Jump to content

Proszę o pomoc.

muezin70
 Share

Recommended Posts

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów.Mam pewne obawy,czy pisać tu o moich problemach,bo na innych forach zostałem wyśmiany i wysłany do szkoły podstawowej,no ale do rzeczy;od razu zaznaczę,że jestem po ciężkim wylewie i komputer jest moim narzędziem rehabilitacji w logicznym myśleniu itp.Po czterech miesiącach w końcu skończyłem SoC-a!Dla mnie rewelacja,i tu zaczynają się schody.Wszyscy,tak zachwycają się mod-ami do SoC-a,że też nabrałem na to ochoty.Ale,te wszystkie wskazówki,pliki,foldery,wklejania itd,to dla mnie CZARNA MAGIA,dosłownie(czasami mam problem z wysłaniem e-maila)Czy istnieje możliwość,zmontowania filmiku instruktażowego,od momentu np;rozpakuj pliki z mod-em,dla takich tępych gości jak ja?Mam wersję 10006 z CDA,jest tam też Priboy Story,i chciałbym w to zagrać,ale wmontowanie mod-da to nie na moją zaplątaną mózgownicę.A więc Pomocy.Można się śmiać do woli,już się przyzwyczaiłem.Pozdrawiam.

• Dodatnia 1

Najpierw zapytam - czy na "tamtych" forach napisałeś jaki jest Twój problem? Wydaje mi się że, gdybyś od razu napisał to co tu, raczej spotkał byś się ze zrozumieniem. Ale oczywiście mogę się mylić, a buców nigdzie nie brakuje. Co do moda PRIBOY - jeżeli nie grałeś wcześniej w żadne mody to może zacznij od czegoś innego bo PRIBOY jest trochę zamotany. Chyba że chcesz coś ze zmianą fabuły.

@muezin70, bez obaw nikt tu Cię nie wyśmieje. Śmiało pytaj, jest tu tylu kompetentnych ludzi, że na każde pytanie otrzymasz w miarę sensowną odpowiedź. Myślę, że jak zwrócisz się z tym pytaniem do @cichego, on ma nadzwyczajny dar opisywania w szczegółach, to zapewne będziesz usatysfakcjonowany. To że gdzieś Cię ktoś wyśmiał, świadczy tylko o ich słabym jeszcze rozwoju intelektualnym, tu jest inaczej, zapewniam.

Zgodzę się z @scigacz1975 Mogę ci na początek polecić Sigerous Mod dla SoC ( są lepsze, ale ten na początek... zmienia trochę w fabule i tam parę broni kombinezonów itp. )

No ale przejdźmy do rzeczy:

* Jak pobierzesz jakiś mod to masz tam pewnie jakoś to spakowane więc musisz to wypakować

* Potem szukasz folderu gamedata i wklejasz go do np.( u mnie ) D:/Program Files/THQ/Stalker SOC/ ( Nie wklejasz tego do żadnych innych folderów tylko jak już masz ikonę np. uinstall.ico to jesteś tu gdzie trzeba, w tym katalogu to wklejasz :thumbsup: )

* Potem otwierasz plik fsgame.ltx ( tez jest tam gdzie wklejałeś gamedata )

i znajdujesz sobie linijkę

$game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata\
i zmieniasz sobie tylko to

false
na

true
* Zapisz po zmianie ten plik

Mod działa... :thumbsup:

Niektóre mody potrzebują osobnej instalacji spolszczenia ( Większość/Wszystkie )

więc:

*Pobierasz dane spolszczenia do danego moda i również go trzeba rozpakować ( czasem spolszczenie to instalator o formacie .exe więc wtedy podajesz przy instalacji takiego spolszczenia ścieżkę tak jak masz zainstalowanego Stalkera, lub gdzie kolwiek zainstaluj a potem z tamtego miejsca skopiuj )

* Po rozpakowywaniu znów szukamy gamedata ( Spolszczenia ) i nakładamy na tamten mod gdzie mamy wklejony w Stalkerze ( przy podmianie podmieniasz wszystkie pliki )

No i to tyle po filozofij :wink:

Jak coś to śmiało pytaj

Szczerze, to IMHO najlepiej by było, gdyby był tu także ktoś ze Szczecina. Filmik to filmik, jednak najprościej byłoby pokazać wszystko osobiście, a potem uruchomiłbyś moda raz czy drugi pod kontrolą, a w końcu samemu. Ja niestety mam do Szczecina ok. 600 km...

Instalacja modów to nic trudnego, zazwyczaj gra instaluje się w : "C:Program FilesTHQS.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl" I do tego folderu z grą kopiujesz mod w wersji 'gamedata'. Więcej problemów jest z podstawką, masz wersję 1.0006, większość modów jest do wersji 1.0004. Priboi też jest raczej do 1.0004. Tu jest instrukcja degradacji, wybierz sposób nr 2:

Tak, tylko że kolega napisał, że ma SHOC w wersji z CDA - żeby upgrade zadziałało musi mieć miniimage w VirtualCD - tu masz miniimage http://www.sendspace.pl/file/cedd39ca49135687d63a7d1 , a tu Daemon Tools do jego zainstalowania (kiedy zainstalujesz Daemona dajesz mu w menu zainstaluj obraz - wskazujesz miniimage, a płytę z grą wyjmujesz) - http://www.dobreprogramy.pl/DAEMON-Tools-Lite,Program,Windows,12708.html Tu masz dodatkowo instruktaż jak sobie zrobić dwie wersje gry jednocześnie -

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity