job' (a nil value)
stack trace:

Mam wgrane te same udogodnienia co w poprzedniej grze ( udźwig, maski, muzyka ). Pogram od nowa i początku gry nauczę się na pamięć. A przy okazji sprawdzę kilka problemów, jakie miałem dotychczas.

Chyba że, błąd da się usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary komputer pójdzie w rozliczeniu, więc musi być jak najbardziej kompletny. A nagrywarki nie miał. Zapisałem tyle savów ile się dało.

A jak się nie uda, to kolejny raz " s naczała ". Aż nauczę się wszystkiego, na izust'.

LD - gdzieś czytałem, że można pisać do Biura Obsługi Klijenta, tłumacząc przyczynę częstego deaktywowania. Podobno uwzględniają.

Witam.

Piszesz do Cenegi i prosisz o odblokowanie aktywacji. Robiłem to już kilka razy i nigdy nie robili problemu. Po prostu nie mają do tego prawa bo zakupiłeś legalną kopię i jesteś jej właścielem. Informacja o oblokowaniu klucza przychodziła wraz z komentarzem o konieczności deaktywacji gry i to wszystko. Jeśli dobrze pamiętam to ilość dozwolonych aktywacji to 9999. Aczkolwiek liczba ta zmniejsza się po każdej interwencji Cenegi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.