Skocz do zawartości

Sigerous Mod 2.2 S.N.I.P.E.R.


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

2t6l27qkqzq11.jpg
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data Premiery: 13.10.2012 r.
Autor: Fantom
Autor Spolszczenia: @Yurek
Śr. długość rozgrywki: (ok. 15 godzin)


OPIS: 

Spoiler

S.N.I.P.E.R. bazuje na modyfikacji SGM w wersji 2.1./2.2. W tej wariacji nastąpiło wiele zmian - przede wszystkim poprawiono rozgrywkę oraz fabułę. Autor wykorzystał również Misery, dzięki czemu oprawa graficzna uległa znacznej poprawnie. Dodatkowo wszystkie bronie z oryginalnej gry zostały wymienione. 


Cechy moda: 

  • Kontynuacja linii fabularnej w Dolinie Mroku. 
  • Nowe, stare lokacje - Agroprom, Podziemia Agropromu, Magazyny Wojskowe, Laboratorium X-18. 
  • Nowe zadania.
  • Nowe modele NPC. 
  • Nowe miejsce startu gry - Kordon. 
  • Usunięto niedociągnięcia i błędy z poprzednich wersjach moda.
  • Dodatek "Fantom Pack", który dodaje nowe tekstury, zmienia interfejs oraz pogodę, nowe dźwięki wystrzałów i wiele więcej. 

SCREENY:

Spoiler

21765610.png

402269860.png

897463898.png

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji: 

  1. Zew Prypeci 1.6.02
  2. Mod posiada wbudowany instalator. Wystarczy podążać za jego wskazówkami. 
  3. Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem należy umieścić w głównym katalogu gry. 

Instalacja wersji samodzielnej. tzw. Repacka: 

  1. Modyfikacja jest w formie samodzielnej gry. Wystarczy rozpakować pobrane archiwum, dodać spolszczenie i można grać. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod: 

Mod w formie samodzielnej - repack: 

Nowe tekstury: 

Spolszczenie: 

Autor spolszczenia moda NIE WYRAŻA ZGODY na jego uploadowanie/publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl

Źródło: logo.png.5703a3e4e4b90a8fdcd8939ce4d4f9c0.png.8439a7969005688c3d9e876b3cef4644.jpg

  • Dodatnia 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest na bazie SGM i jest tego wart to włumaczenieto tylko kwestia czasu i nie powienna być skomplikowana (na moje oko). Poza tym ne wiem czy to dobry pomysł i zadziała, ale można wrzucić spolszczenie SGM 2.2 zobaczyć czy pójdzie nie tłumaczone będzie tylko to co autor dodał od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu 9,3 GB.

Fakt.

Modzik działa, chwilowo bez tekstur.

Przy próbie odpalenia gry ze spolszczeniem od SGM2.2, po wczytaniu "reklamki" naszego forum, wywala, z następującym błędem:

Expression : fatal error

Function : CInifile::r_section

File : D:prog_repositorysourcestrunkxrCoreXr_ini.cpp

Line : 502

Description : <no expression>

Arguments : Can't open section 'rx_attach_bandage'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

edit. Doszukałem się, nie wiem, czy słusznie, że odpowiadają za to pliki medic.ltx i system.ltx Podmieniłem je z oryginalnego Snipera i zmienił mi się log błędu:

Expression : !m_error_code

Function : raii_guard::~raii_guard

File : D:prog_repositorysourcestrunkxrServerEntitiesscript_storage.cpp

Line : 748

Description : ...- zew prypecigamedatascriptsui_load_dialog.script:230: attempt to index local 'item' (a nil value)

edit 2 - przy próbie wczytania nowej gry wywala później, z błędem:

Expression : fatal error

Function : CInifile::r_section

File : D:prog_repositorysourcestrunkxrCoreXr_ini.cpp

Line : 502

Description : <no expression>

Arguments : Can't open section 'wpn_groza_m3'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wniosek, że polonizacja z SGM zadziała. Przecież ten mod dodaje nową fabułę. Narzucając spolonizowane pliki z SGM likwidujecie wszystko co dodał autor Snipera. Mam teraz trochę czasu to ściągnę i przyjrzę się temu.Może w końcu się zdecyduję przejść ten SGM 2.2 :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wniosek, że polonizacja z SGM zadziała. Przecież ten mod dodaje nową fabułę. Narzucając spolonizowane pliki z SGM likwidujecie wszystko co dodał autor Snipera.

Mam teraz trochę czasu to ściągnę i przyjrzę się temu.Może w końcu się zdecyduję przejść ten SGM 2.2 :biggrin:

A co mi szkodziło spróbować? Gra bez wątpienia ma część wspólną. Pewnie nieco naiwnie, ale pomyślałem, że może choć część się spolszczy. Tymczasem,..jak widać - to był durny pomysł :D

W każdym razie zaczynając SNIPERa, mamy na starcie dość wypasione SWD. W "czystym" SGM była jakaś inna broń, o ile pamiętam. Pewnie już to wystarczy, by był wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo @cichy, ten torrent z postu 2, zapyla jak szalony. Czyli przy pobieraniu, plik ma 3,76 GB, a po zainstalowaniu - 9,26. Ciekawe, co ten tak mod powiększyło? Jeśli fabuła okaże się ciekawa, to z pewnością ktoś go spolonizuje, nie ma obawy @Koksar. W tej chwili, nasza grupa polonizuje mod Restoration i w tej chwili, nie ma czasu na inne mody. Cierpliwości, bo i tak sporo na naszym Stalker Team się tłumaczy modów i jak tak dalej pójdzie, trudniej będzie wyszukać mod w języku rosyjskim, niż spolszczony. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz @Yurek rację, to trzeba sprawdzić. Jeśli istnieje coś takiego, że twórca nie przyłożył się należycie do zrobienia moda, to należy mody sprawdzać. Tylko przejść moda po rosyjsku, to dla wielu może być problemem, biorąc pod uwagę nieznajomość języka, a ci co znają, mają co robić. Ogólnie i tak lepiej się komuś pomęczyć z grą, niż całą robotę tłumaczącego, miałoby się potem rzucić do kosza. Wiem, że mamy dobrych testerów, i że @cichy jest jednym z zawodowców w testowaniu modów, i to w każdej postaci. Jeśli znajdzie czas, to pewnikiem niebawem to ogarnie. Uruchomiłem tego moda i muszę powiedzieć, że zaskoczył mnie zmiennością, płynnością i graficznie. To następny z bardzo ciekawych modów, wręcz rewelka. Będzie na oku do tłumaczenia, jak przejdzie testy w zakresie jego stabilności i możliwości jego ukończenia. Jestem nim zachwycony, bez kitu. Jest możliwe, aby ten mod zasysał z podstawki możliwe i potrzebne pliki do np. przy uruchamianiu i wczytywaniu pl tekstów, towarzyszących tradycyjnie na początku? Wrzuciłem gamedata moda do podstawki i w localization na pol i w text kopia rus i na pol, po odpaleniu, dalej początek był po rusku. Jest na to rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu klikam na sniper.exe i nic. Program mi nie poszedł. Po zaimplementowaniu samej gamedata do PL podstawki i adaptacji, odpala mi do menu i w czasie wczytywania wywala z takim logiem:


FATAL ERROR

[error]Exp[b][/b]ression    : !m_error_code
[error]Function	  : raii_guard::~raii_guard
[error]File		  : D:prog_repositorysourcestrunkxrServerEntitiesscript_storage.cpp
[error]Line		  : 748
[error]Description   : ....a.l.k.e.r. - zew prypecigamedatascripts_g.script:2189: attempt to index local 'file' (a nil value)


Pytanie, czy w pierwszym przypadku w Windowsie coś trzeba wyłączyć? Prośba do grających w moda, czy może ktoś wstawić na hosting plik: _g.script ? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę: http://www.sendspace...1b8c915ea78e7a4

Po zainstalowaniu klikam na sniper.exe i nic. Program mi nie poszedł. Po zaimplementowaniu samej gamedata do PL podstawki i adaptacji, odpala mi do menu i w czasie wczytywania wywala z takim logiem:


FATAL ERROR

[error]Exp[b][/b]ression : !m_error_code
[error]Function	 : raii_guard::~raii_guard
[error]File		 : D:prog_repositorysourcestrunkxrServerEntitiesscript_storage.cpp
[error]Line		 : 748
[error]Description : ....a.l.k.e.r. - zew prypecigamedatascripts_g.script:2189: attempt to index local 'file' (a nil value)


Pytanie, czy w pierwszym przypadku w Windowsie coś trzeba wyłączyć? Prośba do grających w moda, czy może ktoś wstawić na hosting plik: _g.script ? Z góry dziękuję.

Mod tworzy osobny katalog, u mnie: C:Program Files (x86)FANTOM5338888S.T.A.L.K.E.R._S.N.I.P.E.R. Po wyciągnięciu stamtąd gamedaty i wrzuceniu jej do katalogu z grą, poszło mi bez problemów, z oryginalnego skrótu na pulpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób też robiłem. Ten log błędu mam na PL podstawce, a z samodzielnego skrótu (odnoszącego się do tego katalogu: FANTOM5338888S.T.A.L.K.E.R._S.N.I.P.E.R) na pulpicie nie reaguje. Miałem kiedyś tak CS. Podmiana _g.script nie pomogła. Ściągam jeszcze raz instalator i samodzielną gamedata z Narod. Może pobrało z jakimś błędem. Dzięki za pomoc :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób też robiłem. Ten log błędu mam na PL podstawce, a z samodzielnego skrótu (odnoszącego się do tego katalogu: FANTOM5338888S.T.A.L.K.E.R._S.N.I.P.E.R) na pulpicie nie reaguje. Miałem kiedyś tak CS. Podmiana _g.script nie pomogła. Ściągam jeszcze raz instalator i samodzielną gamedata z Narod. Może pobrało z jakimś błędem. Dzięki za pomoc :biggrin:

Pobierałem z torrenta, może stąd spróbuj? A - i nie wrzucałem dodatkowych tekstur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z torrenta pobierałem, ale na czas wyjścia do pracy, wyłączyłem komputer i wieczorem wznowiłem. Mógł wkarść się błąd w czsie wznawiania. Teraz zasysam powtórnie i mam nadzieję, że będzie dobrze bo jestem bardzo napalony :devil: na świeże "mięso". Tekstur też nie dodałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, uruchamiacie ten mod, poprzez wstawienie jego gamedata do podstawki? Przecież to nonsens. Mod po zainstalowaniu, ma samodzielne uruchamianie gry. Jeśli komuś nie odpaliła gra po zainstalowaniu, należy ponownie mod pobrać, on musi się sam odpalić po instalce. Sprawdziłem tekst, który powinien się pojawiać podczas wczytywania gry i były to porady, jak przetrwać w Zonie. Otóż w tym przypadku, tekst jest inny, a poradami są wesołe podpowiedzi jako rady. Oto jedna z porad: "Na widok pseudogiganta, groźnie tup nogami, rycz i idź pewnie na przód. Być może zostaniesz wzięty za młodego pseudogiganta." I takie tam podobne. Dlatego nie można moda zapuszczać z podstawką, bo jak wstępnie widać, pozmieniali sporo rzeczy. Sorki, ale "Restoration" czeka, więc nie zajmę się tym modem w tej chwili więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, uruchamiacie ten mod, poprzez wstawienie jego gamedata do podstawki? Przecież to nonsens. Mod po zainstalowaniu, ma samodzielne uruchamianie gry. Jeśli komuś nie odpaliła gra po zainstalowaniu, należy ponownie mod pobrać, on musi się sam odpalić po instalce. Sprawdziłem tekst, który powinien się pojawiać podczas wczytywania gry i były to porady, jak przetrwać w Zonie. Otóż w tym przypadku, tekst jest inny, a poradami są wesołe podpowiedzi jako rady. Oto jedna z porad:

"Na widok pseudogiganta, groźnie tup nogami, rycz i idź pewnie na przód. Być może zostaniesz wzięty za młodego pseudogiganta."

I takie tam podobne. Dlatego nie można moda zapuszczać z podstawką, bo jak wstępnie widać, pozmieniali sporo rzeczy. Sorki, ale "Restoration" czeka, więc nie zajmę się tym modem w tej chwili więcej.

A skąd niby miałem wiedzieć? Zwykle mody się gdzieś rozpakowywuje, a potem wrzuca gamedatę do foldery z grą. To zrobiłem tak samo - ale gra się uruchomiła bez problemów. Być może to nieodpowiednie postępowanie, ale działa. Nie próbowałem odpalać ze skrótu moda, ponieważ ruszył ze "starego".

Ale zaraz zainstaluję jeszcze raz i zobaczę, czy pójdzie w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod uruchamia się zarówno po skopiowaniu samej gamedaty do katalogu gry i użyciu ikonki Zewu Prypeci jak i po użyciu ikony moda. Niemniej lepiej odpalać z ikony moda. Modyfikacja domyślnie zmienia klawisze funkcyjne, miesza mocno w user.ltx, w shaderach i w innych takich. Jeśli użyjemy samej gamedaty i ikonki Zewu Prypeci stracimy to wszystko, możliwe też że w późniejszym etapie gry będzie nam brakować jakiegoś klawisza funkcyjnego. Odnośnie polonizacji, na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że wystarczy zmodyfikować polonizację do SGM 2.2 Jenot Edition. Na razie ściągam Jenota by porównać gamedaty, niestety idzie jak krew z nosa :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lubię ciekawe smaczki, a widzę ten mod... inaczej !. Ze snajperką zawsze łatwiej, zwłaszcza jak NPC są idiotami. Broni wala się tyle, że kompania w Afganistanie się dobrze uzbroi. No i nagle EMISJA !!! I gdzie tu się schować ? Próbowałem już wszystkich miejsc, nawet głęboko pod ziemią i trup !! Podpowiedzcie , proszę. Chwilowo działam jedynie w Kordonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.