Jump to content

Klimat Post-Apokaliptyki


Agrael

Recommended Posts

A więc .. Kto z was zna jakieś dobre filmy o klimacie post-apokaliptyki ? piszcie tutaj wszystkie swoje ulubione tytuły, zacznę od siebie. 1. THREADS Ten film jest bardziej przerażający od niektórych horrorów. Przedstawia świat po wojnie nuklearnej, życie ludzi w świecie bez przyszłości. W niektórych momentach aż ciarki przelatują po plecach. 2. MAD MAX (1-3) Film legenda. Lecz niektóre osoby mogły o nim nie słyszeć. W pierwszej części została resztka paliwa, a ludzie próbują związać koniec z końcem walcząc z bezprawiem. Natomiast druga część może nam przypomnieć grę Fallout, rozpoczęła się walka na śmierć i życie o benzynę. Trzecia część..no cóż, ludzie cofnęli się w rozwoju, utworzyli osady bądź malutkie miasteczka handlując czym się da. 3. CHŁOPIEC I JEGO PIES Znów świat ogarnęła wojna nuklearna. Ludzie żyją na pustkowiach, bardzo podobnych do tych z gry Fallout. Tym razem mamy dwóch bohaterów..młodego chłopca i jego psa którzy wspólnie przemierzają skażoną ziemię. Ciekawi cię jak się potoczy ich życie w tym piekle ? Obejrzyj film.. 4. WODNY ŚWIAT No cóż.. woda, woda i jeszcze raz woda. Często leci w TV, posiada unikalny klimat. 5. 28 DNI PÓŹNIEJ/ 28 TYGODNI PÓŹNIEJ ZOMBIE..!! Wirus wydostał się na zewnątrz, ci co przeżyli próbują przetrwać. 6. JESTEM LEGENDĄ Dołujący film..niema nic ani nikogo.

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ostatnio oglądałem przerażający film Droga, może nie aż tak jak Threads ale również bardzo przygnębiający, pokazuje prawdziwy obraz świata po zagładzie. Smutna walka ojca z synem o przetrwanie. 

 

W sumie to można jeszcze zaliczyć film Dystrykt 9. Obca cywilizacja która znalazła się na ziemi, najbardziej mi się podobała końcówka filmu, wart obejrzenia. 

Link to comment
Share on other sites

Droga, to wg mnie najlepszy post apokaliptyczny film ostatnich lat. Wiele lepszy od jestem legendą, czy księgi ocalenia - które są produkcjami typowo hollywoodzkimi i spłycają trochę obraz sytuacji. Droga to film oddziałujący na sferę emocjonalną, na wyobraźnię i wczucie się w sytuację bohaterów, nie ma tam fajerwerków i zawrotnej akcji dlatego też nie jest to film dla każdego, moja dziewczyna mówiła że nudny.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ostatnio trochę szukalem i znalazłem film fabularny, a do tego chyba dość wysokobudżetowy, stricte o Czarnobylu z Andrzejem Chyrą i Olgą Kurylenko. Nosi tytuł "Znieważona ziemia" i zebrał całkiem dobre recenzje, na pewno nie jest to gniot w stylu "Reaktora Strachu", no i to też nie ten gatunek. Oglądał ktoś? Ja chyba się skuszę.

 

Jeszcze jeden film, na który natrafiłem, to genialny dokument ze świetnym soundtrackiem "Trinity and Beyond" o tematyce broni jądrowej. Nie został wydany w Polsce (dla tych bardziej uczciwych to zawsze jakieś usprawiedliwienie dla jego pobrania), ale w sieci jest dostępna wersja z polskimi, chyba amatorskimi napisami. Naprawdę polecam.

Link to comment
Share on other sites

Chcecie bardzo mocny film oparty na post-apokaliptycznym świecie ? 

The Divide.

Przyszłość. Nowy Jork został zniszczony przez apokaliptyczne zdarzenie. Ośmiu osobom udało się ukryć w piwnicach dużego apartamentowca, który został obrócony w gruzy. Po krótkim czasie do ocalałych dociera zespół uzbrojonych ludzi ubranych w kombinezony chroniące przed niebezpiecznymi substancjami. Jednak w chwili, gdy ocaleni zdają sobie sprawę, że przybyli osobnicy nie są grupą ratunkową - zaczynają szukać drogi ucieczki  

 

Możecie zobaczyć co to znaczy okrucieństwo, bezduszność. Zwłaszcza mnie do gustu przypadło dwóch świetnych aktorów w tym filmie. Coś ala bandyci ze stalkera/fallouta tylko że w wersji hard. 

Ogółem polecam film. Ale tylko dla dorosłych ponieważ jest zbyt dużo scen erotycznych i przemocy. 

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Film, który chyba najbardziej mną wstrząsnął, to "Ostatni brzeg". Oglądałem obie wersje (1959 i 2000), i IMHO lepsza jest ta z 1959 roku... Może przez to, że bardziej lubię Gregory Pecka niż Armanda Assante ? ;) Oczywiście, polecam także książkę Nevila Shute'a, na podstawie której nakręcono ten film. "Oto tak kończy się świat Nie z hukiem tylko ze skowytem"

  • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Starsze pokolenie ST zapewne dobrze pamięta trylogie Max Maxa z Melem Gibsonem rzecz jasna, no młodzi pewnie się rodzili, byli w planach albo i nie :). Mad Mad powrócił w nowym wydaniu "Na drodze Gniewu", klimat post apo został zachowany doskonale. Miasta-Osady na pustyni wypalonej ogniem atomowej pożogi, gangi zmutowanych ludzi i garstka tych dobrych walcząca do ostatniego tchnienia.Doskonała produkcja, świetne efekty i składna fabuła z dobra obsadą.

Zaliczyłem kino a dziś powtórzyłem na kompie, warto dla lubiących ten klimat.

http://www.filmweb.pl/film/Mad+Max%3A+Na+drodze+gniewu-2015-95747

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nic nie zastąpi Nevila Shute,a i filmu na podstawie jego prozy: "Ostatni brzeg", następnie "Zon 261" oraz seria: prezydent debil znaczy się "resident evil"(w tym "odcinki" animowane) ;).

p.s. z "książków" to cała seria projektu Metro 2033.

:biggrin:

p.s. secundo... kiedyś taka jedna do mnie: wiesz tak patrze jak ty czytasz kolejny tom z tej twojej serii metro 2033 i odnosze wrażenie jakby ci cali stalkerzy to tak się kręcili po tych korytarzach niczym owsiki u chorego w .... .

:)

Edited by vidkunsen
Link to comment
Share on other sites

  • Meta locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.