Skocz do zawartości

"Take All" zamiast "Weź wszystko"


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

W podstawce gdy otwieram plecak trupa lub skrytkę, mam opcję "Weź wszystko" po polsku. Jednak po zainstalowaniu moda na podstawce 1.0004 ShoC, mam wyświetlane " Take All".

Tak mam w Powrocie Szramy, Apokalipsie 1 i Apokalipsie 3. W Wariancie Omega na 1.0006 jest po polsku.

Dziwne :teehee: , bo skoro mod rosyjski, to przy błędnym ściągnięciu, powinna być cyrylica.

Niby niewiele przeszkadzające, ale gdzie i co zmienić, aby też było po polsku. Gram na czystych modach. Tylko fsgame.ltx mam od kobala, ale też mam go w Omedze, a nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to w podstawce na patchu 1.004 jest "take all". Dopiero później to poprawili, zapewne w patchu 1.005. Kiedyś tego szukałem i w plikach tekstowych podstawki 1.004 tego nie ma. Co za tym idzie, nie ma jak poprawić.Dlatego też mody na patcha 1.004 mają "take all" a mody na patcha 1.005, 1.006 mają "weź wszystko."

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest "weź wszystko". Jeszcze raz przeszukałem całą rozpakowaną gamedatę Cienia Czarnobyla na patchu 1.004 i taki wpis występuje tylko jeden raz. W katalogu gamedata / config / text / pol / ui_st_other.xml. Ale ten plik albo występuje w modzie i wtedy jest tłumaczony, albo nie występuje w modzie i wtedy gra używa tego z podstawki. Na przykład w Apokalipsie jest ten kawałek przetłumaczony a plik jest wpisany do localization.ltx, więc powinno być "weź wszystko." Tak samo w Poszukiwaczach. Skoro więc jest "take all" to traktuj to jako jeszcze jedną tajemnicę Zony. :biggrin:

Na dowód odnośny fragment z Apokalipsy i Poszukiwaczy

<string id="ui_st_take_all">

<text>Weź wszystko</text>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba przeboleć tą niesprawność moda i zabierać "po angielsku" :wacko: .

Ale taką przypadłość mam tylko ja, czy u innych też to występuje?

dodano o 17:45

No i znalazłem przyczynę. Bardzo prozaiczna. Pogrzebałem we własnej pamięci i zaświtało mi, że takie coś pojawiło mi się w Powrocie Szramy, ale dopiero po zmianie shaderów.

Chcąc mieć zapisy z gry w jej katalogu, podmieniłem user.ltx z podstawki, na ten user.ltx, jaki scigacz1975 zrobił dla Szramy.

Teraz ten plik usunąłem, wgrałem czysty z podstawki i jest "Weź wszystko". Dopisałem w nim tylko opcję szybkich zapisów ( tą od scigacza1975 ) i wszystko gra.

Zapamiętam i błędu nie powtórzę.

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.