Skocz do zawartości

W jakim mieście/miejscowości mieszkacie ?


Gość Koksar

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszyscy chcą ujawniać swoje miejsce zamieszkania więc jest problem z takim rankingiem.

To prawda bo to trochę dane osobowe, ale można np. zrobić ranking województw gdzie każdy, nawet anonimowo może zaznaczyć swoją Zonę. Ankieta miałaby tyle pozycji ile jest województw.

Można to nazwać..Gęstość zaludnienia Zony i każdy mógłby typować swoje miejsce obozowania.. :smile: .

Np. we Frakcji Małopolska jest obecnie X stalkerów,

we Frakcji Podkarpacie jest obecnie X stalkerów ..itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się @malakas do tego, by podawać coś wym stylu, jak na moim przykładzie miejsca zamieszkania, bo takie dane - jak proponujesz, to są zbyt ogólnikowe. Otóż mogę podać to jako "Mój okręg - Bolesławiec Śląski i okolica" i wcale nie zdradza mojego miejsca zamieszkania, a precyzuje dość znacznie dane miejsce, które bierze udział w rankingu. Np. @LordDino - Lwówek Śląski i okolica. Czy podoba się pomysł?

Edytowane przez metek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba ...Można podpiąć okręgi do ogólnej mapy województw...jeżeli ktoś będzie miał ochotę to się wpisze, a jeżeli nie to pozostanie w głównej mapie 16-tu frakcji i zachowa większą anonimowość. Takiej ankiecie może towarzyszyć temat gdzie wedle uznania można komentować położenie i dodawać szczegóły....sam okręg można zawsze dopisać do danej frakcji. NP...Frakcja Dolnośląskie jest obecnie X stalkerów okręg Bolesławiec x stalkerów okręg ...itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda bo to trochę dane osobowe

Hmm, trochę tego nie rozumiem, bo przecież nawet wiedząc, że Ty to @malakas z Przemyśla, czy np. @malakas z Pireusu to nikt Cię za Chiny Ludowe nie znajdzie dysponując tylko takimi informacjami...

Otóż mogę podać to jako "Mój okręg - Bolesławiec Śląski i okolica", wcale nie zdradza mojego miejsca, a precyzuje dość znacznie dane miejsce, które bierze udział w rankingu.

@metek58 mnie już kiedyś to przyszło do głowy, nawet chyba @Lordowi Dino wspominałem, że kiedyś moglibyśmy śmignąć A4 i spotkać się w pół drogi pomiędzy Bolesławcem i Gliwicami. Dwóch kolegów z forum już poznałem osobiście i uważam, że im więcej tym lepiej. Na forum gry Il2-Sturmovik urządzaliśmy coroczne zloty...fajnie byo :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jest akurat rybka, ale inni mogą mieć odmienne zdanie na temat zdradzania swojej prywatności. W sposób przeze mnie proponowany wszyscy mają anonimowość, a kto chce to może podawać dowolne inne dane w temacie. To tylko propozycja do budowy tematu i ankiety 16 frakcji + okręgi proponowane przez @metek58... :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że układ w tej postaci, co proponuje @malakas, jest to najlepsza opcja, ale poczekajmy na wypowiedzi innych, gdyż opinie ogółu są tu bardzo ważne, z resztą - jak zawsze. Taka "siatka szpiegowska" pozwoli zainteresowanym na zorientowanie się, jak jest zagrożony, kto pod kim dołki kopie i kto mu sąsiadkę obraca. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś oprócz mnie z Pomorza? :blush:

Ja mieszkam w Tczewie - jest to miasto, w którym NAPRAWDĘ rozpoczęła się II Wojna Światowa - a dokładnie na moście kolejowym łączącym Polskę z Prusami Wschodnimi, który wysadzili tczewscy saperzy, opóźniając znacząco atak niemieckich oddziałów Wehrmachtu.

Celowo piszę niemieckich, bo od jakiegoś czasu zauważyłem dziwną tendencję do nazywania tych oddziałów "hitlerowskimi", które to określenie jest bardzo mylące i rozmywające odpowiedzialność za wybuch wojny. To Niemcy rozpoczęły II Wojnę Światową, a nie jakiś wyimaginowany "hitlerowski" kraj !

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yurek, bardzo dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Ja tu w UK pracuję z niemieckim lekarzem, który stara się podkreślić "niewinność" swojej nacji, a nawet pozwolił sobie kiedyś na "wyżalenie" się przed jednym szkockim kolegą, że jego tata urodził się w Gorzowie Wielkopolskim, ale niestety po wojnie miasto zostało "zajęte" przez Polaków. Szkot mi o tym opowiedział na drugi dzień, no i moje dementi było słychać w Edynburgu :nuke: (to 24mile od naszego miejsca pracy). Teraz siedzi cicho, ale trzeba faktycznie na to uważać, bo oni ze wszystkich sił starają się "rozmyć" odpowiedzialność za ten horror, a niektóre media brytyjskie im w tym pomagają ("polskie obozy koncentracyjne") :nuke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest ogólna mapa gdzie każdy chętny może zaznaczyć swoje miejsce

Mapa mapą wiem że jest... ja miałem na myśli anonimową ankietę i zrobienie 16 frakcji którym można np. przypisać jakieś godło, czy coś innego tak dla zabawy. Potem takie godło można by dodać do profilów zamiast tych oklepanych z gry...to tylko takie pomysły.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yurek, bardzo dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Ja tu w UK pracuję z niemieckim lekarzem, który stara się podkreślić "niewinność" swojej nacji, a nawet pozwolił sobie kiedyś na "wyżalenie" się przed jednym szkockim kolegą, że jego tata urodził się w Gorzowie Wielkopolskim, ale niestety po wojnie miasto zostało "zajęte" przez Polaków. Szkot mi o tym opowiedział na drugi dzień, no i moje dementi było słychać w Edynburgu :nuke: (to 24mile od naszego miejsca pracy). Teraz siedzi cicho, ale trzeba faktycznie na to uważać, bo oni ze wszystkich sił starają się "rozmyć" odpowiedzialność za ten horror, a niektóre media brytyjskie im w tym pomagają ("polskie obozy koncentracyjne") :nuke:

Pamiętaj o tym, że jest także jeden naród który mówi że Polacy zamiast im pomagać to Polacy ich mordowali.... Oczywiście jest wielu ludzi z tego kraju którzy mówią że Polacy im pomagali ale cóż. Jeśli my nie będziemy z takim czymś walczyć to nasi wnukowie będą się uczyć tego że zła Polska na swoim terenie miała polskie obozy zagłady, oraz że napadła na niewinne i pełne miłości Niemcy a Miłujący innych Rosjanie ruszyli Niemcom z odsieczą.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym, że jest także jeden naród który mówi że Polacy zamiast im pomagać to Polacy ich mordowali.... Oczywiście jest wielu ludzi z tego kraju którzy mówią że Polacy im pomagali ale cóż. Jeśli my nie będziemy z takim czymś walczyć to nasi wnukowie będą się uczyć tego że zła Polska na swoim terenie miała polskie obozy zagłady, oraz że napadła na niewinne i pełne miłości Niemcy a Miłujący innych Rosjanie ruszyli Niemcom z odsieczą.

Chyba odrobinę generalizujesz. W mojej ocenie to nie cały naród, a pewne środowiska. Tak się składa że wielu autorów tegoż narodu, opisywało we wspomnieniach negatywne postępowanie swoich ziomków jak i pozytywną rolę Polaków. Jest moc prac na ten temat. Problem w tym że niewiele z nich zostało przetłumaczonych na język polski, albo kiedy są tłumaczone to wydaje je się w sposób na tyle okrojony że z pozostałości jedyne co da się wyczytać to zło Polaków. Sądzę też że ilość drzewek zasadzonych dla Polaków w Jad Vashem nie powinno pozostawiać złudzeń. Na koniec chciałbym przypomnieć, że w żadnym kraju za jakąkolwiek pomoc narodowi o którym piszecie nie było kar tak dotkliwych i surowych jak w Polsce. To jeden z jakże drobnych szczegółów które tak dziwnie chętnie umykają antypolskim paszkwilantom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my rodowici ze Śródmieścia,Baldachówki i Staromieścia

Jako że też ze mnie rodowity rzeszowiak to powiem od siebie tylko że Baldachówka jest postrzegana jako jedna wielka melina i zakątek skrajnej nędzy, legowisko alkoholizmu, biedy i chuligaństwa (sam znam stamtąd parę osób choćby ze szkoły, a przebywając choćby w Graciarni niejedno też się widziało z udziałem mieszkańców Baldachówki) :)

  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że też ze mnie rodowity rzeszowiak to powiem od siebie tylko że Baldachówka jest postrzegana jako jedna wielka melina i zakątek skrajnej nędzy, legowisko alkoholizmu, biedy i chuligaństwa (sam znam stamtąd parę osób choćby ze szkoły, a przebywając choćby w Graciarni niejedno też się widziało z udziałem mieszkańców Baldachówki) :)

Bez urazy ale młody z Ciebie obywatel "rzeszowiak" i nasłuchałeś dziwnych opowieści.Nie wiem gdzie i w jakich kręgach jest tak postrzegana ale urodziłem się w tym mieście i wychowałem i takich historii o Baldachówce nie słyszałem.

Legowiska alkoholizmu...hmm, a co to tak naprawdę znaczy ?Czy tam są meliny na melinie? Kiedy tam ostatnio byłeś? Alkoholizm jest w wielu miejscach Rzeszowa więc dane masz złe.

Chuligaństwo to niemal każde osiedle,szczególnie Baranówka gdzie palono ludziom samochody,więc też jakoś nie trafiłeś.

Bieda ??? A czy według Ciebie bieda to jakaś ujma,czy wstyd,a może obciach jak wy "młodzi" mówicie ??? Nic nie wiesz ani o Rzeszowie ani o życiu "rodowity rzeszowiaku". Pozdrawiam i to na tyle!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że też ze mnie rodowity rzeszowiak to powiem od siebie tylko że Baldachówka jest postrzegana jako jedna wielka melina i zakątek skrajnej nędzy, legowisko alkoholizmu, biedy i chuligaństwa

Nie przez wszystkich jest tak postrzegana, to że ty masz takie zdanie to nie oznacza że wszyscy jednakowo myślą. A swoją drogą to kolega chyba nie widział skrajnej nędzy. Skrajna nędza to jest wtedy gdy nie masz co założyć na siebie, nie masz co do garnka włożyć, a mieszkasz dosłownie w noże albo szałasie jak w Afryce, więc proszę cię.. nie przesadzaj.

Bez urazy ale młody z Ciebie obywatel "rzeszowiak" i nasłuchałeś dziwnych opowieści.Nie wiem gdzie i w jakich kręgach jest tak postrzegana ale urodziłem się w tym mieście i wychowałem i takich historii o Baldachówce nie słyszałem.

A ty pacjent się za takiego starego uważasz, mmm?

Skąd wiesz ile kto ma lat ? W internecie to i ja mogę napisać że mam 56 lat a w rzeczywistości chodzę do np. szkoły średniej. Więc na dobrą sprawę do ciebie mogę napisać że jesteś dziecko, albo ktoś inny że ja do podstawówki chodzę. Nie ma pewności, nawet jeżeli ktoś udaje mądrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.