Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. R.M.A Restoration Mod


smox

Rekomendowane odpowiedzi

RMA_restoration_stalkerteam.jpg

Platforma: Cień Czarnobyla 1.0006
Data premiery: 2012 r.
Autor: Roman82
Autorzy spolszczenia: @metek58, @smox, @scigacz1975
Śr. długość rozgrywki: (~20 godzin)


OPIS:

Spoiler

Podstawą tego dodatku jest mod R.M.A.
Rozgrywka została wzbogacona o kolejne innowacje i sporą ilość nowości:

Spoiler
  • Przywrócono możliwość snu.
  • Przywrócono emisje i psi strefy z OGSM. Spawn nowych artefaktów, anomalii i potworów po emisji.
  • Odnowiono bloodmarki.
  • Poprawiono AI. Teraz NPC są bardziej zwinni, rzucają granatami, używają celowników i granatników podlufowych, rozsądnie wybierają broń, zakładają dodatki do broni, uderzają kolbami karabinów, zmieniają kombinezony, przeszukują zwłoki oraz wyciągają je z ognia, podnoszą przedmioty, leczą innych NPC/siebie, omijają anomalie, wykonują ataki "kamikaze". Jeśli NPC zostanie trafiony w rękę, może upuścić broń.
  • Dodano możliwość leczenia wrogów.
  • Wprowadzono alkoholizm (AMK). Od wódki można się teraz uzależnić, a nawet umrzeć, jeśli wypije się jej za dużo.
  • Dodano ścigającego BTR-a w Mrocznym Parowie.
  • Zmiany w Martwym Mieście. Poprawiono scenkę z dostawaniem się do niewoli.
  • Animacja rozbicia helikopterów zaczerpnięta z buildów.
  • Możliwość naprawy broni i kombinezonów.
  • Zwiększono czas na wykonanie questów pobocznych. Usunięto zadania automatyczne.
  • Zmiany graficzne i dźwiękowe. Pojawiła się dynamiczna pogoda.
  • Nowe zadania i dialogi.
  • Dodano możliwość dodawania i usuwania znaczników na mapie.
  • Zmieniono modele broni na lepsze jakościowo (Weapon Add-on - Drakoon).
    Dodano PKM, RPK74, AKM i miotacz ognia.
  • Dodano frakcję Czyste Niebo.
  • Zwiększono różnorodność w wyglądzie NPC. Znalezienie dwóch identycznych na jednej lokacji stało się prawie niemożliwe.
  • Udoskonalono zdobywanie łupów i amunicji.
  • Poprawiono optymalizację.
  • ...i wiele więcej!

SCREENY:

Spoiler

a289bc215454813.jpg

7d74ab215454753.jpg

feb655215454702.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Mod posiada własny instalator w języku angielskim. Można od razu wskazać folder ze Stalkerem lub zainstalować do dowolnego folderu i zawartość skopiować do gry.

1. Folder gamedata, bin, userdata_rma i plik fsgame.ltx umieszczamy w folderze z grą ze zgodą na zamianę plików.
2. Dodajemy spolszczenie.
3. Plik user.ltx pobrany ze spolszczeniem kopiujemy do folderu userdata_rma.
4. Do skrótu gry na pulpicie dodajemy opcjonalnie parametry -noprefetch, -mblur, -nointro.

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod + spolszczenie + dodatki:

Autorzy spolszczenia (@smox, @metek58 i @scigacz1975) NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na jego uploadowanie na inne serwery.

W polonizacji wykorzystano fragmenty spolszczeń różnych modów autorstwa: @trurl3, @kobal, @Yurek


Zmiany i ulepszenia dodane przez @scigacz1975:

  • dodano poprawione shadery;
  • zmienione ikony w menu;
  • poprawa grafiki dla celowników;
  • dodano zestaw naprawczy i strzelbę Benelli jako nagrodę za quest od łowcy w Barze.

Tłumaczenie śpiwora autorstwa @kondotier:


Źródło:  AP-PRO_LOGO.png

 

  • Dodatnia 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie ktoś link, co nie trzeba się rejestrować? Mam uraz na tle rejestrowania się gdziekolwiek, nawet do lekarza. Jeśli to konieczne, bo człek chory, to robię to, ale tu tak "chory" nie jestem i chciałbym to jakimś innym sposobem zassać. Może @cichy wymaca gdzieś taki link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpośrednie linki do podstawki

http://www.unibytes....s4P3UgBB?drgn=1

http://loadds-fiiles.fe3r.asia/?r=2868&q=S.T.A.L.K.E.R.+Restoration+Mod+1.0+Full+%28PC%29

- patcha można spokojnie pobrać z linka podanego przez @Smoxa

Edytowane przez scigacz1975
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, @cichego link zapindala jak trzeba. Przyznam, że około godziny kukałem za jakąś stronką, co bez rejestracji zassać by można, ale nie natrafiłem i poddałem się. Teraz mały problem z linkiem do patcha, co podał @smox. Otóż po pobraniu, norton go usuwa, jako potencjalne zagrożenie. Czy ktoś miał podobny problem? Czy po pobraniu tegoż patcha z linka od @smoxa, po skanowaniu było wszystko ok? Bo można wyłączyć antywirus, ale to duże ryzyko ciągnąć od ruskich bez zabezpieki. Nie czepiam się @smoxa, tylko dmucham na zimne. Ma ktoś jeszcze jakiś inny link na ten patch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczekam na kogoś, kto tego patcha zeskanował i że jest ok. Tylko jak go ściągnąć, nie wyłączając antywirusa? I jeszcze jedno. Waga moda po instalacji to 4,14 GB? To spory mod! Powinno tu być dużo i groźnie. :thumbsup:

Edytowane przez metek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą moda jest mod R.M.A 1.5 więc zawiera nowe lokacje - Martwe Miasto, Secret Lab, Generatory, Warlab, Bagna, Darkscepe. Już na początku gry mod mile mnie zaskoczył. Jest trudny. NPC są o wiele inteligentniejsi niż w innych modach, a odgłosy zombi jeżą włosy na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy finalizacji ściągania, norton go kasuje, a wyłączając antywirusa, przy pobieraniu zza wschodniej granicy, to szaleństwo. To niewielki plik, czy dasz rady go wrzucić na darmowy i bez rejestracji hosting? Ma zaledwie deko ponad dwa MB, może go nawet tu na Stalker team wystawić, oczywiście, jak administracja nie będzie miała tego za złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @cichy, ale i teraz po ściągnięciu pliku, norton go usunął. Czy w nim jest jakiś crack? jeśli tak, to go usuń i i bez niego podrzuć, do oryginału, nie jest potrzebny, ale jak są tylko potrzebne rzeczy, to nie mam pojęcia, jak pobrać ten patch. Pytanko do @smoxa. On jest nieodzowny do tego moda? Czy nie można go zapisać obrazem, wtedy pliku chyba nie wywaliłby norton.

Edytowane przez metek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @cichy za poświęcenie, ale byłem ciekaw, co będzie, gdy wyłączę antywirus przy ściąganiu i z linka z postu 11, zassałem dziada. Poszło i chyba nic się nie wydarzyło, bo po pobraniu, patch zarzuciłem na moda i jest cacy. Coś w ogóle się zmieniło, bo ten ściągnięty plik w 7zip, nie wywala już norton. Sam nie wiem, co on chciał od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra w tego moda graniczy z masochizmem, a wizyta w X-18 to mistrzostwo świata (ok 28 zgonów). Piękna rzecz dla wielbicieli hardcorowej rozgrywki. Każde spotkanie z psudopsami w bliskiej odległości to broń na glebie i małe szanse na przeżycie. Walka na krótki dystans z NPCem broń na ziemi i prawie zawsze śmierć. Walczymy z helikopterami na Kordonie i Nowej Dolinie Mroku. Posterunki wojskowe co 100 metrów wyposarzone w RPG. Sprzętu sporo ale brak do niego amunicji. Jeździmy pojazdami. Dużo całkiem nowych zadań. Wygląd moda - śliczny. Modziwo stabilne. Miałem 3 wyloty bez loga.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś lepszego - cały mod razem z patchem spakowałem 7zip i wrzuciłem w 3-ech partach na sendspace: http://www.sendspace.pl/file/5c92909a2b840a8bd1fa18c http://www.sendspace.pl/file/6a306bd03973fa7c7ce20cb http://www.sendspace.pl/file/efd767113abdb648430bf06 będzie o wiele szybciej.

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kogoś kto ma wypakowanego moda - potrzebuję katalogu config/weapons (oczywiście z całą zawartością :biggrin: ) - najlepiej już połączony z patchem, oraz pliku textures.ltx z katalogu textures. W trakcie obróbki do spolszczenia bawiłem się teksturami celowników i trochę pomotałem a nie chce mi się ściągać całego moda. Z góry dzięki :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.