Skocz do zawartości

"8" nic nie warta (?-!) :]


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Malakas na temat 7 przed premierą były pozytywne opinie. Vista była słaba bo była nie dopracowana. Co do zmuszania przez MS do 8 według mnie to prawda - pewnie zaraz wymyślą DX12 i powiedzą że z przyczyn technicznych nie da się go przenieść na W7. Mimo że W8 od strony technicznej to delikatnie zmodyfikowany W7. Nie mam też wyboru czy chcemy start zamiast metro. Nie wiem jak Ty jednak ja uważam że to ja powinienem decydować o tym co jest moje. W stacjonarnych komputerach moim zdaniem nigdy nie będzie wielu ekranów dotykowych bo zwiększa to koszty a wygodniejsze dla większość nie jest wcale. Zostaje mi tylko nadzieję że to początek końca Windowsa. Monopol nigdy nie jest dobry i na szczęście więcej firm zauważa alternatywne systemy(Google, Valve, Sony itd.). Windows z serwerów już zaczyna całkowicie zanikać, mam nadzieję że z desktopów też zacznie.

Windows 8 wejdzie do użytku bo powstały tablety, telefony, monitory dotykowe itd..odwrotu niema, podobnie było z RAM DDR3, cyfrową fotografią itd...

Raczej nie liczę że 8 zdobędzie popularność na telefonach i tabletach. Większość woli lepszego, darmowego i otwartego Androida. Tam interfejs jest dobry - od początku do końca robiony z myślą o dotyku.

Podstawowe prawo które rządzi rynkiem to cena i chyba nikt nie zaprzeczy.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic było minęło, pokazała się "7", zaś poleciałem do sklepu, tylko tym razem nabyłem wersje PRO za 500zł, mija nie zbyt wiele czasu(nie pamiętam ile temu dokładnie była premiera 7) i pokazuje się następca "8" i nie wiem czy szykować kolejne 500zł, czy odpuścić sobie i czekać na "9"(czy jak sie będzie kolejny system nazywał)

To wszystko zależy kiedy nabyłeś system.

Wbijasz na tę stronkę, rejka i jeżeli się wstrzelisz to masz ósemkę za 70zł http://windowsupgradeoffer.com/pl-PL

Wszyscy inni przed 2011r płacą 120zł - ale to tylko słyszałem i nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmuszania przez MS do 8 według mnie to prawda - pewnie zaraz wymyślą DX12

W cale się nie zdziwię jeżeli wymyślą bo jak już gdzieś było powiedziane..to jest sztuczne napędzanie postępu. Zatrudnieni w korporacji ludzie muszą coś robić więc wymyślą coś nowego.. :smile: .

Tak jest wszędzie muszą wymyślić bo nie można zamknąć fabryk procesorów czy informatyki z dnia na dzień.

W stacjonarnych komputerach moim zdaniem nigdy nie będzie wielu ekranów dotykowych bo zwiększa to koszty a wygodniejsze dla większość nie jest wcale.

Pewno że dla domowego użytku ekran dotykowy to takie sobie zastosowanie (zależy od potrzeb), spotkałem dużo w szkołach, biurach. To jednak ma się nijak do tematu bo nie przesądza o jakości systemu. Odwrotu niema od nowości tak było i będzie. Stare wypiera nowe. Wielu kupi bo nowe, inni dla ciekawości , jeszcze inni bo kolega ma i tak jest zawsze z nowym systemem.

Jak dziś pamiętam lamenty na Vista, a miały go potem setki ludzi i wielu ma do tej pory. Mnie nie obchodzi co kto kupuje..takie są prawidła rynku, a co do ceny to Win8 jest bardzo tani to też na plus wyjdzie i wielu wyda kasę na nowy legalny system bo OEM za 360 zł przemawia do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Czytałem wasze opinie i dalej nie wiem co czynić :(

- ciach -

mija nie zbyt wiele czasu(nie pamiętam ile temu dokładnie była premiera 7) i pokazuje się następca "8" i nie wiem czy szykować kolejne 500zł, czy odpuścić sobie i czekać na "9"(czy jak sie będzie kolejny system nazywał)

No cóż, szykować, ale nie od razu. Pohulaj jeszcze na 7-ce pół roku albo więcej, a potem i tak nie będzie wyjścia, taka jest prawda i nie ma co się kłócić.

A dla mnie 8-ka ma jedną niezaprzeczalną i nie do przecenienia zaletę: jak czytałem możliwe będzie przywrócenie sytemu do wartości początkowych BEZ USUWANIA DANYCH!!! Taki coś było w Win98 gdzie jak system zaczynał mulić i się wieszać można było go od nowa przeinstalować i po reinstalce miałeś świeży system z wszystkimi Twoimi programami nadal zainstalowanymi!!

No i (malakas niech tego nie czyta) ten system chyba sobie kupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i (malakas niech tego nie czyta) ten system chyba sobie kupię...

Dlaczego mam nie czytać...nie mam nic przeciw win8, a przeciwnie jestem zawsze otwarty na nowości. Uważam że system sprawdzi się jak wiele poprzednich i zyska zwolenników. Sama cena 360 zł za OEM ograniczy trochę piractwo to też plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie 8-ka ma jedną niezaprzeczalną i nie do przecenienia zaletę: jak czytałem możliwe będzie przywrócenie sytemu do wartości początkowych BEZ USUWANIA DANYCH!!! Taki coś było w Win98 gdzie jak system zaczynał mulić i się wieszać można było go od nowa przeinstalować i po reinstalce miałeś świeży system z wszystkimi Twoimi programami nadal zainstalowanymi!!

Niestety wydaję mi się że w powodu brak spisu które pliki należą do jakiej aplikacji nie będzie to działać zbyt dobrze - coś jak "naprawa" w XP. Nie oszukując się ale z powodu braku dobrej standaryzacji w Windows jest w nim bałagan.

Pewno że dla domowego użytku ekran dotykowy to takie sobie zastosowanie (zależy od potrzeb), spotkałem dużo w szkołach, biurach.

Tam cena jest jeszcze ważniejsze niż w domach. Nie wiem czy wiesz jak wygląda to w Polskich szkołach - w gimnazjum był komputery z procesorem około 800 mhz. W aktualnej szkole najlepszy komputery mają E2140 (w planach buldki x6). Zresztą większość aplikacji i tak jest pod myszkę więc raczej nie ma to większego sensu.

Dlaczego mam nie czytać...nie mam nic przeciw win8, a przeciwnie jestem zawsze otwarty na nowości.

Jak chcesz nowość technicznych to w Windows ich nie ma wielu. Przestarzały NTFS i brak innych nowoczesny rozwiązań, dobrze że TRIM udało im się wprowadzić(choć dość późno).

Po co dużo zmian skoro system i tak sprzeda się w milionach?

Sama cena 360 zł za OEM ograniczy trochę piractwo to też plus.

Dla mnie odpowiednia cena za Windowsa to 50 zł, więcej nie dał bym. Zawsze wychodzą na olbrzymi plusie więc dlaczego mamy aż tyle płacić? Dobrze że komputerem miałem w7 bo inaczej bym nie kupił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Portals świat na Polsce się nie kończy...są firmy które mają po 20 dotyków na sali. W prywatnych szkołach jest również masa, nie można patrzeć przez pryzmat jednego kraju. A o nowościach pisałem ogólnie jestem otwarty na wszystkie nowości systemowe również. Cena myślę, że dobra w porównaniu do poprzednich. Wy mnie uważacie za obrońcę win8, ale mnie to nie interesuje mnie interesuje ile takich, czy innych wind da się sprzedać.. :smile: a wiem, że nowości przyciągają klienta szczególnie jak są w dobrej cenie. Do tego święta blisko i może prezenty z windą się posypią... :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne zdanie w dyskusji ;

http://www.chip.pl/news/rozrywka/rozrywka/2012/07/tworca-half-life-uwaza-ze-windows-8-bedzie-katastrofa

Poza tym od siebie dorzucę że oglądając dziś tv niestandartowo dużo więcej niż zwykle naliczyłem 16 reklam dla Win 8,to wygląda jak "błaganie".Nie od dziś wiadomo że reklamy wykupują zawsze lipne marki i produkty bo te które maja pozycje nigdy nie potrzebują reklamy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą Pacjent. MS próbował reklamować Windows na telefon i jak się to skończyło większość wie. Cena to też sposób na "błaganie" i wciskanie Metro UI. Myślę i równocześnie mam nadzieję że z 8 też tak będzie. Najlepiej dla nas będzie gdy MAC OS i Linux(technicznie to podobne systemy POSIX) zwiększą udziały - wtedy MS przestanie wkurzać klientów.

MS bierze przykład z Apple robiąc sklep z aplikacjami i brak możliwość instalacji aplikacji spoza niego(w Metro) - oczywiście chodzi o prowizje ze sprzedaży. MS był prężną firmą gdy Bill nią zarządzał - teraz spocony Steve Bullmer nie daje rady. Gdyby nawet Metro było atrakcyjne dla użytkownik bez programistów którzy będę pisać aplikacji dla niego będzie bezwartościowe.

Link który podał Pacjent właśnie świadczy o tym że raczej programiście nie przepadają że "jedynym słusznym sklepem" i "jedynym słusznym językiem programowania". Windows zawsze był otwarty na aplikacji ze wszelkich źródeł przez co mamy tyle aplikacji - teraz to się zmienia.

@Portals świat na Polsce się nie kończy...są firmy które mają po 20 dotyków na sali.

Chyba chodzi Ci o jakieś tablice interaktywne do prezentacji?

W prywatnych szkołach jest również masa, nie można patrzeć przez pryzmat jednego kraju

Po co szkoła ma uczuć na sprzęcie który jest rzadko używany? Możesz podać przykład takiej szkoły?

Gdzieś wyczytałem, że na ósemce nie będzie można odpalić starych gier. Jak dla mnie to dyskwalifikacja.

Co jak co ale MS stara się zachować kompatybilność więc wątpię w to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Portals świat na Polsce się nie kończy...są firmy które mają po 20 dotyków na sali. W prywatnych szkołach jest również masa, nie można patrzeć przez pryzmat jednego kraju.

Może i świat się nie kończy na Polsce, ale w Polsce żyjemy i przynajmniej większość na tym forum bo to forum polskie. Wiec co nas obchodzi postępowanie M$ w USA np. ?

Ja jako uczeń informatyki na kierunku pisania aplikacji internetowych, mogę powiedzieć że szkoła do której uczęszczam wynajmująca szkoły państwowe nie pozwoli sobie na W8 a to dlatego że komputery w pracowniach to stare zdechlaki. Procki 1,8GHz, 196Mb ram DDR, jakaś Integra, USB 1.1, Monitor CRT na tym Windows XP. Kuźwa jak to chodzi, to po prostu masakra do sześcianu, Tu się nawet linux puppy zawiesza. Takich sal w danej szkole jest 5 do 7dmiu. Takich szkól zwiedziliśmy już przez 3 semestry 4ry i w każdej prawie to samo. Nie powiem są i komputery z monitorami LCD, dwu jajowym prockiem i nawet maja 1GB ram do tego dysk 500GB sata :D Ale takich komputerów jest na palcach policzyć.

Dziś to wo gule święto, dostali kasy z uni i kupili 8 laptopów, jakieś compaq'i ale straszny chłam, dosłownie klawisze się przylepiają do palców i schodzi lakier.

Więc do czego nam te W8semki ?

Kogo stać w tym kraju na prywatne szkoły ? Niestety nie jesteśmy zbyt zamożnym krajem i trzeba się patrzeć też na innych a nie na własne dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi Ci o jakieś tablice interaktywne do prezentacji?

Nie... chodzi o komputery dotykowe firmy HP często używane w szkołach przez nauczycieli i innych instytucjach typu nowoczesne banki itd... Mówię nauczycieli i pracowników, nie uczniów. Przykład 5 szkól prywatnych języka angielskiego dla których ostatnio dostarczyłem sprzęt jako pomoce dla nauczycieli. Pozwolę sobie tutaj zrobić stop by nie wejść w dane zastrzeżone... :smile:.

Może i świat się nie kończy na Polsce, ale w Polsce żyjemy i przynajmniej większość na tym forum bo to forum polskie..Kogo stać w tym kraju na prywatne szkoły....

A co to ma wspólnego z rozwojem systemu win 8...krótkowzroczność to nie argument przeciw nowym systemom. Sprzedaje je się na całym świecie. A co do szkól to stać i to wielu ludzi..szczególnie na szkoły językowe.

Gdzieś wyczytałem, że na ósemce nie będzie można odpalić starych gier. Jak dla mnie to dyskwalifikacja.

To by była rzeczywiście głupota z ich strony, jeżeli ma to być poprawiony win 7 to kompatybilność będzie..może być gorzej po zmianie DX na kolejny. Obecnie nie powinno być kłopotów.

//

Sam temat win8 jest i tak bez sensu bo ludzie go kupią tak czy inaczej...ze względu na nowinki..cenę..zapotrzebowanie itd. Problem z przyjęciem go na rynek jest zawsze taki sam...wszystko co nowe jest złe i poprzednie lepsze, ale i tak zostanie wdrożony w taki, czy inny sposób. Niestety opinie ludzi nie kierują rynkiem postępu i uważam że to dobrze. Zwolennicy będą się zachwycać, przeciwnicy toczyć pianę ale to nic nie zmieni. Jedyny plus takich reakcji to, to że może kiedyś powstanie alternatywny system mogący zagrozić pozycji Windows na rynku, ale szybko to nie nastąpi. Wielu ludzi pozostanie na XP, win7 inni na win 8, ale zawsze to będzie windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCLAB jak zwykle wydał ciekawy artykuł, 8 dni temu serwował W8 http://pclab.pl/art51379.html jak by ktoś jeszcze nie czytał.

I bardzo spodobało mi się to zdanie, z podsumowania:

Zresztą tak naprawdę my, użytkownicy pecetów, gatunek powoli wymierający, nie mamy alternatywy.

I czuje w tym przekaz, do takich osób jak ja, kogoś kto używa komputera do czegoś więcej niż tylko oglądania YT w pracy.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy system i zaraz pełno nowego sprzętu. Laptopy z ekranami dotykowymi, niestety nic nie zatrzyma postępu. Jak to będzie ze Stalkerem, da się zainstalować, czy dojdzie do tego że kolejny system i stare gry będą tylko jako zawieszki na lusterku w samochodzie. Nie mam nic przeciwko nowinkom ale postęp taki ma wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, co wy, nie dopadajcie w skrajności. Do dziś można odpalić programy z 98 na siódemce, w trybie zgodności. W zasadzie dobre 90% aplikacji z XP pójdzie na kolejnych systemach. Ponieważ Ósemka to siódemka z nowym interfejsem graficznym, to musi działać, niema bata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to będzie ze Stalkerem, da się zainstalować, czy dojdzie do tego, że kolejny system i stare gry będą tylko jako zawieszki na lusterku w samochodzie.

@Cz10 twórcy Windowsa nie są samobójcami i wiedzą co nieco... :smile: ..zmiana drastyczna może nastąpić dopiero przy nowym DX, ale i w to wątpię bo będzie kompatybilność wstecz by nie tracić ludzi.

W zasadzie dobre 90% aplikacji z XP pójdzie na kolejnych systemach.

Oczywista sprawa bo nawet nie może być inaczej...będzie tak jeszcze bardzo długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście...po przeczytaniu artykułu który zapodał @Kpuc mam ochotę kupić ten system dla czystej ciekawości. Jednak jako wersję OEM, nie jako updata do win 7.

Artykuł ciekawy, daje niezły pogląd na to, co oferuje W8 ( i na to, czego NIE oferuje, przynajmniej na razie...

Ciekawy i czytając go odniosłem wrażenie, że jest trochę tendencyjny...tzn. same plusy, a mało minusów. Może to właśnie to co napisałeś... co oferuje W8 ..zabrakło trochę... i na to, czego NIE oferuje, przynajmniej na razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednak mnie poniosło i przesiadłem się na Win8... po tylu Windowsach 'aktywowanych inaczej' wreszcie przyszła pora na legalny... Generalnie nie mam zastrzeżeń, ba, nawet mi się podoba (zresztą nie kupowałem w ciemno). Przesiadka z instalacją na czysty dysk przebiegła bezproblemowo a i używanie sprawia mi coraz mniejsze problemy w miarę jak nabywam wprawy w odszukiwaniu potrzebnych rzeczy. W razie czego są nakładki upraszczające interfejs i upodabniające do Win7, ale uznałem, że to poniżej mojej godności... :). Jedyny problem sprawia sterownik chipu audio Realtec ALC892 - po zainstalowaniu z podłączonym do MB panelem przednim HD Audio żadne z wejść ani wyjść nie jest aktywne, oprócz Digital Output. W obsłudze urządzeń Głośniki i Mikrofon jest adnotacja, że ' nie są podłączone'. Co ciekawe, odłączenie panela przedniego PRZED instalacją sterownika sprawia, że te gniazda mikrofonu i słuchawek w panelu przednim stają się aktywne. Wystarczy teraz podpiąć wtyczkę panela przedniego do MB i słuchawki z mikrofonem działają... na razie musi to wystarczyć. Mam nadzieję, że producent płyty głównej Asrock zaktualizuje sterowniki audio na swojej stronie do wersji dla WIn8. Jeśli chodzi o peryferie, nie stwierdziłem żądnych problemów przy zastosowaniu sterów od Win7, no może niejakie zmniejszenie funkcjonalności niektórych opcji obsługowych. natomiast sprzęt (drukarka Epson SX535WD w sieci lokalnej) działa bez pudła. Zresztą WIn8 sam sobie dociągnął odpowiednie aktualizacje sterowników. Komputer widzi się w sieci lokalnej z drugim na którym jest Win7 bez problemu. Czegóż więcej można wymagać :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.