Skocz do zawartości

Maszynka Junxa


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

@kazik założyłem :)

20180222_103352.thumb.jpg.d9cfe64a0a0564e3dae3ee23c77cb9ae.jpg

Wybacz jakość, ale robiłem na szybko i tylko sprawdzałem. Założyłem Te dwa Corsair'y na przód i Zalman'a na tył, pod molex'a wyciągnąłem całkiem bo u mnie komp stoi w pokoju i dziecko śpi więc u mnie cisza to podstawa, "skręcam" w UEFI do ~800 RPM i cisza jest :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może po prostu @Junx używasz złych słuchawek? Ja naprawdę nie widzę potrzeby jakiś zmian, bo dźwięk w Realtek HD Audio całkowicie mnie zadowala. Zmieniam tylko Efekt dźwiękowy na Rock lub Łagodny i gitara. Od lat używam słuchawek PHILIPS SBC HP195 i lepszych nie potrzebuję. Są lekkie, wygodne i mają świetny dżwięk.

Próbowałem kilka rodzajów słuchawek i żadne mi nie odpowiadały. Ostatnio córka kupiła mi słuchawki z mikrofonem Hiro Omega Virtual Surround 7.1. Tragedia, używam ich tylko jak potrzebuję mikrofonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, smox said:

Ja naprawdę nie widzę potrzeby jakiś zmian, bo dźwięk w Realtek HD Audio całkowicie mnie zadowala. Zmieniam tylko Efekt dźwiękowy na Rock lub Łagodny i gitara.

Brzmienie to jedno, ale jest jeszcze drugi aspekt. Im lepsza/mocniejsza karta dźwiękowa, tym więcej może - a to oznacza, że dźwięk + efekty + sygnał z mikrofonu itd. są "liczone" przez procesor karty, co z kolei odciąża CPU. Dzięki temu wzrasta wydajność i stabilność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox ja mam stare słuchawki tracer'a za 40 złociszy, mam je od ponad 2 lat i w końcu może uda się na coś wymienić. Kartę kupuje bo okazja, warta z 2012 , ale to najwyższa jakość, pojadę osobiście to może i za 90-80 ziko będę miał. 

Słuchawki też chcę wymienić, teraz głównie do "słyszenia" mi trzeba bo zaczynam Hybrid'a robić jak dysk twardy wróci i będę dużo dźwięków zmieniać i szczegółowy dźwięk musi być. 

@anatol J/w

@A6AKAH J/w, dodam tylko, że mam i7 3770 , więc coś tam może obciążać, ale nie dużo a dźwięk musi być czysty. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Junx - oczywiście, dobry i szczegółowy dźwięk to podstawa, zwłaszcza przy pracy z nim. Ja chciałem tylko zwrócić uwagę na dodatkową korzyść płynącą z posiadania dobrej karty. Poza tym chyba pokutuje u mnie punkt widzenia "hołmrekordingowca" z epoki  max. 2 rdzeni... :D

A tego SB Recon3D, jeśli 100% sprawny i za stówkę, to faktycznie - nic, tylko brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja tylko chcę zwrócić uwagę na to, że nawet najlepsza karta dźwiękowa nie wiele zmieni, jeżeli nie ma się dobrych słuchawek. Przez dobre słuchawki rozumiem słuchawki dające wyraźne, czyste dźwięki, a nie jakieś stłumione dudnienie. Taką jakość znalazłem w PHILIPSACH. Przestrzegam przed zakupem pięknych, często podświetlanych słuchawek, gdzie jakość dźwięku często bywa koszmarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, A6AKAH napisał:

A tego SB Recon3D, jeśli 100% sprawny i za stówkę, to faktycznie - nic, tylko brać.

Wiem, jeszcze może u niego sprawdzę na miejscu a nóż może będzie miał coś ciekawego. 

48 minut temu, smox napisał:

Przestrzegam przed zakupem pięknych, często podświetlanych słuchawek, gdzie jakość dźwięku często bywa koszmarna.

Ja akurat jestem "starej" daty i za mnie nie było "światełek" , ja patrzę na jakość a nie jak świecą, ostatnio były tanie w lombardzie za 65 ziko Trust gtx 310, które miały dobre recenzje dla graczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox - a i to prawda. Ogólnie mówiąc, jakość każdego elementu toru audio ma znaczenie: procesor karty, przetworniki DAC, gniazdo, słuchawki, głośniki, kable, kondensatory, i można by tak jeszcze długo.

Wracając do słuchawek, sama marka nie jest ważna, ale może stanowić jakiś wyznacznik. Ja np. 2-3 lata używałem średniej klasy Panasoników - niby nic specjalnego, a były b. przyjemne. Ostatnio miałem Sennheisery, grały ładnie, ale pracować się z nimi nie dało, bo "oszukiwały". A z drugiej strony, gdy stałem się szczęśliwym posiadaczem legendarnych Beyerdynamic DT100, pierwsze wrażenie było niespodzianką: grały dość cicho, "słabe" basy. Dopiero przy pracy ujawniły swoją wielkość: bardzo szczegółowy dźwięk, czysty i bez przekłamań. Ale do normalnego słuchania muzyki, czy do grania, nie nadają się kompletnie. Podsumowując - ważne, aby słuchawki (jak i cała reszta) były dobrej jakości, ale niekoniecznie z tych najlepszych. No i żeby odpowiadały samemu użytkownikowi, bo prawda jest taka, że każdy słyszy (i słucha) inaczej.

Edytowane przez A6AKAH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą kartę kiedyś tylko jeden dzień i nie byłem zadowolony ponieważ występował problem z wykrywalnością jej w BIOS-ie a co za tym idzie i windowsie. Karta raz była widoczna w systemie a raz nie, jak również jakość dźwięku nie była oszałamiająca jednak z pomocą przyszedł ASUS XONAR 7.1 dużo tańszy i uważam lepszy, jednak może trafisz na lepszy model z poprawioną rewizją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Junx tak się zastanawiam na ta kartą...
Jeśli to jest ta karta z Twojego linku czyli karta + front panel to coś jest trochę za tanio.
Zobacz tutaj:
http://allegro.pl/creative-sound-blaster-recon-3d-fatal1ty-champion-i7190490151.html#thumb/1

Coś mi to dziwnie wygląda i ja bym był ostrożny coś mi nie pasuje w tej ofercie.
Dodatkowo jeśli zajmujesz się obróbką dźwięku to ok ale jeśli chcesz nagrywać dźwięk po linii 
to musisz liczyć się z dużą latencją a w reklamy nie ma co wierzyć.
Dla mnie jeśli chodzi o nagrywanie dźwięku po linii dobre karty Creativa skończyły się na Audigy 2ZS Gold.
Tu jest fajna oferta za 88 zł z przesyłką:
http://allegro.pl/sound-blaster-audigy-2-zs-gold-mod-sb0350-f-vat-i7071567495.html

Przemyśl to jeszcze chyba, że znasz sprzedającego.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.