Skocz do zawartości

Zniknęła lornetka


bolo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam lornetki, najdziwniejsze jest to, że niewiem kiedy się to stało, zainstalowałem noktowizor cyfrowy na Skat 10 i stoczyłem dwie walki na arenie. Domyślnie powinna być pod 5, czy to jest jakiś błąd czy prawidłowośc.Na początku gry nie miałem " scyzoryka" a po walce na arenie cudownie się znalazł i jest pod 1. Dodam , że kupiłem lornetkę i w swej naiwności myślałem, że to rozwiąże problem niestety nie rozwiązało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz się zdarza,że podczas ataku np:mutantów gubisz przedmioty to może być broń jak i lornetka jeśli akurat miałeś ją w dłoni.Ja musiałem cofnąć sejwy, aż sprzęt wrócił na swoje miejsce(kupno nowej nic nie dawało).Lornetka będzie ci potrzebna w fabule i nie da się przeskoczyć jej braku bo próbowałem.Nie mogłem zrobić zdjęcia mózgu(dopisałem fotkę Sacharowowi),jak i znaleźć osobnika na Kordonie bez lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz się zdarza,że podczas ataku np:mutantów gubisz przedmioty to może być broń jak i lornetka jeśli akurat miałeś ją w dłoni.Ja musiałem cofnąć sejwy, aż sprzęt wrócił na swoje miejsce(kupno nowej nic nie dawało).Lornetka będzie ci potrzebna w fabule i nie da się przeskoczyć jej braku bo próbowałem.Nie mogłem zrobić zdjęcia mózgu(dopisałem fotkę Sacharowowi),jak i znaleźć osobnika na Kordonie bez lornetki.

Dzięki tak zrobiłem, po problemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę wątek.

Może komuś ta wskazówka się przyda a więc:

 

Też w pewnym momencie gry stracilem lornetkę nawet nie wiedziałem kiedy więc nie szukałem we wcześniejszych sejwach i prawdopodobnie musiałbym się dużo cofać w fabule więc grałem bez niej.

Jednak doszedłem do wniosku że w paru miejscach lornetka się przyda więc zacząłem szukać rozwiązania tego problemu. Zespawnowałem lorentę, dopisałem ją do nagrody za zadania u Barmana, kupiłem również lornetkę u Sidorowicza (w sumie miałem trzy sztuki) ale jedyne co mogłem to wyrzucić je z ekwipunku. W końcu znalazłem podpowiedź na jednej z rosyjskich stron i chociaż opis na niej też nie do końca był dla mnie jasny udało mi się rozwiązać problem.  

 

Aby odzyskać lornetę należy zmodyfikować (najlepiej programem Notepad  ++)

plik  bind_stalker.script (w folderze gamedatascripts)

 

1. Robimy kopię zapasową pliku  bind_stalker.script.

2. Odnajdujemy linię function actor_binder:update(delta) ( u mnie jest to linia 444 w tym pliku ).

3. Zaznaczamy całą liniką jak do skasowania i wklejamy poniższy fagment kodu począwszy od linii 2 do 15 włącznie - czyli sam tekst:

local my_first = truefunction actor_binder:update(delta)    if my_first then        dbglog("check bino start")        local slot4 = db.actor:item_in_slot(4)        if slot4 then            dbglog("actor has %s in slot4", slot4:name())            if slot4:section() ~= "wpn_binoc" then                alife():release(alife():object(slot4:id()), true)                amk.spawn_item_in_inv("wpn_binoc", db.actor)                    end        end        my_first = false    end

4. Zapisujemy zmianę i wczytujemy ostatni sejw

 

U mnie lornetka pojawiła się od razu po wczytaniu sejwu w rękach Strieloka.

Po przeniesieniu do schowka wszystkich lornetek z ekwipunku ta pod kalwiszem 5 nadal działa  :)

 

MOŻE WAŻNE !!!

Gram w wersję Soljanki bez DMX. Posiadam też gamedatę do wersji z DMX

i tam w pliku bind_stalker.script prawie taki sam fragment kodu istnieje. Niestety w mojej Soljance zamiana na część tego kodu z wersji DMX nic nie dawała.

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.