Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. R.M.A Restoration Mod


smox

Rekomendowane odpowiedzi

@Darkus, tu masz link, gdzie pobierzesz te pliki. Po wypakowaniu, zagarnij wszystkie i jak wspominał @scigacz1975, wklej nie zamieniając do folderu text. Jest drugi sposób, ale żmudniejszy - sprawdzając log, w którym pokaże Ci nazwę brakującego pliku tekstowego, wklejasz po kolei pliki, bo kilka razy będziesz miał jeszcze wyloty, aż dojdziesz do momentu, gdy gra ruszy. http://depositfiles.com/files/85cosbyo5 Zmieniłem link, bo tamten wygasł i sam wrzuciłem to spolszczenie podstawki SoC.

Edytowane przez metek58
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie! Zrobiłem wszytko jak w instalacji, odpalam wywala mnie do pulpitu z błędem XR_3DA. Sprawdzam folder userdata_rma/log a tam dupa za przeproszeniem - pusto. Wrzuciłem pliki z podstawki które podał @metek58 (bez zamieniania. Tylko te brakujące) i dalej nic. Odpalałem już wielokrotnie.

Edytowane przez SoMeei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod działa na: Oryginalnej wersji gry: S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl z patchem 1.0006. Myślałem, że nie będzie problemów z instalacją, bo odpada problem z degradacją patcha. Jeżeli zrobisz wszystko tak jak w opisie instalacji, to mod zadziała na pewno. Kila osób zainstalowało, gra i nie zgłasza problemów z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem się ponawia. Podstawkę mam oryginalną, czystą, świeżo zainstalowaną - 1.0006. Pobrałem torrenta, wypakowałem/zainstalowałem i wrzuciłem wszystkie pliki do folderu z grą. Potem wrzuciłem wszystkie pliki patcha. W config/text skopiowałem rus - kopie na pol i w localization tez na pol. Dodałem linijki w skrócie. Pliki z podstawki wrzuciłem do text pomijając te do podmiany. Po którejś próbie odpalenia pojawił się log:

Exp[b][/b]ression : false
Function	 : ParseFile
File		 : E:stalkersourcestrunkxrXMLParserxrXMLParser.cpp
Line		 : 48
Description : XML file[$game_config$] parsing failed. Can't find include file:[textrusstring_table_tips_radar.xml]

Edit: Moja głupota wrzuciłem pliki z podstawki do rus. Dzięki i przepraszam za zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat lagów, to pisał Ci o nich @scigacz1975 w poście 33. Musisz tę instalację zrobić z rozmysłem, bez nerwów (wiem coś o tym, jak sam kiedyś nie mogłem odpalić moda, a z mojej winy i nieuwagi był problem), a dojdziesz do sedna. Nic nie wspominasz o fsgame, czy tam masz wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 Fsgame podmieniłem taki jaki był w wypakowanym folderze, nic więcej w nim nie zmieniałem. Gamedata są obie wartości na true, jak sprawdzałem - nie mam pojęcia co jeszcze zmieniać. O dll-kach także nic nie wiem. Musze zgrać te z podstawy czy jak? Przepraszam za głupotę moich pytań ale jestem "świeży".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wylotami, to dziwne, zwłaszcza na początku gry. @scigacz1975 odkrył, że nie wolno sprzedawać kombinezonów stalkerom. Mnie czasem wywali, ale mam słaby komputer. Jeżeli Ciebie wywala często, to albo namieszałeś coś w instalacji, albo nasz komputer jeszcze gorszy niż mój (co jest mało prawdopodobne) :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt; Lekko zagracony lapek Acer Procek Intel Core i5, GeForce GT 540M, 4GB RAMu. Wywala mnie teraz juz tylko czasem jak zauważyłem głownie przy dialogach, a przy starcie już w ogóle nie mam wylotów. Co mam zrobić z tymi .dll bo lagi strasznie przeszkadzają w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W archiwum z modem są dwa katalogi - "gamedata" z modem i "bin" ze zmienionymi plikami dll. Oba katalogi trzeba przenieść do katalogu gry, przy czym w przypadku "bin" system zapyta czy na pewno chcesz zamienić pliki - dajesz tak na wszystkie. Co do tych wylotów - często się zdarza błąd z kodem "c stack overflow" - przyczyną prawdopodobnie są graty sprzedane NPC-om, a najprawdopodobniej kombinezony, które zmieniają im rangę i skrypty głupieją. Ale zdarzyły mi się też dwa czy trzy zablokowania kompa, gdzie tylko magiczne klawisze windows pomogły (alt+ctrl+del) - przyznam szczerze że to mnie trochę martwi. Wydaje mi się że przyczyną tego mogą być te zmienione dll z katalogu "bin" ale mogę się mylić. Na pewno mod wymaga mocnego kompa. Może uda mi się coś na to poradzić ale na razie to nic pewnego. Edit: rozpakujcie i scalcie katalog bin z tym w katalogu gry - kiedy system zapyta czy zamienić dajcie tak na oba. Musiałem zacząć nową grę i zacząłem grzebać w dll-ach. Na tych w paczce uzbroiłem i umundurowałem każdego kota w kordonie i nie zaliczyłem jeszcze żadnego laga. Oprócz tego gra chodzi płynniej i nie tnie mi się tak jak na tamtych z moda. https://dl.dropbox.com/s/jjb8esmwgv1m44l/bin.7z

Edytowane przez scigacz1975
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taki błąd:

FATAL ERROR

[error]Exp[b][/b]ression	: fatal error
[error]Function	  : CScriptEngine::lua_error
[error]File		  : E:stalkersourcestrunkxr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line		  : 73
[error]Description   : <no exp[b][/b]ression>
[error]Arguments	 : LUA error: ... shadow of chernobylgamedatascriptsrx_wmgr.script:96: C stack overflow
Czy może ktoś wytłumaczyć co on oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień sobie pliki w katalogu bin na te post wyżej. I nie przejmuj się tym błędem - co jakiś czas będzie Ci wyskakiwał. Chyba taki urok tego moda. Jakieś przepełnienie bufora, ale potrafi wywalać na różnych skryptach. Autorzy moda chyba troszkę przegięli z niektórymi dodatkami i niestety - "c stack overflow" będzie stałym gościem. Pamiętaj często robić zapisy. Do spolszczenia dodamy chyba autosave - to jeszcze muszę obgadać z @Metkiem i @Smoxem. Mod jest naprawdę ciekawy ale bywa zdrowo wkurzający :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.